۷ دقیقه
عمل بینی نیمه فانتزی

عمل زیبایی بینی نیمه فانتزی + فیلم عمل

آنچه می خوانید...

آیا عمل زیبایی بینی نیمه فانتزی را می شناسید؟ بینی در این صورت چه ویژگی هایی دارد؟ هدف از عمل زیبایی بینی رفع عیوب و اصلاح ساختار بینی است. امروزه جراحی بینی نیمه فانتزی در بین مردم به ویژه خانم‌ها روایج زیادی پیدا کرده است. بینی نیمه فانتزی مدلی هست که بین مدل طبیعی و فانتزی است. این عمل روی بینی‌های استخوانی نتیجه بهتری دارد و برای بینی‌های گوشتی بزرگ توصیه نمی‌شود. با ما همراه باشید تا در این مقاله در رتبطه با موضوع عمل بینی مدل نیمه فانتزی صحبت کنیم، برای شروع بهتر است در مورد انواع مدل جراحی زیبایی بینی بدانیم.

جراحی-فانتزی-یا-عروسکی

انواع مدل جراحی زیبایی بینی

برای عمل زیبایی بینی نکته مهم این است که در انتخاب مدل بینی، فرم صورت فرد فاکتور اصلی است. مدل صورت، پیشانی، چانه و گونه در این عمل تاثیر بسزایی دارد. بهترین جراح بینی تلاش می‌کند نتیجه‌ی عمل به آن‌چه فرد انتخاب کرده نزدیک و سلیقه و خواسته او نیز لحاظ شود. از طرف دیگر تلاش جراح این است که، بینی را متناسب با سایر اجزای صورت بسنجد تا در انتها مدل مناسب را برای جراحی انتخاب کند.

جراحی بینی طبیعی

در این عمل بینی طبیعی هدف برطرف کردن نقوص بینی متناسب با فرم صورت است. در این عمل قوسی به بینی داده نمی‌شود و نوک دماغ به سمت بالا نمی‌رود،  بیشتر مشکلات ظاهری بینی برطرف می‌شود مانند:

جراحی انحراف بینی

در عمل طبیعی اگر فرد بینی نامتقارن و انحراف بینی (بینی کج) داشته باشد برطرف می‌شود. جراحی انحراف بینی برای برطرف کردن مشکلات تنفسی نیز کمک کننده است.

کوچک کردن سوراخ‌های بینی

در عمل بینی طبیعی برخلاف بینی فانتزی سوراخ‌‌های بینی خیلی کوچک نمی‌شود. کوچک شدن سوراخ‌های بینی و ایجاد تقارن در آن‌ها به شکل کاملا طبیعی انجام می‌گردد.

تغییر سایز بینی

در عمل طبیعی بینی، سایز را طوری تغییر می‌دهند که از حالت طبیعی خود خارج نشود. همچنین پشت بینی، قوس‌دار نمی‌شود. سایز بینی نیز متناسب با سایر اجزای صورت کوچک‌ می‌شود. این عمل برای بینی‌های گوشتی و پهن بسیار مناسب است.

قوز بینی

وجود قوز بینی، یکی از دلایل اصلی بسیاری از افراد برای انجام عمل طبیعی است. در این نوع جراحی، به شکل کاملاً طبیعی قوز از بین رفته و صاف می‌شود.

مهم‌ترین ویژگی بینی طبیعی نداشتن انحنا روی بینی است. این مدل فرم بینی بیشتر برای آقایان مناسب است و آقایان آن را بیشتر دوست دارند.

فرق جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

در جراحی بینی فانتزی یا عروسکی، بینی کوچکتر از حد معمول شده، و نوک بینی به سمت بالا می‌رود و پل بینی خمیده می‌شود. بینی فانتزی ممکن است کاملا مصنوعی به نظر برسد، زیرا پشت بینی بیش از حد خمیده و نوک بینی بیش از حد به سمت بالا است، بینی را کاملا از حالت طبیعی خود خارج می کند. در این نوع مدل بینی زاویه بین بینی و لب بالا 105 درجه است.ران چکونه انجامم

اندازه بینی عروسکی ممکن است با سایر قسمت‌های صورت همخوانی نداشته باشد و غیر طبیعی به نظر برسد،  ولی در هر صورت امری  سلیقه‌ای است. بینی عروسکی برای هر چهره‌ای مناسب نیست. اما با وجود همه این‌‌ها محبوبیت زیادی در بین خانم‌ها دارد.

تکنیک جراحی بینی نیمه فانتزی

همان‌طور که گفته شد بینی نیمه فانتزی ترکیبی از بینی طبیعی و بینی فانتزی است. در بینی نیمه فانتزی قوس ایجاد شده کمتر از بینی فانتزی است که باعث می‌شود بینی نسبت به مدل‌های عروسکی خمیدگی کمتری داشته باشد. همچنین مانند بینی‌های طبیعی بدون قوس نیست.

نکاتی که باید در جراحی بینی نیمه فانتزی مورد توجه قرار گیرد:

 • اندازه سوراخ‌های بینی را نباید بیش از حد کوچک کرد،  زیرا ممکن است مشکلات تنفسی را به همراه بیاورد.
 • نباید زاویه بین نوک بینی تا لب بالایی بیش از اندازه باشد که بینی زیبایی خود را از دست بدهد
 • افرادی که بینی استخوانی و اجزای صورت کوچک‌تری دارند برای این عمل مناسب‌تر هستند.
 • باید تناسب میان اجزا و اندازه‌ی ‌بینی رعایت شود.

در بینی نیمه فانتزی زاویه بین نوک بینی و لب بالایی کمتر از بینی فانتزی است. همچنین نسبت به بینی طبیعی زاویه‌ی بیشتری  دارد. در کل این بینی برای افرادی که تمایلی به داشتن بینی طبیعی و بینی فانتزی ندارند مناسب است.

مزایا عمل بینی نیمه فانتزی چیست ؟

انتخاب مدل بینی توسط افراد سلیقه‌ای است،  ولی اگر دلتان می‌خواهد مدل بینی شما ظرافات بیشتری داشته باشد و مصنوعی به نظر نرسد انتخاب بینی نیمه فانتزی انتخاب درستی است.

 • این مدل نسبت به بینی طبیعی، ظرافت و زیبایی بیشتری دارد. (البته این مورد نیز باز هم به مشورت پزشک و آنالیز چهره شما بستگی دارد.)
 • بینی نیمه فانتزی ظاهر مصنوعی عمل بینی فانتزی را ندارد.
 • نوک بینی در عمل نیمه فانتزی زیاد سر بالا نیست و تقریبا حالت طبیعی دارد.
 • قوس بینی در این عمل زیاد نیست و بینی حالت غیرطبیعی پیدا نمی‌کند.
 • برای بینی‌های استخوانی و دارای انحراف انتخاب مناسبی است.

یکی از الزامات جراحی بینی نیمه فانتزی داشتن بینی با پوست نازک و غضروف قوی است. در مقابل، بینی‌های گوشتی دارای غضروف ضعیف و پوست ضخیم،  هرگز انتخاب مناسبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی نیستند و بهترین روش برای این نوع بینی ‌ها، جراحی بینی طبیعی است.

 جراحی بینی‌های فانتزی و نیمه فانتزی در بین خانم‌ها بیشتر از آقایان است که معمولاً سبک طبیعی را انتخاب می‌کنند. نتیجه مطلوب در این دو سبک تا حد زیادی به مهارت و تجربه جراح و همچنین نوع بینی بستگی دارد.

مراقبت های بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

 • افراد باید به مدت 4 ساعت بعد از عمل بینی از خوردن هرگونه مواد غذایی اجتناب نمایند زیرا در این مدت تحت تاثیر مواد بیهوشی هستند و ممکن است دچار حالت تهوع و استفراغ شوند.
 • چند روز ابتدایی پس از عمل فقط غذاهای آبکی و نرم مثل مثل فرنی بخورید.
 • در رژیم غذایی خود به میزان زیاد میوه، سبزیجات، ماهی و میگو قرار دهید.
 • به مقدار زیاد آبمیوه های طبیعی و تازه به ویژه آناناسی میل کنید.
 • هنگام خواب زیر سر خود دو بالشت بگذارید، این کار تاثیر زیادی در کاهش تورم ناشی از جراحی زیبایی بینی دارد.
 • برای کاهش تورم در سه روز اول از ژل یخ استفاده کنید.
 • اگر احساس درد داشتید تنها از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • در مدت زمان توصیه شده توسط پزشک، به طور مداوم و مرتب بر روی بینی خود چسب بزنید.
 • از استعمال دخانیات، مصرف نوشیدنی های حاوی الکل بپرهیزید.

هزینه عمل بینی نیمه فانتزی چقدر است؟

همانطورکه می دانید هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی یکسان نیست و به عوامل مختلف بستگی دارد مانند منطقه جغرافیایی، دستمزد پزشک، دستمزد پزشک بیهوشی، دارو هایی که پس از جراحی تجویز میشود،هزینه کلینیک و بیمارستان بستگی دارد.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

dr-kia

همانطور که می دانید بینی نیمه فانتزی ظریف و زیباست با این حال باید متناسب با صورتتان باشد. از دو هفته پیش از جراحی مراقبت های لازم را انجام دهید همچنین پس از جراحی بینی هم سعی کنید تمامی مراقبت های پس از جراحی بینی را به دقت انجام دهید. سعی کنید پیش از عمل از انتخاب پزشک خود اطمینان حاصل نمایید و نمونه کارهای او را در مطب و یا شبکه های اجتماعی دیدن نمایید.

انتخاب بهترین جراح بینی نیمه فانتزی برای گرفتن بهترین نتیجه از عمل مهم ترین کاری است که شما باید انجام دهید. زیرا جراح خوب می تواند عوارض این جراحی راب ه حداقل برساند.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *