۴ دقیقه
عوارض جراحی لیفت سانترال لب

عوارض لیفت سانترال لب

آنچه می خوانید...

آیا با عوارض جراحی لیفت سانترال لب آشنایی دارید؟ جراحی لیفت سانترال لب یکی از بهترین راهکار ها برای کاهش فاصله بین کلوملا (پایه بینی) و خط لب بالایی است. این فاصله با افزایش سن بیشتر می شود، اگرچه حتی در افراد جوان می تواند به طور مادرزادی این فاصله زیاد باشد. در این مقاله قصد داریم در ارتباط با روش های حجیم سازی لب و عوارض استفاه از این روش صحبت کنیم. آیا لیفت سانترال لب فرد را دچار عوارض طولانی مدت می کند؟ برای دانستن این مورد این مقاله را بخوانید.

چه کسانی می توانند سانترال لب کنند؟

این جراحی تحت نظر متخصص برای اصلاح آناتومی لب انجام می شود. با اینکه کاهش فاصله اب بالا و بینی می تواند منجر به نسبت متعادل تری در ناحیه آناتومیکی بین پایه بینی و چانه شود و به طور کلی می تواند زیبایی چهره را بهبود بخشد، ممکن است برخی افراد کاندید انجام این جراحی نباشند. اینجاست که عوارض جراحی سانترال لب شامل عدم هماهنگی للب با سایر قسمت های صورت می شودد و باید اصلاحات لازم صورت بگیرد.

افرادی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند، ممکن است کاندید مناسبی برای این جراحی باشند. چرا که با بالا رفتن نوک بینی و اصلاح آن ممکن است فاصله میان بینی و لب بالا زیاد به نظر برسد. همچنین با افزایش سن با از دست دادن حجم بینی فاصله میان بینی و لب بالا زیاد می شود. بنابراین می توان با این اصلاحات، نتیجه دلخواه را در حوزه زیبایی کسب کرد.

جراحی لیفت سانترال لب

عوارض لیفت لب شامل چه مواردی می شود؟

برخی از آسیب هایی که ممکن است در جراحی لیفت سانترال ایجاد شود شاما موارد زیر می شود:

  • جای زخم
  • بهبود ضعیف زخم یا اسکار
  • از دست دادن خون در حین یا بعد از جراحی
  • آسیب عصبی
  • واکنش های آلرژیک به بیهوشی

این عوارض به صورت موقتی ایجاد شده و با رعایت مراقبت های بعد از جراحی لیفت اسانترال لب از بین می رود. بنابراین در این خصوص لازم است به برخی نکات توجه کنید که از جمله آن ها شامل موارد زیر می شود:

عوارض جراحی لیفت سانترال لب چقدر طول می کشد؟

عوارض این جراحی در صورت مراجعه به متخصص خوب، موقتی است و در صورت رعایت مراقبت ها از بین خواهد رفت. بهبود دوره نقاهت اولیه جراحی لیفت سانترال لب حدود 5 الی 7 روز طول می کشد. زیباجویان در این دوره معمولاً تورم متوسطی را تجربه می‌کنند و ممکن است در ۷۲ ساعت اول کمی درد یا ناراحتی را نیز تجربه کنند.

این جراحی یکی ازبهترین راه ها برای افزایش حجم لب است که ازنظر زیبایی شناخنتی نتیجه بسیار مطلوبی دارد. اما در صورتی که برخی نکات در نظر گذفته نشود، موجب ایجاد برخی عوارض از منظر زیبایی شناختی نیز خواهد شد که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

ماقبت های سانترال لب

لب اردکی

در برخی از جراحی های سانترال لب به دلیل عدم تجربه و دانش در ارتباط با آناتومی لب، لیفت لب را به شیوه درستی انجام نمی دهند. جراحی سانترال باید به گونه ای باشد که در ادامه حجم گوشه های لب، لب میانی و سایر بخش ها متناسب بوده تتا از نظر زیبایی شناختی مشکلی ایجاد نشود. بنابراین لازم است برای انجام این جراحی به جراح خود اعتماد کنید.

سوالات متداول

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *