۶ دقیقه
بی خوابی بعد از جراحی بینی

نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی

آنچه می خوانید...

نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی باید چگونه باشد؟ این یکی از اصلی ترین مراقبت های جراحی زیبایی بینی است که لازم است برای کسب نتیجه مناسب در نظر گرفته شود. بعد از رینوپلاستی بافت بینی در حال باز سازی است و لازم است طرز صحیح خوابیدن بعد از عمل بینی در نظر گرفته شود.

بی خوابی بعد از جراحی زیبایی بینی

بسیاری از افرادی که جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی انجام داده اند از بی خوابی بعد از جراحی بینی خسته شده اند. بی خوابی بعد از عمل بینی طبیعی است. این جراحی به دلیل ماهیت تهاجمی و بانداژهایی که بعد از جراحی روی مجاری تنفسی گذاشته می شود، مستعد عوارض زیادی است.جراحی بینی یا رینوپلاستی اغلب به دلایل زیبایی و گاهی اوقات برای اصلاح یک مشکل عملکردی بینی انجام می شود. پس از جراحی، بیماران اغلب از خود می پرسند که نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی چگونه است و در چه وضعیتی بخوابند تا نتیجه جراحی مشکلی ایجاد نکند. ایجاد تغییرات هوشمندانه در عادات خواب می تواند روند بهبودی را تسریع کند و از عوارض احتمالی جلوگیری کند.

نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی

چگونه بعد از جراحی زیبایی بینی بخوابیم؟

پس از جراحی بینی، اشخاص، مورد آزمایش و زودتر از ترخیص، در داخل اتاق نقاهت به طور کامل تحت نظر قرار می گیرند. به همین ترتیب توصیه می شود، یکی از اعضای خانواده همراه او باشند. معمولاً 2 تا 4 هفته طول می کشد تا عوارض جانبی جراحی بینی از جمله: کبودی و تورم از بین برود. در این میان، بسیار توصیه می‌شود که فرد از انجام هر گونه فعالیت بدنی بیش از حد، امتناع کند. به این ترتیب می توان از کبودی و تورم بعد از عمل جراحی بینی تا حد زیادی جلوگیری کرد.

نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی و خواب بعد از عمل بینی برای اطمینان از داشتن سیستم ایمنی سالم و تسریع بهبودی ضروری است. به این دلیل است که بدن برای ترمیم سریعتر محل جراحی به فعالیت بیشتری نیاز دارد. زمانی که فرد خواب است، اکسیژن و مواد مغذی کافی باید به بدن فرد برسد تا بافت ها و ماهیچه های آن ناحیه را سریعتر پشتیبانی و ترمیم کند. با 8 ساعت خواب کامل در شب، شما عزیزان می توانید، بهترین نتیجه را بگیرید. بنابراین همراه ما باشید تا شما را با نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی و اطلاعات مرتبط با آن آشنا کنیم.

نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی به چه صورت است؟

نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی و وضعیت صحیح خواب بعد از جراحی بینی حاوی نکات و جزئیاتی است که توجه به آن ها بسیار مهم است. اگر بعد از عمل بینی به درستی بخوابید، می توانید بی خوابی بعد از جراحی بینی را از بین ببرید و غضروف های با کیفیت تری را ترمیم و تشکیل دهید. بهتر است در حالت نیمه نشسته بخوابید. تورم و التهاب بعد از جراحی بینی را کاهش می دهد. خوابیدن به پهلو می تواند ناراحت کننده باشد زیرا سوراخ های بینی شما در هنگام خواب تمایل به افتادگی دارند و این امر باعث می شود که بینی خود را نیشگون بگیرید یا دستکاری کنید. وضعیت خوابیده به پشت بهترین حالت خواب بعد از عمل بینی است. باید از چند بالش زیر سر خود، قرار دهید.

حائز اهمیت است که خوابیدن با همسر یا فرزندانتان می تواند ناخودآگاه باعث ضربه بینی شما شود، بنابراین نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی مهم است و بهتر است چند هفته تنها و در جایی تنها بخوابید. نکته مهم دیگر که باید جدی گرفته شود، استفاده از کیسه یخ چند روز پس از جراحی است که روند بهبودی را تسریع می کند. علاوه بر این، کیسه یخ برای تسکین درد و کاهش کبودی و تورم عالی است و در کیفیت خواب شما عزیزان نیز تاثیر مثبتی دارد. به اکثر افراد توصیه می شود قبل از جراحی و به طور منظم تا ۷۲ ساعت بعد از عمل از کیسه یخ استفاده کنند. حتماً کمپرس را در برنامه خود بگنجانید، به خصوص قبل از خواب.

طرز صحیح خوابیدن بعد جراحی بینی

چرا نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی بسیار مهم است؟

جالب است بدانید که، نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی یکی از مهم ترین مسائل بعد از جراحی است. اگر به درستی نخوابید ممکن است بر نتایج جراحی بینی تاثیر بگذارد که در اینصورت به نتیجه دلخواه خود نرسید و در برخی موارد کل عمل شما را خراب کند. همانطور که می دانید، جراحی زیبایی بینی شامل جدا کردن پوست از بافت زیرین و بالا بردن فلپ‌ها است. این لایه برداری پوست باعث جمع شدن خون و ترشحات در زیر پوست می شود و عامل اصلی تورم است. علاوه بر این، رگ های لنفاوی بینی در طول جراحی بریده می شوند.

در چند هفته اول پس از جراحی، اگر خواب مناسبی نداشته باشید، خون بیشتری در یک ناحیه نسبت به ناحیه دیگر جمع می‌شود و باعث تورم و آسیب بیشتر می‌شود. در واقع، استراحت بیش از حد پس از جراحی بینی می تواند باعث ایجاد احساس ضعف و سرگیجه در شما شود. پس سعی کنید با کمک اعضای خانواده هر چه زودتر فعالیت های عادی زندگی را از سر بگیرید. بنابراین، نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی یک موضوع مهم است. با توجه به حساسیت جراحی بینی، توصیه های بعد از عمل باید جدی گرفته شود تا باعث پشیمانی، شما عزیزان نشود.

نکات ایمنی در نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی

  • در چند روز اول پس از جراحی، نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی بسیار حیاتی است، زیرا با کوچکترین ضربه، مشکلات جدی به بینی شما وارد می شود و در هنگامی که می خواهید از خواب بیدار شوید، ممکن است احساس سرگیجه کنید، بنابراین از شخص دیگری بخواهید که به شما کمک کند.
  • لطفاً هنگام استفاده از قرص ‌های خواب‌آور مراقب باشید، زیرا ممکن است هنگام خوابیدن به بینی شما فشار بیاورند. در صورت امکان، سعی کنید چندین بالش را دور بدن خود بپیچید تا از چرخیدن در هنگام خواب جلوگیری کنید.
  • نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی  باید طوری باشد که هنگام خواب یک بالش زیر سر خود قرار دهید تا سرتان بالاتر از پاهایتان باشد و تورم سر را کاهش دهید. علاوه بر این، پتو یا اشیاء دیگر را روی سر یا صورت خود نکشید.
  • لطفا از لباس یا کفشی استفاده کنید که پوست حساس را تا حد امکان تحریک نکند. در دو هفته اول فقط به پشت در حالت قوس دار بخوابید تا سرتان بالاتر از بقیه بدن باشد. این یک راه عالی برای خوابیدن در طول دوره نقاهت است.

این شگفت انگیز است که نحوه خوابیدن بعد جراحی بینی ،پس از جراحی زیبایی، چقدر در روند تسریع بهبودی اثر گذار است. هفته اول بحرانی ترین دوره برای درمان جراحی بینی است. پس از 7-10 روز، بیماران می توانند در موقعیت های مختلف خوابیدن شروع کنند. مراقب باشید به بینی فشار نیاورید. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. بنابراین، برای داشتن بینی خوش فرم و متناسب به چهره تان می توانید، به مطب دکتر کیانا کیا مراجعه کنید.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *