۶ دقیقه
عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی به همراه نمونه کارها

آنچه می خوانید...

منظور از جراحی بینی طبیعی چیست؟ آیا سبک های مختلف جراحی بینی را می شناسید؟ در سال های اخیر ایجاد تغییرات در بینی به منظور انجام اصلاحات در آن در دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده است. عمل بینی نچرال به اصلاح ایرادات بینی پرداخته و آناتومی آن را با تغییرات گسترده ای رو به رو نمی کند. این سبک جراحی که مدرن ترین جراحی بینی حال حاضر دنیا به حساب می رود، مزایایی داشته که برای اهداف درمانی و زیبایی، مورد استفاده قرار گرفته است. اگر قصد دارید بینی خود را جراحی کنید، قبل از آن صحبت های جراح و متخصص گوش و حلق و بینی را در اینباره بشنوید.

جراحی بینی طبیعی چه تکنیک هایی دارد؟

اول از همه لازم است بگوییم منظورمان از جراحی بینی به سبک طبیعی چیست؟ خیلی از کسانی که قصد انجام عمل زیبایی بینی به این سبک را دارند مشتاق هستند بدانند بعد از جراحی بینی آن ها به چه شکل در می آید؟ در رینوپلاستی بخشی از بافت بینی که ممکن است شامل استخوان و غضروف بخش های مختلف بینی باشد برداشته می شود و یا کاهش می یابد. در جراحی بینی طبیعی این اصلاحات به حداقل خود رسیده و تنها به منظور رفع ایراد و ناقصی همان بخش استفاده می شود. به این منظور اگر قصد انجام جراحی به این سبک را دارید، صحبت های خانم دکتر کیانا کیا را در اینباره بشنوید.

انواع سبک های جراحی بینی کدامند؟

این نام هایی است که درمیان مردم در مقایسه با نتیجه نهایی جراحی بینی به وجود می آید. در عمل بینی تغییرات ایجاد شده بر روی بخش های مختلف بینی بیشتر است. اما این تغییرات تا جایی انجام خواهد شد که به ساختار بینی صدمه ای وارد نشود.

نمونه کار های جراحی بینی طبیعی

نتیجه جراحی بینی طبیعی ممکن است بعد از از بین رفتن تورم آن مشخص شود. بنابراین اگر رینوپلاستی انجام داده اید، برای مشاهده نتیجه عجله نکنید. از مراقبت های بعد ازجراحی بینی استفاده کنید تا این تورم به مرور زمان از بین رفته و بتوانید نتیجه بگیرید.

نمونه کار های جراحی بینی طبیعی دکتر کیانا کیا جراح بینی در تهران را می توانید از تصاویر زیر مشاهده کنید. همچنین جالب است بدانید عمل بینی مردانه بیشتر به این سبک انجام می شود.

نمونه کار جراحی بینی دکتر کیا
عمل بینی طبیعی
نمونه کار جراحی بینی برای تغییر سایز

عمل بینی طبیعی چگونه انجام می شود؟

این جراحی به نوعی یک جراحی سرپایی بعه حساب می آید و با اینکه با استفاده از عمل جراحی به ایجاد اصلاحات در بینی می پردازد، در سال های اخیر به دلیل تکنیک های به کاربرده شده در آن، یک روش کم تهاجمی به نسبت سایر عمل های زیبایی است.

این عمل ممکن است به روش مختلف عمل باز و عمل بسته انجام شود. همچنین انجام این جراحی چیزی در حدود 1.5 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

عمل زیبایی باز بینی به سبک طبیعی

در این مدل، با استفاده از ابزار روی پوست بینی برش داده می شود. به این ترتیب، پس از آن پوست روی بینی کنار زده می شوئد. در مرحله بعد تغییرات لازم روی بخش های سپتوم، غضروف های بینی نظیر غضروف آلار و غضروف تحتانی، و سایر بخش ها انجام شده و پس از آن پوست بینی در محل مناسب بخیه خواهد خورد.

عمل زیبایی بسته بینی به سبک طبیعی

این سبک جراحی بینی از طریق سوراخ بینی انجام خواهد شد. بنابراین بخیه ای روی پوست بینی نمی خورد. اما تغییرات لازم نظیر برداشت و کاهش بخش های مختلف بینی انجام خواهد شد. جراحی بینی بسته برای کسانی که تغییرات ایجاد شده در بینی آن ها کم است، انجام خواهد شد.

انتخاب سبک مناسب جراحی زیبایی بینی به انتخاب پزشک بستگی دارد. بنابراین برای  این کار لازم است جراح بینی این موضوع را با تجه به هر شخص انتخاب کنند.

در جراحی بینی نچرال بر روی چه قسمت هایی تمرکز می شود؟

سمت بالایی ساختار بینی استخوانی و قسمت پایینی آن غضروفی است. رینوپلاستی می تواند استخوان، غضروف، پوست یا هر سه را تغییر دهد. البته تغییرات بر پویت بینی از نظر تغییر ضخامت آن امکان پذیر نخواهد بود. با جراح خود در مورد اینکه آیا رینوپلاستی برای شما مناسب است و اینکه نتبجه آن چگونه خواهد شد، صحبت کنید.

این مورد بسته به بینی بیمار دارد. در صورتی که وجود اصلاحات بر روی هر بخش از بینی نیاز باشد، ممکن است این جراحی انجام بپذیرد. بنابراین اصلاحات مورد نیاز بر روی بخش های مختلف بینی نظیر پهنای بینی قوز بینی، انحراف بینی، کجی بینی و مواردی از این نظیر ممکن است متفاوت باشد.

نمونه کار جراحی بینی نچرال

زیبایی بینی طبیعی بدون جراحی

زیبایی طبیعی بینی بدون جراحی یک راهکار موقت برای انجام اصلاحاتی نظیر برطرف کردن قوز بینی با تزریق فیلر و مواردی از این قبیل است. در خیلی از موارد ممکنن است انجام این اصلاحاات جایگزیتن جراحی زیبایی بینی شود. همچنین بسیاری  از اصلاحات از این قبیل با این روش قابل برطرف شدن نخواهد بود.

سخن آخر

جراحی بینی به سبک طبیعی یکی از انواع سبک های جراحی بینی است. در این سبک جراحی به دلیل حفظ آناتومی بینی و انجام اصلاحات طرفدراران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است. چیزی که واضح است، این است که این سبک جراحی بینی مناسب ببنی های گوشتی و استخوانی است. بنابراین افراد زیادی کاندید انجام جراحی به این روش خواهند بود.

 سوالات متداول

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *