۶ دقیقه
نوع پوست در جراحی زیبایی بینی

اهمیت جنس و نوع پوست بینی در رینوپلاستی

آنچه می خوانید...

پوست بینی در جراحی زیبایی بینی چه تاثیری  دارد؟ آیا در جراحی زیبایی بینی از ضخامت پوست بینی کم می شود؟ جای اسکار و زخم پس از رینوپلاستی چگونه از بین می رود؟ آیا نتیجه عمل بینی با پوست نازک متفاوت است؟ پوست بینی یکی از مهم ترین بخش های بینی است که در رینوپلاستی مورد توجه است. به شما پیشنهاد می کنیم اگر قصد دارید در ارتباط با جراحی زیبایی بینی بدانید، در این مقاله با ما  همراه باشید.

انواع پوست بینی در جراحی

پوست بینی به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. انواع پوست بینی ممکن است از نظر جنس آن و یا از نظر ضخامت به انواع مختلف تقسیم بندی شود. اگر پوست بینی شما چرب است، باید مراقبت های پس از انجام جراحی زیبایی بینی را رعایت کنید. علی الخصوص از پوست بینی در مقابل چربی باید محافظت کرد. در این صورت بهبودی زخم های بینی پس از جراحی سریع تر ممکن می شود.

پوست بینی در جراحی بینی چه تاثیری دارد؟

پوست بینی در رینوپلاستی هیچ تغییری نمی کند. ضخامت پوست بینی را نمی توان با جراحی زیبایی بینی اصلاح کرد. چرا که پوست چندین لایه دارد. در صورت ایجاد برش در لایه های آن پوست ترمیم نمی شود. بنابراین در رینوپلاستی پوست بینی برداشته شده و پس از انجام اصلاحات لازم، پوست بینی در جای مناسب بخیه می شود. بنابراین نمی توان انتظار داشت پس از جراحی زیبایی بینی تغییری در وضعیت پوست بینی حاصل شود.

پوست در رینوپلاستی

جراحی بینی با پوست نازک

پوست خیلی نازک هم یک چالش در رینوپلاستی محسوب می شود. وجود پوست نازک همه ایرادات اسکلت بینی را نمایان می سازد. بنابراین پس از جراحی هر ایراد جزئی در تیغه بینی وجود داشته باشد، نمایش داده می شود.

همچنین عوارضی نظیر قرمزی پوست در بینی پس از رینوپلاستی در این پوست نازک بیشتر خود را نشان می دهد.

جراحی بینی با پوست ضخیم

جراحی بینی با پوست ضخیم نسبتا چالش های بیشتری به نسبت پوست نازک دارد. دوران نقاهت پس از جراحی بینی با پوست ضخیم بیشتر است و اسکار های ناشی از جراحی دیر تر از بین می رود. به همین دلیل برای این کار لازم است به یک جراح بینی خوب در تهران مراجعه کنید.

✔️ برخلاف پوست نازک، پوست ضخیم در بینی نتایج جراحی را به خوبی نشان نمی دهد. این موضوع می تواند در درصد رضایت پس از جراحی تاثیر داشته باشد.

✔️ بنابراین در هنگام رینوپلاستی، پوست بینی بسیار اهمیت دارد و هم پوست بینی خیلی نازک و هم پوست بینی ضخیم ممکن است موجب ایجاد چالش شود.

پوست ضخیم در جراحی بینی

کاهش ضخامت پوست بینی در جراحی

همانطور که اشاره شد، برای کاهش ضخامت پوست بینی در لایه های پوست دخالتی ایجاد نمی شود. برای کاهش ضخامت پوست بینی، معمولا زمانی که پزشک صلاح ببیند، چربی از زیر پوست بینی استخراج می شود. اگر لایه پوستی پوست را برش دهید، چه به دلیل خراش، اصلاح یا پارگی باشد، همیشه یک اسکار دائمی باقی خواهد ماند. بنابراین نمی توان با ایجاد برش به اصلاح ضخامت پوست پرداخت.

پوست بینی در جراحی بینی گوشتی معمولا ضخیم است. اما این باور اشتباه است که گفته می شود جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است. کسانی که پوست بینی ضخیم دارند، در صورت نیاز تقویت غضروف بینی برای آن ها انجام می شود این کار از افتادگی بینی جلوگیری می کند و موجب حفظ زیبایی در قسمت نوک بینی می شود.

کنترل پوست پس از رینوپلاستی

پوست شما از هر جنسی باشد، پس از انجام جراحی زیبایی بینی باید مراقبت های لازم را انجام دهید. برخی از این مراقبت ها اعم از موارد زیر است:

  • پوست خود را علی الخصوص در نواحی وجود اسکار های ناشی از جراحی، تمیز و بدون چربی نگه دارید.
  • از محصولات آرایشی بهداشتی علی الخصوص در ماه های ابتدایی استفاده نکنید.
  • از داروها و محصولات موضعی که پزشک به شما توصیه کرده است، استفاده کنید.
  • جای بخیه خود را دستکاری نکنید
  • در صورت استفاده از کرم ای موضعی مراقبتی حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

در صورت رعایت تمام مراقبت ها نیاز نیست نگران جای زخم ناشی از برش پره های بینی باشید، چرا که متخصص جمع شدن پوست بینی بعد عمل را کنترل می کند.

سوالات متداول در ارتباط با نوع پوست در جراحی زیبایی بینی

سخن آخر

پوست بینی در جراحی زیبایی بینی اهمیت زیادی در نتیجه جراحی دارد. البته مراجعه به یک جراح بینی کاربلد هم در کسب نتیجه دلخواه بی تاثیر نیست. بهترین نوع پوست در رینوپلاستی، پوست نرمال است. در رینوپلاستی به هیچ عنوان نیم توان با ایجاد بررش در لایه های پوست، آن را نازکتر کرد. اما تکتیک هایی شامل برداشت چربی و غضروف از بافت بینی موجب می شود بینی بهتر به نظر برسد.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *