۴ دقیقه
چقدر طول می کشد بوتاکس اثر کند

تاثیر بوتاکس بعد از چند روز مشخص می شود؟

آنچه می خوانید...

بوتاکس صورت چه تاثیری در زیبایی دارد؟ خیلی از کسانی که بوتاکس تزریق می کنند، می خواهند این مورد را بدانند که تاثیر بوتاکس چگونه است و چند روز بعد اثر می کند؟ این راه یکی از سریع ترین روش های از بین بردن چین و چروک علی الخصوص در ناحیه پیشانی است. اگر شما هم کاندید تزریق بوتاکس به بخش های مختلف صورت خود هستید، به شما پینشهاد می کنیم این مقاله را بخوانید تا به هر آنچه لازم است در اینباره بدانید اشاره کنیم.

نتایج درمان چین و چروک با بوتاکس چگونه است؟

خیلی از کسانی که کاندید تزریق بوتاکس هستند، نمی دانند بوتاکس چگونه کار می کند. بنابراین دید مناسبی از نتایج تزریق ندارند. زمانی که بوتاکی به ناحیه از صورت نظیر پیشانی تزریق می شود، عضلات که انقباظ آن ها باعث ایجاد چین وچروک در پیشانی شده است را هدف قرار می دهد. به این ترتیب با شل شدن این عضلات در پیشانی، چین وچرک این ناحیه از بین رفته و صاف می شود. اما نتایج درمان دائمی نبوده و مدتی بعد عضلات دوباره منقبض می شوند. بنابراین نیاز به تکرار درمان وجود دارد. اما تاثیر بوتاکس بعد از چند روز قابل نمایش است؟

نتیجه تزریق بوتاکس

تاثیر تزریق بوتاکس چگونه است؟

چند روز بعد از تزریق می توانید اثر ات بوتاکس را بینید؟ به طور کلی، شما می توانید اثرات بوتاکس را 3 تا 4 روز پس از تزریق مشاهده کنید چیزی بیشتر از 90 درصد کسانی که از این روش استفاده می کنند، در مدت 2 الی 4 روز بعد تزریق نتیجه می گیرند. اکثر بیماران در عرض 10 تا 14 روز نتایج کامل را خواهند دید، بنابراین ممکن است مجبور باشید حداکثر دوهفته برای مشاهده نتایج نهایی زمان صرف کنید. به همین خاطر اغلب آن را یک درمان ضد پیری سریع الاثر می دانند.

با گذشت این زمان بوتاکس بر عضله هایی که با انقباض خود باعث ایجاد چروک در ناحیه شده بودند، اثر می کند و با یکدست شدن ماهیچه زیرپوست چین و چروک را از بین می رود.

نتیجه تزریق بوتاکس به پیشانی

چرا تاثیر بوتاکس به طول می انجامد؟

از آنجایی که بوتاکس یک روش تزریقی است، خیلی ها مایل هستند بدانند چرا چند روز طول می کشد که نتیجه اثرات این درمان ظاهر شود؟ بوتاکس از طریق تزریق زیر پوست انجام می شود، جایی که توسط سلول های عصبی در تماس با عضله جذب می شود. مدتی طول می‌کشد تا بوتاکس روی عضله تأثیر بگذارد و انقباض عضلانی را که باعث ظاهر شدن خطوط و چین و چروک روی سطح پوست می‌شود، متوقف یا ضعیف کند. تاثیر بوتاکس به موارد مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سن
  • حجم و نوع توده عضلانی
  • جنسیت
  • حجم تزریق
  • نوع بوتاکس
  • خاصیت ارتجاعی پوست

همچنین فعالیت بدنی بعد درمان نیز در بروز نتایج تزریق بوتاکس ضروری است.

ماندگاری نتیجه تزریق بوتاکس چند روز است؟

نتایج درمان چین و چروک با بوتاکس چگونه است؟ چگونه می توان تاثیر بوتاکس را ماندگار تر کرد؟ ماندگاری این تزریق به مواردی بستگی دارد. همانطور که اشاره کردیم، ناحیه تحت درمان و دفعات تزریق، دوز تزریق بوتاکس و نو ع آن در نتیجه درمانی موثر است. البته تزریق دوز مناسب به ناحیه مورد نظر ضروری است که تشخیص این مورد به عهده پزشک متخصص است. همچنین نتیجه بوتاکس برای خطوط عمیق تر، بیشتر به طول می انجامد. البته در این خصوص لازم است بدانید بوتاکس انقباض ماهیچه های صورت شما مانند زمانی که ما لبخند می زنیم، می خندیم، اخم می کنیم و گریه می کنیم، جلوگیری می کند.

ماندگای نتیجه تزریق بوتاکس چقدر است؟

نمی توان یک عدد کلی به ماندگاری این درمان اختصاص داد. چراکه تاثیر ماندگاری آن به عوامل زیادی بستگی دارد و متغیر است. اما نتیجه این درمان همانطور که مزایایی نظیر غیر تهاجمی بودن آن دارد، معایبی هم دارد و مهم ترین آن ها این است که این یک روش دائمی نیست. بنابراین بعد از مدتی نیاز به ترمیم و درمان مجدد خواهید داشت. مدت زمان ماندگاری تزریق بوتاکس از 6 ماه تا دو سال متغیر است. همچنین ماندگاری برخی زتا انواع آن ممکن است چیزی بین 3 الی 6 ماه باشد.

سوالات متداول

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *