۶ دقیقه
شرایط جسمی عمل بینی

شرایط لازم برای عمل بینی

آنچه می خوانید...

افرادی که متقاضی انجام جراحی زیبایی بینی هستند، باید از شرایط لازم برای عمل بینی مطلع باشند. چرا که خیلی از متقاضیان به دلیل شرایط روحی، روانی و شرایط جسمی خود قادر به انجام این جراحی نیستند. از سوی دیگر، همه ما خواهان زیبایی هستیم و دوست داریم که ‌چهره خود را همان گونه که دوست داریم بسازیم.

بنابراین انجام جراحی بینی را بر خود واجب می‌دانیم. یکی از مهم‌ترین اقداماتی که قبل از انجام این جراحی باید صورت بگیرید، توجه به همین شرایط لازم برای عمل بینی است. افرادی که به بیماری‌های خطرناک مبتلا هستند، توانایی انجام این جراحی را نخواهند داشت. ما در ادامه این مطلب شما عزیزان را با شرایطی که برای انجام جراحی بینی مورد نیاز است، آشنا خواهیم کرد.

شرایط جسمی بیمار

افراد پیش از انجام جراحی بینی باید زیر نظر یک پزشک ماهر مشورت ببینند. توجه داشته باشید که پزشکی باتجربه مثل دکتر کیانا کیا را برای انجام جراحی بینی انتخاب کنید. با انجام این کار قطعا نتیجه‌ای ایده آل را از جراحی مشاهده خواهید کرد. این پزشک همچنین شما را وادار به انجام چند آزمایش می‌کند تا شرایط جسمی شما را بسنجد.

شرایط روحی عمل بینی

 در صورتی که این شرایط با شرایط لازم برای عمل بینی هماهنگ باشند، می‌توانید آماده انجام جراحی شوید. به طور کلی عمل بینی برای افرادی که دارای مشکلات قلبی و عروقی هستند، مناسب نیست. این افراد ممکن است با استرس‌ها و هیجانات بعد از عمل یا قبل آن مواجه شوند و به بدنشان آسیب برسد.

افراد مبتلا به دیابت، افراد سیگاری و افرادی که از بیماری‌های تنفسی رنج می‌برند نیز نمی‌توانند این جراحی را انجام دهند. در واقع شرایط لازم برای عمل بینی از نظر جسمانی شرایطی همچون سلامت کامل بدن، عدم ابتلا به بیماری تنفسی و … است. برخی اوقات هم‌ ممکن است متقاضیان به فشار خون و قند خون مبتلا باشند.  در چنین شرایطی پزشک‌ نمی‌تواند به طور دقیق شرایط جسمی فرد را بررسی کند. پس حتما قبل از عمل به شرایط لازم برای عمل بینی توجه داشته باشید.

شرایط روحی بیمار قبل از عمل بینی

شرایط روحی بیمار هم همانند شرایط جسمی یا حتی بیشتر از آن مهم است. افرادی که قرار است زیبایی بینی را انجام دهند، باید از نظر روحی آمادگی کامل برای انجام این جراحی را داشته باشند.‌ به همین دلیل قبل از جراحی بینی باید از شرایط لازم برای عمل بینی مطلع شد. در زمینه شرایط روحی مهم است که فرد به بیماری‌هایی مثل افسردگی، دو قطبی و … مبتلا نباشد. همچنین بالا رفتن فشار و ضربان قلب حین جراحی نیز سم است. پس فرد باید در سلامت کامل روحی به سر ببرد تا بتواند جراحی زیبایی بینی را انجام دهد.

✔️ شرایط جسمی >> عمل بینی با وجود آسم

افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند، ملزم به اطاعت از دستورات پزشک نیز هستند. چنانچه پزشک پس از بررسی شرایط لازم برای عمل بینی در یک فرد متوجه عدم صلاحیت او برای این کار بشود، او را از انجام که راحتی منع می‌کند. پس بیمار باید با پزشک صادق باشد تا آسیبی به بدنش نرسد. در واقع پس از جراحی اگر عواقبی به دنبال بیاید، تمامی مسئولیت‌های آن به عهده خود پزشک خواهد بود.

شرایط بیمه برای جراحی زیبایی بینی

ممکن است خیلی از افراد به هنگام بررسی شرایط لازم برای عمل بینی توجهشان به شرایط، بیمه هم‌ جلب شود. چرا که پرداخت هزینه‌های جراحی یکی از مهم‌ترین مسائل در این زمینه است. هر دو نوع بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی که هم اکنون در کشور ما وجود دارند، تنها بخشی از هزینه‌های مربوط به درمان بیماری‌های بینی را تامین می‌کنند. طبق قوانین بیمه برای انجام جراحی‌های زیبایی هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌شود. پس یکی از مهم‌ترین شرایط لازم برای عمل بینی که باید بدانید این است که تمامی هزینه‌ها بر عهده خود متقاضی می‌باشد.

 البته اگر بینی خود را با هدف درمان مجاری نفسی جراحی کنید، می‌توانید بخشی از هزینه‌ها را از بیمه دریافت نمایید. به طور کلی باید بگوییم که بیمه موظف است هر آنچه ‌که برای درمان بینی هرج می سود را پوشش دهی کند اما متاسفانه هیچ مسولیتی در قبال پرداخت هزینه‌های جراحی زیبایی بینی ندارد. این جراحی آزاد انجام می‌شود و هزینه‌های آن با توجه به عوامل مختلف، متفاوت خواهد بود.

سن ماسب عمل بینی

شرط سن برای جراحی بینی

از دیگر شرایطی که برای انجام این جراحی در نظر گرفته شده است شرط سنی است. تمامی افراد نمی‌توانند بینی خود را حراحی کنند و محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد. معمولا افراد باید شرایط سنی خوبی داشته باشند تا پزشک مجوز انجام جراحی زیبایی آن‌ها را صادر کند. در سنین ۱۸ الی ۵۵ سالگی انجام این جراحی بلامانع است. در سنین پایین‌تر به دلیل این که هنوز فرد از سن بلوغ خارج نشده است، پزشک قادر به انجام این جراحی نخواهد بود.

✔️ بهترین زمان انجام جراحی بینی چه زمانی خواهد بود؟

در سنین بالا نیز به دلیل این که اغلب افراد با مشکلات جسمانی مواجه می‌شوند، باز هم امکان انجام جراحی زیبایی بینی وجود ندارد. پس باید در سنی مناسب اقدام به جراحی بینی کنید. در ضمن به این نکته هم ‌توجه داشته باشید که در کنار سن مناسب افراد باید از حالات از جسمانی و روحی خوبی نیز برخوردار شده باشند. تنها افرادی می‌توانند نتایجی عالی را از جراحی بینی مشاهده کنند که سن مناسبی داشته باشند و کاملا سالم باشند. در این زمینه می‌توانید با دکتر کیانا کیا که یکی از برترین پزشکان در زمینه جراحی زیبایی بینی است، مشورت کنید و شرایط لازم برای عمل بینی را از آن جویا شوید.

سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد شرایط لازم برای عمل بینی با شما صحبت کردیم. جراحی زیبایی بینی یکی از متداول‌ترین انواع جراحی در کشور کا به شما می‌آید. تنها افرادی قادر به انجام این جراحی هستند که از شرایط جسمی و روحی خوبی برخوردار شده باشند. در واقع لازم است که بدن یک فرد در سلامت کامل باشد تا حین جراحی بینی مشکلی برای آن به وجود نیاید. در ضمن لازم است که از شرایط، سن و سایر شرایط لازم برای عمل بینی مطلع باشید تا بتوانید این جراحی را انجام دهید. در مورد هزینه‌ها باید بگوییم ‌که بیمه هیچ مسئولیتی را در زمینه پرداخت هزینه جراحی زیبایی بینی پرداخت نمی‌کند. پس بیمار باید تمانی هزینه‌ها را خودش پرداخت نماید.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *