۷ دقیقه
جراحی باز بینی

نحوه عمل بینی باز به همراه نمونه کار

آنچه می خوانید...

عمل بینی باز سبکی از رینوپلاستی است. آیا در رابطه با تکنیک های جراحی بینی باز چیزی می دانید؟ اکثر جراحی هایی که در راستای زیبایی بینی در ایران انجام می شود به این روش است. جراحی بینی باز به این معناست که جراح برای دسترسی و دید راحت به بخش های مختلف بینی شما، پوست بینی را در حین جراحی بالا می برد و بعد جراحی بخیه می زند. بنابراین در این سبک جراحی در بینی فرد برش ایجاد می شود. در این مقاله قصد دارید به تکنیک ها و روش انجام این جراحی اشاره کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مزایای جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی باز چگونه انجام می شود؟

در این سبک جراحی با استفاده از ابزار و یا کمک جراحی بینی با لیزر بینی برش داده می شود به شیوه ای که بخش های داخلی بینی به نمایش در بیاید. پس از آنکه بافت های بینی برای پزشک قابل رویت شد، انجام تغییرات لازم در بینی انجام خواهد شد. اگر شما هم قصد انجام این نوع جراحی را دارید، بهتر است مراحل آن را مرحله به مرحله دنبال کنید:

مراحل انجام جراحی بینی باز به شیوه زیر است:

مرحله اول بیهوشی

این جراحی اکثرا تحت بیهوشی انجام می شود. بنابراین در صورتی که پرونده پزشکی خود را تکمیل کرده و پزشک بیهوشی، تایید داده است، این مرحله تحت نظر پزشک انجام خواهد شد.

مرحله دوم ایجاد برش

برش در ابعاد لازم در کلوملای بینی شما ایجاد می شود. پس از ایجاد این برش، بخش های مختلف بینی شما در دسترس پزشک قرار می گیرد. بافت های استخوانی و بافت های غضروفی که نیاز است در آن ها تغیر ایجاد شود، با بالا رفتن پوست بینی شما در دسترس است.

مرحله سوم ایجاد تغیرات لازم

در طی جراحی بینی ممکن است بافت هایی از بینی حذف شود و روی قسمت های مختلف بینی نظیر پره های بینی، غضروف بینی، سپتوم و… کار می شود. در این بخش تحت هیچ عنوان بخش های اصلی بینی حذف و یا کاسته نمی شود.

مرحله چهارم بخیه

پس از انجام تغییرات لازم در جهت زیبایی بینی، پوست بینی شما توسط پزشک بخیه زده می شود. همچنین ممکن است در بخش هایی از بینی شما به صلاح دید پزشک تغییراتی ایجاد نشود. پس از این مرحله به ریکاوری منتقل شده و مراقبت های بعد جراحی آغاز خواهد شد.

نمونه کارهای جراحی باز بینی را بینید

نمونه کار های دکتر کیانا کیا جراحی بینی را می توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید.

رینوپلاستی برداشتن قوز بینی
نمونه کار جراحی بینی استخوانی
نمونه کار جراحی بینی دکتر کیانا کیا

ویژگی های جراحی بینی به سبک باز چیست؟

عمل بینی به سبک باز مزایا و معایبی به همراه دارد که در این بخش از مقاله قصد داریم. به آن بپردازیم. در مقابل جراحی بینی باز جراحی بینی بسته قرار دارد که جراحی از طریق سوراخ های بینی انجام خواهد شد.

  • در جراحی بینی باز پوست بینی برداشته می شود بنابراین خیلی از مراجعان نگران باقی ماندن جای بخیه روی بینی خود هستند.
  • در جراحی بینی به سبک باز پزشک دید مناسبی به بخش های مختلف بینی دارد. بنابراین برای اییجاد تغییرات مختلف بینی دید کاملی نسبت به پشت بینی وجود دارد.
  • در جراحی بینی باز به دلیل ایجاد برش های بیشتر تورم در نواحی مختلف بینی در دوران نقاهت نیز بیشتر خواهد بود.
  • دوران نقاهت جراحی بینی باز به دلیل وجود برش های بیشتر، ممکن است کمی بیشتر به طول بکشد.

باورهای اشتباه در ارتباط با جراحی بینی باز

برخی باور های اشتباه در ارتباط با جراحی بینی باز وجود دارد. یکی از آن ها این است که جای بخیه بعد از جراحی بینی باقی می ماند. در صورتی که اینطور نیست. با استفاده از داروها و تکنیک هایی که در بخخیه بینی به کار برده می شود، جاب بخیه و ااکار های بعد جررحی بینی بباب رعایت مراقبت های لازم از بین ررفته و باقی نمی ماند.

همچنین نیاز نیست نگران ورم بینی باشید. ورم بینی به دلیل برش در نواحی داخلی و خارجی بینی به وجود می آید. این یکی از عوارض بلند مدت عمل بینی است که تقریبا در همه افراد ایجاد می شود. بنابراین با مصرف داروها و مراقبت های بعد درمان قابل کنترل است.

سوالات متداول

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *