۴ دقیقه
مراقبت های بعد بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

آنچه می خوانید...

بلفاروپلاستی یک عمل جراحی پلاستیکی برای بهبود شکل و ظاهر پلک‌ها است. بعد از انجام این عمل، توصیه می‌شود که برخی مراقبت‌های پس از عمل انجام شود تا بهبود سریع‌تری داشته باشید. سوال های متداولی که در ارتباط با مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک پرسیده می شود، معممولا به این صورت است که چه مدت بعد از این جراحی می توانید بهبودی کامل خود را به دست آورید؟ در صورت رعایت مراقبت ها، مدت زمان دوران نقاهت شما کوتاه تر می شود. در این خصوص به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید.

اصلی ترین مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی شامل چه مواردی می شود؟

برخی از اصلی ترین مراقبت‌های پس از بلفاروپلاستی عبارتند از مواردی که در ادامه مقاله به آن ها اشاره می کنیم.

عمل زیبایی چانه

اقدامات بعد از بلفاروپلاستی

استفاده از کمپرس سرد

برای کاهش تورم و درد، پیشنهاد می‌شود که بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده کنید. این کار باید در محدوده ۱۰ تا ۲۰ دقیقه انجام شود. هر بار که کمپرس سرد می گذارید، بعد از مدت کوتاهی به صورت دورانی باید این کار را تکرار کنید. از قرار دادن مستقیم یخ بر روی پوست خودداری کنید. همچنین لازم است از فشار آوردن با یخ به ناحیه جراحی شده به شدت بپرهیزید.

استراحت

پس از عمل باید به بدن خود استراحت کافی بدهید و فعالیت بدنی زیادی انجام ندهید. این کار به شما کمک می‌کند تا به سرعت بهبود یابید و باعث جلوگیری از احتمال ایجاد مشکلات جدید می‌شود. چرا که انجام کار های بدنی شدید، علی الخصوص بلند کردن اجسام سنگین در روزهای اول بعد از جراحی می تواند به ناحیه جراحی شده شما آسیب بزند.

استفاده از قطره چشم

پزشک ممکن است به شما قطره چشم تجویز کند تا از خشکی چشم جلوگیری کنید. همچنی لازم است داروهایی که پزشک تجویز کرده است را مصرف کنید تا بعد از جراحی با مشکلی رو به رو نشوید. اگر پزشک به شما توصیه ای در خصوص نکات مراقبتی بعد از بلفاروپلاستی کرده است، لازم است حتما آن را رعایت کنید.

نحوه مناسب خوابیدن بعد لز بلفاروپلاستی را رعایت کنید

در حین خواب به صورت طاق باز بخوابید و کمی زیر سر خود را بلند کنید تا از تورم بیشتر جلوگیری کنید. همچنین رعایت نحوه مناسب خوابیدن بعد از بلفاروپلاستی باعث می شود به بخیه های شما آسیبی وارد نشود.

قرار گیری درمعرض آقتاب

در روز های بعد از بلفاروپلاستی از قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. همچنین اگر مجبور هستید در معرض نور خورشید باشید، سعی کنید زمان آن را کاهش دهید و از عینک های آفتابی استفاده کنید.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی باید تا چند وقت ادامه دهید؟

مراقبت‌های بعد از بلفاروپلاستی ممکن است به مدت چند هفته یا حتی چند ماه ادامه داشته باشد. هر پیشرفت در بهبودی بستگی به عواملی مانند میزان تورم، بخیه ها و نحوه انجام عمل و غیره دارد. به طور کلی، در اولین چند روز پس از عمل، ممکن است نیاز به استفاده از یخ و رعایت استراحت باشد. سپس، ممکن است پزشک شما به شما توصیه کند که از قطره‌های چشمی استفاده کنید و پنبه‌ برایجلوگیری از ضربه مستیقم روی چشم‌های خود قرار دهید. در مراحل بعدی، ممکن است پزشک شما به شما توصیه کند که با استفاده از تمرینات چشمی، روند بهبود را تسریع کنید. همچنین، ممکن است نیاز به رعایت محدودیت‌هایی در فعالیت‌های روزمره داشته باشید. هرچند که مراقبت‌های بعد از بلفاروپلاستی برای هر نفر متفاوت است، اما در همه موارد بهتر است راهنمایی پزشک خود را در مورد مراقبت‌هایی که باید پس از عمل انجام دهید، دنبال کنید.

اصلی ترین مراقبت های جراحی زیبایی پلک

بهبودی مکامل بعد از بلفاروپلاستی و از بین رفتن جای بخیه ها بعد از یکسال است. در این مدت زمان با پزشک خود در ارتباط باشید و هر گونه علائم را گزارش دهید.

آیا لازم است در دوره نقاهت بلفاروپلاستی جراح خود را ببینید؟

بله، برای مراقبت بعد از بلفاروپلاستی و در دوران نقاهت خود، لازم است به جراح مراجعه کنید. پزشک شما بهترین شخصی است که می ‌تواند شما را در مورد مراقبت‌های پس از جراحی پلک راهنمایی کند، چرا که می ‌تواند به شما توصیه ‌های خاصی در مورد مراقبت‌های بعد از عمل دهد که با توجه به وضعیت شما مناسب هستند. این توصیه‌ها ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. جراح شما ممکن است برای اطمینان از بهبود سریع‌ تر و جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی، بهترین راهنمایی را به شما داشته باشد.

سخن آخر

نتیجه زیبایی بلفاروپلاستی علاوه بر تکنیک های جراحی به مراقبت های بعد از آن نیز بستگی دارد. در این مقاله از سایت دکتر کیانا کیا به نکات مراقبتی بعد از جراحی پرداخته شد. در صورتی که نکات مراقبتی را به درستی رعایت نکنید، این مورد می تواند در نتیجه زیبایی شما اثر گذار باشد. بنابراین لازم است مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی را جدی بگیرید.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *