۵ دقیقه
فرم بینی بعد از جراحی

فرم نهایی بینی بعد از جراحی در ماه های مختلف

آنچه می خوانید...

یکی از سوالات متداول کسانی که جراحی بینی می کنند، این است که فرم نهایی بینی بعد از جراحی چه زمانی مشخص می شود؟ برای پاسخ به این سوال در این مقاله قصد داریم فرم بینی بعد از عمل  را در ماه های مختلف بعد از دوره نقاهت رینوپلاستی بررسی کنیم. اینکه چه زمانی ورم شما از بین می رود و با مصرف دارو می توان ورم بعد از عمل زیبایی بینی را کاهش داد؟

اگر شما هم جزو کسانی هستید که قصد دارید هرچه زودتر ورم بینی خود را از بین ببرید، لازم است با شکل بینی خود در ماه های اول آشنا باشید تا بدانید ورم بینی بعد از جراحی تا چند وقت طبیعی است.

فرم نهایی بینی بعد از عمل کی مشخص می شود؟

بینیمو عمل کردم اما از فرمش اصلا راضی نیستم!! بینیم خیلی پف داره و فرم بینی قبل از عمل خودم بیشتر راضی بودم!! دو ماه گذشته دیگه وقته برای جراحی ترمیمی بینی اقدام کنم!!

برای از بینن رفتن ورم بینی باید یکسال صبر کنید. هیچ جراحی ترمیمی زودتر از یکسال برای شما انجام نمی شود. چه بسا بیش از 95 درصد جراحی های بینی در ایران موفق است و بلافاصله بعد از جراحی نیاز به جراحی ترمیمی ندارد. ممکن است بینی شما قبل از جراحی گوشتی و یا استخوانی باشد در هر صورت بعد از حذف بخش های غضروفی و استخوانی درحین عمل زیبایی، شما عوارضی از جمله تورم و کبودی را احساس می کنید.

  • در صورتی که بینی استخوانی دارید، به احتمال زیاد کبودی در شما بیشتر است
  • در صورتی که بینی گوشتی دارید، احتمالا بعد از جراحی تورم بینی شما زیاد خواهد بود
نمونه کار جراحی بینی دخترانه

جراح برای از بین بردن این تورم داروهای لازم را تجویز می کند اما دراین زمان بینی در حال بازسازی است. بنابراین تورم بینی به طور کامل از بین نمی رود و لازم است همچنان صبر کنید.

نتیجه نهایی بعد ازعمل بینی بینی بعد از یکسال مشخص می شود

نوک بینی بعد از جراحی بینی باید چگونه باشد؟

فرم بینی در ماه اول بعد از جراحی

در هفته اول بعد از جراحی اسپلینت در بینی شما قراردارد. بنابراین نیتجه جراحی شما مشخص نمی شود. شما سایر عوارض کوتاه مدت جراحی بینی نظر تورم و کبودی، احساس گرفتگی و … را نیز مشاهده می کنید. دراین زمان بینی کااملا آسیب پذیر است و لازم است مراقبت کنید. درهفته اول اسپلینت بینی برداشته می شود . در هفته دوم بخش زیادی از ورم های بینی شما از بین می رود و به سمت بهبودی می روید. سه هفته بعد چسب زدن به بینی به کاهش تورم و فرم بینی شما کمک می کند.

بنابراین بخش زیادی از تورم بینی شما درماه اول از بین خواهد رفت

فرم ببینی 6 هفته بعد از جراحی

استخوان های بینی شما بعد از هفته ششم رو به پایداری می رود. دراین وره تورم نوک ببینی شما بیشتر از بین رفته وموقعیت آن مشخص تر می شود. در هفته ششم می توانید بسیاری از فعالیت های خود را دوباره آغاز کنید اما به یاد داشته باشید ترمیم ساختاربینی شما همچنان ادامه دارد.

در هفته ششم بخشی از ورم نوک بینی از بین می رود و این روند تا 3 الی  4 ماه اول بعد از جراحی ادامه دارد.

فرم بینی در ماه های بعد از جراحی

فرم بینی 6 ماه بعد از جراحی

6 ماه بعد از جراحی، بینی شما شروعع به نمایش تغییرات ظریفی ایجاد شد در رینوپلاستی می کند. همچنین روند از بین رفتن تورم نیز کاهش می یابد. فرم بینی شما از ماه ششم تا یکسال باز هم تغییر می کند اما این تغییرات نسبت به شش ماه اول بسیار کمتر خواهد بود.

فرم نهایی بینی شما 6 ماه بعد از جراحی تقریبا مشخص می شود و می توانید نتیجه کلی را ببینید

یکسال بعد از عمل بینی

تغییرات بینی شما ثابت می شود. به این معنا که دیگر تحول گسترده ای در فرم بینی شما ایجاد نخواهد شد. نتیجه جراحی زیبایی بینی یک تغییر دائمی در فرم بینی شما ایجاد می کند. اگر مراقبت های بعد از جراحی بینی را به درستی به عمل آورده باشید، نتیجه بعد از یکسال شما مطابق نتیجه بلافاصله بعد از عمل بینی است. چرا که در این زمانی بینی تورم ندارد و می توان فرم نهایی بینی را مشاهده کرد.

بنابراین فرم نهایی بینی شما به صورت کلی به دو چیز بستگی دارد:

  • مراقبت های بعد از جراحی
  • تجربه و تخصص جراح

در صورتی که هر کدام از تغییرات ایجاد شد در بینی شما با نتیجه بلافاصله بعد از جراحی متفاوت بود، به احتمال  زیاد مراقبت های بعد از جراحی را به درستی به عمل نیاوردید.

سوالات متداول

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *