۶ دقیقه
نتیجه نوک بینی بعد از عمل

نوک بینی بعد عمل زیبایی باید چگونه باشد؟

آنچه می خوانید...

بهترین حالت نوک بینی بعد عمل زیبایی چگونه است؟ برای اینکه نوک بینی بعد عمل زیبایی بینی به ظاهر ایده‌آل‌مان نزدیکتر شود چه‌کار کنیم؟ پاسخ به این سوالات مهم و رایج از دیدگاه دکتر کیانا کیا، موضوع اصلی این مقاله است. در این نوشته با ظاهر مناسب نوک بینی بعد عمل زیبایی آشنا شده و عوامل موثر در بهترین ورژن زیبایی بینی را شرح خواهیم داد.

چرا فرم نوک بینی بعد از رینوپلاستی مهم است؟

امروزه عمل بینی نه تنها برای بانوان، بلکه برای آقایان نیز یکی از رایج‌ترین اعمال زیبایی به شمار می‌رود. افرادی که به طور مادرزاد یا در اثر عوامل محیطی، آسیب‌ها و وقایع از بینی خود ناراضی هستند، از انحراف، شکستگی، پولیپ و مشکلاتی چنین رنج می‌برند، به دلیل اندازه، فرم و شکل نامناسب بینی خود، احساس کمبود اعتماد به نفس می‌کنند، از اصلی‌ترین متقاضیان عمل بینی هستند. حقیقتی است که بینی، با موقعیت قرارگیری مرکزی خود، بیشترین توجه را در اجزای چهره به خود جلب می‌کند. از این رو می‌تواند نقش بسیار مهمی در ایجاد هارمونی و تناسب بین اجزا چهره ایفا نموده و یا بلعکس باعث بر هم زدن زیبایی دیگر اجزا شود!

برای بهبود و ماندگاری نوک بینی به شکل سربالا و جلوگیری از افتادگی آن از تکنیک هایی نظیر پیوند غضروف به بینی در جراحی زیبایی استفاده می شود.

نوک بینی یعد از عمل بینی

عوامل موثر در زیبایی نوک بینی بعد عمل

در حالی که بسیاری افراد تنها عامل موثر در ظاهر نوک بینی بعد عمل زیبایی را مهارت پزشک جراح می‌دانند، فاکتورهای زیادی می‌توانند در رضایت یا عدم رضایت افراد از ظاهر بینی بعد از عمل موثر باشند. از جمله این فاکتورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مهارت و تخصص پزشک جراح
  • انتخاب هوشمندانه نوع جراحی بینی و انتظارات واقع بینانه از عمل
  • مراقبت از بینی در برابر ضربه، فشار و آسیب بعد از عمل
  • نحوه چسب زدن
  • رعایت مدل خوابیدن بدون آسیب
  • رژیم غذایی سرشار از فیبر و سبزیجات و مایعات؛ به جای تنقلات و خوراکی‌های شور چون پفک و…

آیا در جراحی زیبایی بر روی نوک بینی تمرکز می شود؟

 در میان بخش‌های مختلف بینی نیز نوک بینی بیشترین اهمیت را در ظاهر آن دارد. گرچه معمولا عمده کار جراح در عمل زیبایی یا درمانی بینی، روی استخوان و غضروف میانی انجام می‌شود، اما ظاهر نوک بینی بعد عمل زیبایی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بیش از هر بخش دیگر به چشم می‌آید‌. خوب است بدانید که اعمال زیبایی جدای از علم و دانش کافی پزشک، نیازمند مهارت و سلیقه وی نیز هستند‌. از این جهت است که میزان رضایتمندی افراد از نوک بینیشان بعد جراحی تا حد زیادی به تبحر جراح بازمی‌گردد. البته اگر قصد انجام عمل بینی را دارید، باید به این نکته توجه کنید که مراقبت‌های لازم قبل و بعد از عمل، تغذیه، مهارت در چسب زدن، خوابیدن اصولی، اجتناب‌ از مصرف دخانیات و… همه در شکل نوک بینی بعد عمل زیبایی تاثیرگذار هستند.

نوک بینی باید چگونه باشد

این بخش از صورت به قدری اهمیت دارد که جراحی تحت تیپ پلاستی وجود دارد که به اصلاح نوک بینی می پردازد.

فرم واقعی نوک بینی بعد عمل زیبایی

پیش از اینکه با بهترین و مناسبترین حالت نوک بینی بعد از عمل زیبایی آشنا شویم، لازم است بدانیم اصلا فرم بینی‌مان چه شکلی است و در چه زمان می‌توانیم شکل آن را مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم. (اگرچه مقایسه بینی بعد از عمل اصلا کار درستی نمی‌باشد و چهره هر فرد با فرد دیگر متفاوت است!) جراحی بینی یک روش تهاجمی است که سیستم ایمنی بدن را بر انگیخته و علائم التهابی چون تورم به خصوص در نواحی برش را پدید می‌آورد. در پی تحریک اعصاب و عروق ناحیه جراحی، تجمع خوناب و مواد آن سبب ورم می‌شود که این تورم مانع دیدن ظاهر واقعی بینی شما و علی الخصوص نوک آن می شود.

اشتباهی که بسیاری افراد خصوصا در گذشته پس از عمل بینی داشتند، این بود که در همان لحظه به‌ هوش آمدن یا نهایتا چند روز بعد از عمل، انتظار داشتند نوک بینی به فرم اصلی خود بازگشته و نتیجه واقعی عمل را نمایان سازد. در حالی که تحریک بینی در جراحی و ورم در نواحی نوک بینی به حدی بالا است که روزها و ماه‌ها، شاید هم گاها سال‌ها (دو سال) برای رفع آن زمان نیاز است. شدت و میزان ورم نوک بینی بعد عمل زیبایی در روزهای اول تا حد زیادی کاهش پیدا کرده، در هفته بعد از عمل به حد کمتری می‌رسد و با توجه به پیچیدگی عمل، زمان لازم برای رفع کامل ان تا دو سال نیز می‌رسد. این نکته بسیار مهم است که بدانید ظاهر واقعی آن از همان روز اول قابل مشاهده نیست. از این رو قضاوت و مقایسه سریع آن عقلانی نمی‌باشد.

بررسی نوک بینی بعد عمل زیبایی

در پاسخ به این سوال که نوک بینی بعد از عمل زیبایی باید چگونه باشد؟ بدانید که یک حالت استاندارد و ایده‌آل برای این فرم وجود ندارد. بلکه فرم آن، کاملا متناسب با شرایط، نوع بینی و نوع عمل، سبک زندگی و رعایت یا عدم رعایت نکات مراقبتی و… تعیین می‌شود. همچنین مقایسه ظاهر نوک بینی‌تان با مدل‌های زیبایی اشتباه بزرگی است. چراکه هر مدل بینی ممکن است‌ با چهره شما سازگار نباشد؛ و نباید انتظارات غیرواقعی داشته باشید.

نتیجه جراحی بینی

 از سویی بسیاری از افرادی که در مورد ظاهر نوک بینی بعد عمل زیبایی سوال می‌پرسند، یا در آستانه عمل هستند، و یا هنوز یک‌ماه هم از جراحی بینی‌شان نگذشته است و همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، نوک بینی‌شان دچار ورمی شدید است و ظاهر واقعی خود را نشان نمی‌دهد. اگرچه بهترین نوک بینی بعد عمل زیبایی نوک بینی است که نه زیاد گرد و نه زیاد تیز باشد، اندازه‌ای متناسب داشته و دچار افتادگی نشود. اما همه این علائم در زمان التهاب بینی محتمل هستند و این موضوع نباید شما را نگران و ناامید سازد. بلکه با روش‌های زیر می‌توانید از التهاب و ورم بینی خود کاسته و زودتر نتیجه واقعی را دریابید.

سریعتر نتیجه نوک بینی بعد عمل زیبایی رو ببین!

برای کاهش التهاب و ورم بینی و بررسی وضعیت کلی بینی ، کمپرس سرد که توسط پزشکان نیز توصیه می‌شود کاربرد بسیاری دارد. این روش کمک می‌کند، رگ‌های خونی عامل التهاب، جریان کمتری داشته و ورم را کاهش دهند. در روند بهبود نوک بینی بعد عمل زیبایی، داروهای مسکن و ضد التهابی نیز نقش موثری ایفا می‌کنند. ایبوپروفن از جمله این داروها است که درد را تسکین داده و از علائم التهاب و ورم می‌کاهد.

 از طرف دیگر، سبک زندگی تاثیری فراتر از حد تصور در روند بهبود بینی بعد از عمل دارد. بدین صورت که غذاهای پر نمک، با افزایش فشار اسمزی خون باعث جذب آب بیشتر و تجمع خوناب در بافت آسیب دیده شده و مصرف دخانیات، الکل و موادی مانند این‌ها باعث به تاخیر افتادن بهبودی می‌شود. اگر می‌خواهید سریعتر و با کیفیت بیشتر نتیجه عمل بینی خود را ببینید، از مصرف این مواد پرهیز کرده و به جای آن مصرف سبزیجات، مایعات مفید و فیبرها را افزایش دهید.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *