۵ دقیقه
نیابد های بعد از تزریق فیلر

مراقبت های بعد از تزریق ژل و فیلر

آنچه می خوانید...

رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل باعث می شود شما ماندگاری بالا تری را تجربه کنید‌. با اینکه تزریق ژل به نواحی مختلف صورت در راستای جوانسازی و بهره بردن از سایر مزایا یک روش کوتاه مدت به حساب می آید، اما رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل علاوه بر ماندگاری بیشتر، آن دسته از عوارض کوتاه مدت را سریع تر از بین خواهد برد. اگر شما هم جزو کسانی هستید که به تازگی ژل تزریق کردید و قصد دارید مراقبت های کوتاه مدت و بلند مدت را بدانید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چرا بلافاصله بعد از تزریق ژل باید مراقبت ها را رعایت کنید؟

تزریق ژل و فیلر برای پر کردن خطوط صورت و بهبود حجم و شکل صورت استفاده می شود. اما پس از تزریق ژل و فیلر، باید مراقبت های خاصی انجام داد تا عوارض و مشکلات جلوگیری شوند. بلافاصله بعد از تزریق عوارض کوتاه مدتی از جمله قرمزی و تورم است. که این عوارض کوتاه مدت باعث می شود نتوانید به نتیجه آنطور که باید برسید. نکاتی که باید بلافاصله بعد از تزیرق ژل رعایت کنید، شامل موارد زیر می شود:

  • از ماساژ دادن ناحیه مورد نظر به شدت پرهیز کنید.
  • از استحمام و شستن ناحیه تزریق با آب داغ خودداری کنید.
  • تا مدتی بعد از تزریق نمی توانید به استخر بروید.
  • از رفتن به سونا خوددراری کنید.
  • داروهای تجویز شده را به موقع مصرف کنید.
  • تا 4 ساعت اول نباید کامل دراز بکشید. بهتر است سرتان کمی بالاتر از سطح بدنتان باشد.
  • استفاده از کمپریس سرد در ساعات اول در کاهش تورم تاثیر به سزایی دارد.
  • استفاده از لوازم آرایشی در 24 ساعت اول اکیدا ممنوع است.
  • انجام حرکات ورزشی شدید در روز اول اکیدا ممنوع است .
  • از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید.
مراقبت های بعد از تزریق فیلر

در مراقبت های اولیه بعد از تزریق ژل لازم است تا روز اول بسیار مراقبت باشید. اما از آنجایی که این یک اقدام کم تهاجمی و غیر جراحی در زمینه زیبایی محسوب می شود، عوارض کوتاه مدت آن نیز به سرعت از بین خواهد رفت.

آیا بعد از رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل دچارعوارض می شوید؟

اگر در صورت رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل دچار عوارض غیر قابل جبرانی شدید، لازم است سریعا به پزشک خود اطلاع دهید. اما امکان ایجاد این اتفاق بسیار نادر است به دو دلیل. اول آنکه پزشک شما در انجام این کار متخصص است و نکات ایمنی و موارد لازم را در هنگام تزریق در نظر می گیرد. دوم اینکه ماده تزریق شده در ژل های مورد استفاده توسط متخصصان واکنش های آلرژیک بدن را به میزان زیادی تحریک نمی کند. اما همه این موارد بسته به این موضوع دارد که برای تزریق ژل و فیلر به بخش های مختلف صورت به یک متخصص مراجعه کنید.

هزینه تزریق ژل به صورت

قرار گیری در معرض آفتاب بعد از تزیرق ژل

بعد از تزریق ژل از قرار گیری در معرض آفتاب به شت پرهیز کنید. بر خی از افراد پوست حساسی دارند و بعد از تزریق ژل پوست آن ها قرمز می شود وهمچنین دچار التهاب می شود. بنابراین لازم است در روز های اول از قرارگیری در معرض آفتاب خودداری کنید . بعد از چند روز اول می توانید با رعایت مراقبت های لازم بعد از تزریق ژل و استفاده از محصولات مراقبتی نظیر کرم های ضد آفتاب در طول روز به کار های روزانه خود رسیدی کنید. البته لازم به ذکر است این اقدام زیبایی در کار های روزمره شما تداخلی ایجاد نمی کند.

رعایت مراقبت های پوستی بعد از تزریق ژل  فیلر

بعد از تزریق ژل و فیلر، پوست شما نسبت به عفونت های قابل انتقال حساس تر است. بنابراین، باید از آرایش کردن، خوراکی های سرد و گرم و دوش گرفتن با آب گرم خودداری کنید. رعایت مراقبت های پوستی بعد از تزریق از اهمیت بیشتری برخوردار است.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

نباید های بعد از تزیرق ژل و فیلر به صورت

عدم رعایت بهداشت خطر آفرین است. هنگامی که ژل یا فیلر تزریق می شود، پوست باز می شود و باعث افتادن خطر عفونت می شود. بنابراین، از قبل و بعد از تزریق، دستان خود را با صابون و آب گرم شسته و یا از الکل موضعی استفاده کنید.

از شستن صورت با آب داغ خودداری کنید. این کار موجب افزایش تورم در صورت شما می شود. در صورت نیاز لازم است صورت را به آرامی  با آب ولرم شست و شو دهید.

اجتناب از فشار دادن روی منطقه تزریق: پس از تزریق ژل و فیلر، باید از فشار دادن روی منطقه تزریق خودداری کنید. این کار می تواند باعث جابجایی محل تزریق شود و موجب تورم بیشتر شود.

می توانید با مشورت پزشک برای کاهش تورم و التهاب، می توانید از آنتی هیستامین ها استفاده کنید. این داروها می توانند به شما کمک کنند تا از عوارض پس از تزریق کمتری رنج ببرید.

سخن آخر

اگر درد، تورم، التهاب یا علائم دیگری پس از تزریق ژل و فیلر دیده می شود، باید به پزشک خود مراجعه کنید. او می تواند شما را راهنمایی کند. رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل به شما کمک می کند سریع تر از دیگر مشکلات به وجود آمده گذر کنید. همچنین تا حدی ماندگاری را افزایش دهید. البته ماندگاری به عوامل دیگر از جمله نوع ژل تزریقی شما نیز بستگی دارد.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *