۸ دقیقه
هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی در سال 1402

آنچه می خوانید...

هزینه عمل بینی یکی از عوامل بسیار مهمی است که می‌تواند در تصمیم گیری افراد برای انتخاب بهترین جراح بینی در شمال تهران نقش بسیار مهمی ایفا ‌کند. بنابراین هزینه جراحی زیبایی بینی یکی از مسائل بسیار مهمی می‌باشد که افراد قبل از اقدام کردن به جراحی باید آن را مد نظر قرار دهند. با توجه به اين‌ که هزینه عمل بینی اندکی بالا است ولی بالا بودن دستمزد جراح دلیلی بر حرفه‌ای بودن جراح و دکتر نمی باشد.

هزینه جراحی زیبایی

در کنار توجه کردن به هزینه عمل باید موارد دیگری هم در انتخاب کردن دکتر باید مدنظر قرار داد عواملی همچون داشتن تخصص، سابقه کار و نمونه کارهای موفق. هزینه عمل در سال 1402 از 15 میلیون الی 40 میلیون متغیر می باشد ولی جراحانی که تازه شروع به کار کردند برای جذب کردن مشتری‌ها هزینه‌های کمتری دریافت می‌کند. در حالت کلی هزینه‌هایی که برای عمل بینی در نظر گرفته می‌شود به دو دسته هزینه‌های قبل از عمل و هزینه‌های بعد عمل تقسیم بندی می‌شود.

قیمت عمل بینی گوشتی و استخوانی

هزینه جراحی بینی شامل چه مواردی می شود؟

بیمار قبل از انجام عمل زیبایی بینی باید یک سری هزینه‌ها قبل از عمل پرداخت کند که این هزینه ها عبارت است از:

هزینه مشاوره قبل از عمل

ویزیت های قبل از جراحی برای انتخاب جراح بینی و همچنین بازدید جراح بینی مورد نظر شما نیازمند هزینه های ویزیت است. هزینه ویزیت برای مشاوره قبل از جراحی شامل مشاوره خواهد شد. برخی از این هزینه های ویزیت شما ممکن است شامل بیمه نیز بشود.

هزینه آزمایش های مورد نیاز قبل از جراحی و عکس برداری

قبل از جراحی لازم است آزمایشاتی انجام شود. از جمله آن ها می توان به ازمایش خون اشاره کرد. همچنین برخی از آزمایش های دیگر نظیر سی تی اسکن نیز ممکن است برای بررسی دقیق تر نیاز باشد. بنابراین تا روز جراحی موارد تجویز شده را مطابق با خواست جراحتان آماده کنید.

هزینه بیمارستان یا  کلینیک

بخشی از هزینه هایی که شما پرداخت می کنید، شامل هزینه های کلینیک و تجهیزات می شود. این ممکن است با توجه به امکانات و تجهیزات هر کلینیک متفاوت باشد. این مورد ممکن است به انتخاب شما نباشد. با انتخاب بهترین جراح بینی در تهران می توانید این مورد را نیز کنترل کنید.

دستمزد جراح

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار دستمزد جراح است. دستمزد پزشک در جراحی بینی بر روی قیمت های نهایی عمل بینی تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین بهتر است دنبال جراحی بگردید که هزینه های جراحی بینی مناسبی دریافت می کند.

ارتباط با جراح بینی

جراحی بینی ارزان !

در سال 1402 برخی از هزینه های جراحی بینی را شنیدیم که متعجب کننده بود. یکی از این عنوان ها جراحی بینی با 4 میلیون تومان بود که همچین هزینه هایی برای انجام رینوپلاستی اصلا منطقی نیست. با بررسی این موضوع متوجه شددیم که این جراحی ممکن است به دست رزیدنت ها و دانشجویان انجام شودکه کار بسیار خطرناکی به شمار می رود.

عدم وجود تجربه کافی در این زمینه زمینه ساز این موضوع بوده است. بنابراین لازم است ععلاووه بر قیمت، به این فاکتوور نیز توجه کنید که ببیننی خود را به دست چه کسی می سپارید. چرا که در غیر این صورت نیاز به هزینه های گزاف برای ترمیم خواهید داشت.

هزینه های جانبی عمل بینی

بیمار بعد از این‌که توسط جراح عمل شد هزینه دیگر پرداخت نمی‌‌کند مگر این که پزشک بخواهد بیمار را ویزیت کند. البته می توان به هزینه تعویض چسب بینی، دارو یا پماد اشاره کرد. یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد این است که هزینه عمل بینی را هیچ کدام از شرکت‌های بیمه تامین نمی‌کند زیرا به عنوان یک عمل زیبایی به حساب می آید. تنها در صورتی شرکت‌های بیمه قادر به پرداخت بخشی از هزینه عمل می باشند که در جهت رفع نواقصات تنفسی از جمله پولیپ بینی یا انحراف بینی باشد. بنابراین هزینه عمل بینی رینوپلاستی از ابتدا تا انتها در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی بر عهده فرد می‌باشد.

رینوپلاستی برداشتن قوز بینی
نمونه کار جراحی بینی گوشتی دخترانه
نمونه کار جراحی بینی نیمه فانتزی دخترانه

تفاوت در هزینه جراحی بینی گوشتی و استخوانی

افراد متعددی در این روزهای اقدام به جراحی بینی خود می کنند تا به بینی بسیار زیبا دست پیدا کنند. هر فرد بینی  متفاوتی با یکدیگر دارند که یکی از بینی های متداول بینی پهن می باشد. در حالت کلی دو دستاورد برای عمل بینی پهن وجود دارد که عبارت است از:  رینوپلاستی بسته و رینوپلاستی باز.

در رینوپلاستی بسته برش‌هایی در داخل سوراخ‌ها ایجاد می شود. ولی در رینوپلاستی باز در بین سوراخ های بینی در قسمت نوک بینی برش ایجاد می شود که هر کدام از این دستاوردها شامل مزایای خاص می‌باشد. در رینوپلاستی بسته بینی‌هایی پهن که نیاز است تا تغییرات محدودی در آنها انجام شود استفاده می کنند. به صورتی که پزشک بتواند از طریق یک برش کوچک تغییرات لازم را انجام دهد. رینوپلاستی باز برای بینی‌هایی که نیاز است تغییرات گسترده و عمده و برای دسترسی بهتر پزشک به ساختار بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا قیمت عمل بینی گوشتی با استخوانی فرق می کند؟

اکثرا بله. از این‌رو یکی از سوالات متداولی که برای اکثر افرادی که میخواهند عمل جراحی بینی انجام دهند این است که هزینه عمل بینی گوشتی و پهن چه مقدار می باشد؟ هزینه عمل بینی با توجه به نوع روند و همچنین با توجه به تغییرات مورد نیاز متغیر می باشد. البته باید توجه کرد که همیشه انتخاب کردن جراحی که بتواند با هزینه اندک عمل جراحی انجام دهد بهترین گزینه نخواهد بود. بهتر است پزشکی انتخاب شود که در کنار خدمات بالا و با کیفیت هزینه متناسب با خدمات را هم دریافت کند. البته هزینه عمل بینی پهن به عوامل متعددی وابسته است این عوامل عبارت است از:

  • دستمزد جراح
  • دستمزدی که متخصص بیهوشی می گیرد
  • وسایلی که در اتاق عمل مورد استفاده قرار می گیرد
  • هزینه اتاق عمل و…

بنابراین میزان هزینه عمل بینی گوشتی در مقایسه با هزینه عمل بینی استخوانی اندکی بالا است.

قیمت عمل زیبایی بینی

هزینه عمل بینی قسطی

 با توجه به اینکه هزینه عمل بینی اندکی در مقایسه با سایر عمل‌های زیبایی بالا می باشد و متقاضیان به علت هزینه بالا گاهی موارد از مراجعه به پزشک متخصص اجتناب می‌کنند. اما پزشکان و کلینیک‌ها روشی را انتخاب کردند تا همه بیماران بتوانند با انتخاب آن هزینه عمل را پرداخت کنند که این روش پرداخت اقساطی می باشد. البته بدیهی است که در روش پرداخت اقساطی هزینه مورد نظر در مقایسه با روش نقدی اندکی زیاد خواهد بود. که در بعضی از کلینیک‌ها پزشکان در روش قسطی برای ضمانت چک یا سفته از متقاضی دریافت می‌کنند. روش اقساطی این فرصت را به افراد می‌دهد تا بتوانند در چندین دوره بدون این‌که فشار مالی زیاد متحمل شوند را پرداخت کنند. که شیوه پرداخت اقساط و دوره‌های آن در هر کلینیک متفاوت است و پزشکان بر اساس سلیقه خود اقساط آن را انتخاب می‌کنند.

 در این روش متقاضی به کلینیک یا پزشک متخصصی که عمل جراحی بینی انجام می‌دهد و از پرداخت قسطی استفاده می کند مراجعه می‌کند. بعد از اینکه پزشک معاینات لازم و بررسی‌های لازم را برای بینی فرد انجام داد وقتی می‌گیرد. بعد از گذراندن مراحل فوق پزشک مبلغی را به عنوان پیش پرداخت از متقاضی دریافت می‌کند و مابقی هزینه را به طور اقساطی و در چند دوره از فرد دریافت می کند. در سایر کشورهای دیگر انجام عمل بینی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. ولی هزینه عمل در کشورهای دیگر به دلیل بالا بودن نرخ دلار بیشتر است. افرادی که در سایر کشورهای اروپایی وجود دارد و قصد انجام دادن عمل بینی دارند به کشور ایران مسافرت می کنند و از خدمات قسطی بهره می برند. بهتر است قبل از انجام عمل از شرایط اقساطی کلینیک و نحوه پرداخت اقساط دوره‌ای در کلینیک مورد نظر اطلاعات لازم را به دست آورد.

سخن آخر

اصولاً یکی از گزینه‌هایی که افراد را برای جراحی مردد می‌کند هزینه عمل می‌باشد با توجه به این‌که این عمل جزء عمل‌های زیبایی است بیمه‌های مختلف هزینه عمل را پرداخت نمی‌کنند مگر برای رفع نواقص تنفسی باشد. متداول‌ترین عملی که برای بینی انجام می گیرد مربوط به بینی های گوشتی و پهن می باشد که به صورت رینوپلاستی بسته و باز می‌باشد. یکی از گزینه‌های بسیار خوبی که برای افراد وجود دارد پرداخت اقساطی است که در اکثر کلینیک‌ها وجود دارد‌. که باعث می‌شود افراد زیادی به‌ کلینیک مورد نظر مراجعه و از خدمات آن‌ها استفاده کنند.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

یک پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *