۶ دقیقه
مرگ و میر در اثر رینوپلاستی

مرگ و میر و عوارض جراحی زیبایی بینی

آنچه می خوانید...

آیا عمل زیبایی بینی عوارض دارد؟ چند درصد مرگ و میر بر اثر جراحی زیبایی بینی وجود دارد؟ این یکی از سوالاتی است که ممکن است ذهن شما را مشغول کرده باشد. اگر شما هم قصد دارید جراحی بینی  انجام دهید، بهتر است قبل از آن با همه عوارض بعد از عمل آشنا شوید و تکنیک های مقابله با این عوارض را بدانید. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

عمل بینی به سبک های مختلف چه عوارضی دارد؟

برخی از عوارض جراحی بینی کوتاه مدت است. به این معنا که تا مدتی پس از رینوپلاستی از بین می رود و عمدتا به دلیل ایجاد برش در بافت بینی ایجاد می شود. از جمله آن ها می توان به ورم بینی بعد از رینوپلاستی اشاره کرد که گاهی اثرات آن یکسال بعد از بین خواهد رفت. جای بخیه، گرفتگی بینی و درد هم همه از جمله عوارض موقت پس از جراحی هستند. ما برخی دیگر از عوارض از مراجعه به مراکز نامعتبر و عدم مراجعه به بهترین جراح بینی در تهران ایجاد می شود.

انواع عوارض رینوپلاستی را بشناسید

 • ورم بینی
 • درد
 • باقی ماندن جای بخیه
 • عدم تقارن در سوراخ های بینی
 • آسیب به عصب بی حسی در لب بالا و نواحی اطراف بینی
 • عفونت
 • خشکی دهان و گرفتگی صدا و گلو
 • مشکلات تنفسی
 • بد شکلی بینی
 • مرگ و میر
عوارض جراحی بینی

عوارض رینوپلاستی بینی گوشتی

در این بخش داریم به عوارض ظاهری جراحی بینی گوشتی بپردازیم. ضروف بینی هاس گوشتی عمدتا ضعیف تر ات. به همین دلیل اگر اقدامت لازم در حین جراحی انجام نشود، ممکن است بینی دچار افتادگی شود. برای این کار چه باسد کرد؟ برای این کار بهترین جراحان بینی در تهران، با پیوند غضروف به بینی، غضروف بینی را تقویت می کنند. در این صورت است که می توان گفت جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر نیست.

عوارض رینوپلاستی بینی استخوانی

بینی های استخوانی معمولا نیاز به دقت بسیار زیاد در حین جراحی دارند. با اینکه گفته می شود افراد دارای ببینی استخوانی کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستند. اما در صورتی که دقت لازم در جراحی انجام نشود، تیغه بینی استخوانی همه این تغییرات را به نمایش می گذارد. علی الخصوص اگر فرد جزود آن دسته از آفرادی باشد که پوست بینی نازک دارند.

برای جلوگیری از عوارض جراحی بینی چه باید کرد؟

برخی از عوارض کوتاه مدت نظیر عوارض بیهوشی و یا تورم بینی بعد از عمل غیر قابل پیشگیری هستند و تا مدتی بعد نیزاز بین می روند. اما برای جلوگیری از برخی اعوارض دائمی بینی نظیر بدشکلی بینی، لازم است به یک جراح بینی کاربلد در تهران مراجعه کنید. با تکنیک هایی جراحان بینی در تهران امروزه به کار می گیرند، امکان ایجاد بسیاری از عوارض بلند مدت نادر شده است.

عوارض بیهوشی عمل بینی

جراحی زیبایی بینی ممکن است تحت بیهوشی انجام شود. دراین صورت فرد دچار برخی عوارض بیهوشی خواهد شد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احساس گیجی
 • حالت تهو
 • خشکی و گرفتگی گلو
 • احساس درد در ناحیه عضلات
 • احساس سرما
عوارض رینوپلاستی

این عوارض موقتی بوده و از بین خواهد رفت. همچنین می توان برای جلوگیری از عوارض بیهوشی از بی حسی در عمل بینی استفاده کرد.

عوارض جراحی زیبایی بینی در پیری

آیا رینوپلاستی بینی فرد را در سنین میانسالی و پیری دچار مشکلات و عوارض می کند؟ به طور کلی بینی فرد با گذشت زمان ممکن است تغییر کند. به شکلی که با گذشت سال ها ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی بینی داشته باشید. اما در خصوص پاسخ به این سوال که جراحی بینی تا چه سنی انجام می شود، باید گفت انجام رینوپلاستی در سنین بالا تر ممکن است فرد را دچار عوارض کند. پوست بینی در افرادی که سن آن ها زیاد است، ضخیم تر می شود و همین موضوع، نیاز به دقت و زمان بیشتر در جراحی را بالا می برد. همچنی دوره نقاهت پس از جراحی طولانی تر خواهد شد. رینوپلاستی معمولا از سنین 18 سال تا 60 سالگی انجام می شود.

علت مرگ در اثر جراحی بینی چیست؟

آیا مگر و میر در جراحی زیبایی بینی اتفاق می افتد؟ بسیاری از کسانی که علاقه به انجام رینوپلاستی دارند، شاید با شنیدن این موضوع دچار وحشت شوند. در این بخش قصد داریم به احتمال و علت این موضوع بپردازیم. آیا واقعا جراحی بینی می تواند منجر به مرگ افراد شود؟ بله. جراحی یک فرایند حساس است و نیازمند آن است که متخصص و تیم پزشکی در طول دوره جراحی حضور داشته باشند. اما در برخی موارد نادر دیده شده است که جراحی بینی به دلیل اشتباهات پزشکی مرگ افراد را در پی داشته است. اما به چه علت؟

 • تزریق داروی بیهوشی به شیوه نامناسب
 • عدم کنترل علائم حیاتی
 • عدم بررسی پرونده پزشکی فر در صورت دارا بودن بیماری های خاص

سخن آخر

جراحی زیبایی بینی با تکنیک های پزشکی که امروز به کار گرفته می شود، عوارض را به حداقل رسانده است. برای حفظ ظاهر زیبای بینی و عدم ایجاد تقارن در شکل ظاهری بینی، بهتر است به یک جراح بینی خوب در تهران مراجعه کنید تا درصد موفقیت جراحی بینی بسیار بالا باشد. دکتر کیانا کیا جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی با نمونه های عمل شده موفق بسیاری در این زمینه به شما در زیبایی بیشتر بینی شما کمک می کنند.

سوالات متداول

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *