۴ دقیقه
نکات عینک زدن بعد از عمل بینی

عینک زدن بعد از عمل بینی

آنچه می خوانید...

آیا عینک زدن بعد از عمل بینی مجاز است؟ آیا عینک طبی با عینک آفتابی در این زمینه متفاوت است؟ در این مقاله قصد داریم در ارتباط با عینک زدن بعد از عمل بینی صحبت کنیم. یکی از تکنیک های مراقبت از چشمان عینک زدن است. اما آیا بعد از عمل زیبایی بینی می توانید عینک بزنید؟ اگر چشمان شما ضعیف است و مجبور هستید عینک بزنید، این مقاله را بخوانید.

لازم است از انجام فعالیت‌های سنگین از جمله بلند کردن وزنه‌های سنگین، دویدن، ورزش‌های هوازی، دویدن و پیاده‌روی تند اجتناب شود. از حرکات شدید فیزیکی مانند کشیدن، خم شدن، فشار دادن و هر چیزی که فشار وارد می کند نیز باید در 2 هفته اول پس از جراحی تغییر شکل بینی اجتناب شود. اما استفاده از عینک چه حکمی دارد؟ عینک هم به بینی فشار وارد می کند. نکاتی که باید در اینباره رعایت کنید را در ادامه شرح دادیم.

آیا عینک زدن بعد از عمل بینی مجاز است؟

آیا عینک زدن بعد از عمل بینی مجاز است؟ کسانی که عینک طبی می زنند آیا می توانند بعد از جراحی بینی عینک بزنند؟ این یکی از سوالات متداول کسانی است که بینی خود را به تازگی عمل کرده اند. کسانی که بینی خود را جراحی زیبایی بینی کردند، نباید هیچگونه فشاری به تیغه بینی وارد کنند. بنابراین عینک زدن بعد از جراحی بینی مجاز نیست.

عینک زدن بعد از عمل بینی

علی الحصوص در هفته اول. در این هفته اسپلینت در بینی شما قرار دارد. همچنین بینی در حال بازسازی است. به همین دلیل رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی در این زمینه بسیار تاثیر گذار است.

چرا عینک زدن بعد از عمل بینی مجاز نیست؟

عینک زدن بلافاصله بعد از جراحی بینی می تواند اثرات ناخوشایندی ایجاد کند. بسته به شکل صورت و میزان حساسیت پوست، فریم های خاص می توانند فشار بیشتری را در اطراف بینی شما ایجاد کنند. وزن فریم‌های سنگین‌تر باعث ایجاد فشار بر روی پل بینی می‌شود. با خواندن این بخش شاید گمان کنید استفاده از فریم های سبک بعد از جراحی بینی مشکلی ایجاد نمی کند. در حالی که اینطور نیست. اگر مجبور به استفاده از عینک طبی هستید، لازم است در دوران نقاهت از لنز طبی استفاده کنید.

چه مدت بعد از عمل بینی می توانیم عینک بزنیم؟

در برخی موارد، بیماران ممکن است بتوانند از 1 تا 2 هفته پس از جراحی بینی شروع به استفاده از عینک با فریم های بسیار سبک کنند، در حالی که برای سایرین ممکن است قبل از استفاده مجدد از عینک، 4 تا 6 هفته طول بکشد. متخصص و جراح بینی به هیچ عنوان این مورد را تایید نمی کند. برای بیمارانی که ناراحت هستند یا نمی توانند بدون عینک به خوبی ببیند این زمان آن هم به صورت استفاده غیر مداوم پیشنهاد می شود.

به مدت 4 تا 8 هفته نباید به عینک زدن فکر کنید. استفاده از عینک چه آفتابی و چه طبی بر نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار است. بنابراین اگی نمی خواهید مجبور به عمل ترمیمی بینی شوید، بینی خود را تا دو ماه از تحمل وزن عینک در امان نگه دارید.

اگر برای استفاده از عینک مصمم هستید، می توانید بعد از گذشت یک ماه به جراح خود مراجعه کنید و برای تداوم استفاده از عینک بینی شما بررسی شود.

چگونه بعد از جراحی بینی عینک نزنیم؟

اگر نمی توانید خوب ببینید و برای شما سخت است که دو ماه از عینک زدن اجتناب کنید، می توانید راهکار های زیر را امتحان کنید:

  • از لنز استفاده کنید
  • چشمان ود را لیزیک کنید
  • از نگهدارنده عینک استفاده کنید
نگهدارنده عینک بعد از عمل بینی
چگونه بعد از عمل بینی عینک بزنیم

در معاینات بعدی بینی شما پزشک متخصص زمان دقیق استفاده از انواع عینک را به شما خواهد گفت.

عوارض جانبی عینک زدن بعد از عمل بینی چیست؟

عوارض جراحی بینی کوتاه مدت است که بر طرف خواهد شد. به عنوان مثال از جمله این عوارض می توان به کبودی اشاره کرد. از جمله این عوارض می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تورم
  • التهاب
  • دفرمه شدن بینی

شاید با خود بپرسید عینک زدن چگونه باعث دفرمه شدن بینی می شود؟ بینی در زمانی که عینک را روی آن قرار می دهید، باید در موقعیت خاصی قرار گیرد. زیرا بافت‌های نرم، غضروف‌ها و استخوان‌ها همگی پس از جراحی بهبود می‌یابند. عینک می تواند تغییرات جزئی در بافت ایجاد کند که پس از برداشتن چسبقابل مشاهده خواهد بود. بنابراین نتایج نهایی را به خطر می اندازد.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *