۳ دقیقه
تفاوت جراحی بینی فانتزی و عروسکی

فرق جراحی بینی فانتزی و عروسکی چیست؟

آنچه می خوانید...

فرق جراحی بینی فانتزی و عروسکی چیست؟ کدام سبک جراحی بینی بهتر است؟ آیا شما هم جزو کسانی هستید که می خواهید بینی خود را عروسکی جراحی کنید، اما نمی دانید کدام سبک جراحی بینی برای شما مناسب تر است؟ پس این مقاله برای شما نوشته شد است. در این مقاله ما به تفاوت سبک های بینی می پردازیم و محبوب ترین آن ها را در ایران و جهان به شما معرفی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

تفاوت سبک بینی فانتزی و عروسکی

جراحی بینی فانتزی همان جراحی بینی عروسکی است. بنابراین این دو سبک جراحی بینی با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارد. فقط با نام های مختلف شناخته می شود. برخی به اشتباه گمان می کنند که عمل بینی عروسکی ویژگی های متفاوت تری دارد. در صورتی که اینگونه نیست. ویژگی های بینی فانتزی را در ادامه بشناسید:

  • تیغه سپتوم در بینی فانتزی بیشتر تراشیده شده و قوس دار می شود.
  • نوک بینی فانتزی کاملا سر بالا است.
  • فاصله نوک بینی و لب بالا زیاد می شود.
  • سایز و ابعاد بینی در جراحی بینی فانتزی نسیت به دیگر سبک ها بیشتر کوچک می شود.

پس از معرفی سبک های مختلف جراحی بینی مشخص شد این سبک در ایران طرفداران خاص خود را داراست و سالانه آقایان و بانوان بسیاری از این سبک جراحی بینی استفاده می کنند. اما شاید با خواندن این بخش از این مقاله این سوال برای شما پیش بیاید که بینی خود را قرار است به کدام سبک جراحی کنید؟

جراحی بینی فانتزی یا طبیعی ؟

بسیاری از افراد کاندید جراحی بینی در انتخاب سبک جراحی بینی خود دچار مشکل می شوند و می خواهند بدانند انجام کدام سبک جراحی بینی به صورت آن ها بیشتر می آید. در این خصوص باید گفت معیار های زیبایی جهانی به سمتی سوق پیدا می کند که جراحی بینی طبیعی در اولویت است. همچین در صورتی که به جراحی ترمیمی بینی نیاز پیدا کنید، اگر تیغه و بخش های مختلف بینی تراشید شود، نیامند پیوند گرافت به بینی شده و روند جراحی شما سخت تر است.

صحبت های دکتر کیانا کیا در ارتباط با عمل بینی فانتزی را بشنوید.

بنابراین تفاوت جراحی بینی فانتزی و عروسکی وجود ندارد. در این سبک جراحیب بخش های مختلف بینی به قدری برداشته می شود که مشکلی برای دیگر بخش های بینی ایجاد نشود. بنابراین در پله اول سلامتی و آناتومی بینی فرد و در معیار های بعدی سلیقه شخصی در انتخاب سبک جراحی دخیل خواهد بود. انتخاب سبک جراحی مناسب با مشاوره رایگان جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران امکان پذیر است.

مدل بینی عروسکی طبیعی

جدای از تفاوت جراحی بینی فانتزی و عروسکی برخی افراد قصد دارند بینی آن ها در نهایت به شکل عروسکی طبیعی باشد. در این خصوص باید گفت جراحی بینی نیمه فانتزی خصوصیت های برای بینی فانتزی و همچنین جراحی بینی طبیعی را داراست. بنابراین کسانی که قصد دارند بینی آن ها در نهایت به شکل فانتزی طبیعی باشد، بهتراست این تکنیک از جراحی بینی را امتحان کنند. نمونه کار جراحی بینی را در این خصوص ببینید.

نمونه کار جراحی بینی گوشتی دخترانه
نمونه کار جراحی بینی استخوانی

آیا در مراحل جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی تفاوتی وجود دارد؟

جراحی بینی فانتزی یا همان عمل بینی عروسکی برای آقایان و بانوان انجام می شود. اما اگر سوالتان این است که آیا تفاوتی در جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی وجود دارد، در این خصوص باید گفت در مراحلی که مراجع تا روز جراحی طی می کند و مراقبت های بعد از آن تفاوتی وجود نخواهد داشت و تنها در سبک و تکنیک های انجام جراحی تفاوت ایجاد می شود که این امر به عهده متخصص است.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *