۶ دقیقه
نحوه سوهان کشی بینی

سوهان کشیدن بینی

آنچه می خوانید...

سوهان کشیدن بینی چگونه است؟ سوهان کشیدن بینی یکی از روش های برداشتن بینی است که به روش های باز و بسته انجام می شود. آیا سوهان کشیدن بینی با بی حسی انجام می شود؟ منظور از رسپینگ چیست؟ اگر شما هم قصد از بین بردن قوز بینی خود را دارید، تا انتهای این مقاله با همراه باشید تا از رسپینگ برای از بین بردن قوز بینی استفاده کنید.

کاربرد سوهان کشیدن بینی چیست؟

رسپینگ بینی یکی از روش های از بین بردن قوز بینی است. در این روش با استفاده از سوهان بینی اقدام به از بین بردن قوز بینی می کند. همچنین این روش ممکن است به روش باز و یا بسته انجام شود. در ادامه به جزئیات هر کدام از این روش ها اشاره خواهیم کرد:

رسپینگ بینی به روش باز

اگر قوز بینی زیاد باشد، جراح ابتدا پوست بینی را کنار زده و جراحی را انجام می دهد. یکی از مزایای استفاده از این روش این است که دید بهتری به جراح می دهد. بنابراین متخصص رینوپلاستی در برخی از موارد صلاح می بینید از این جراحی برای از بین بردن قوز بینی استفاده کند.

رسپینگ بینی به روش بسته

اگر قوز بینی کم باشد، بنا به صلاح دید پزشک متخصص ممکن ایت از این روش برای ناز بین بردن آن استفاده شود. گاهی در جراحی ترمیم بینی، سوهان کشی به روش بسته امتحان می شود. از مزایای این روش می توان به دوران نقاهت آسان تر اشاره کرد.

امروزه جراحی بینی به سبک بسته طرفداران خاص خود را دارد.

رسپینگ بینی چگونه انجام می شود؟

سوهان بینی انواع متفاوتی دارد. انواع سوهان با توجه به بینی زیباجو و شرایط وی استفاده می شود. در این روش بدون از بین بردن بافت های اضافه بینی، تیغه بینی سوهان کشیده می شود. این کار ممکن است نحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی انجام شود. برخی از افراد برای رفع ایرادات بینی خود ممکن است کاندیدای خوبی برای ریسپینگ بینی نباشند.

سوهان کشیدن بینی

چه کسانی کاندیدای مناسب ریسپینگ بینی هستند؟

افرادی کاندیدای مناسب این جراحی هستند که قوز بینی دارند. در واقع سوهان کشی به منظور از بین بردن قوز بینی استفاده می شود. به همین منظور کسانی که قصد دارند اصلاحات بیشتری روی بینی آن ها انجام بگیرد، کاندیای مناسبی برای استفاده از این روش نیستند. اکثر کسانی که به جراحی بینی به سبک طبیعی علاقه دارند، ممکن است کاندیدای مناسبی برای سوهان کشی بینی باشند. جراحی قوز بینی هم می تواند به شما کمک کند

در جلسه مشاوره قبل از رینوپلاستی شما می توانید انتظارات خود را از جراحی زیبایی بینی بیان کنید. متخصص با توجه به معاینات دقیق و بررسی بینی شما، به شما می گوید که آیا این روش برای بینی شما مناسب است یا خیر. در غیر این صورت زیباجو می تواند از یکی از جراحی زیبایی بینی به سبک طبیعی، جراحی بینی فانتزی و یا جراحی نیمه فانتزی بینی بهره ببرد.

مزایای سوهان کشی بینی

در این روش پزشک از انواع سوهان با عاج های درشت، سوهان سوزنی و سوهان نرم استفاده می کند. از مزایای استفاده از این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از بین بردن قوز بینی
  • دوران نقاهت آسان تر به نسبت جراحی رینوپلاستی
  • این عملیات ممکن ایت در 6 ماه اول بعد از انجام رینوپلاستی نیز انجام شود
  • در مواردی که قوز بینی کمتر است تنها ناحیه ببی حس می شود و فرد احتیاج به بیهوشی عمومی نخواهد داشت
  • در سوهان کسی به روش بسته هیچ اسکاری روی بینی باقی نمی ماند

تفاوت سوهان کشی با جراحی زیبایی بینی چیست؟

در جراحی زیبایی بینی پزشک ممکن ایت صلاح ببیند بافت های اضافه را از بینی فرد حذف کند. اما در سواهن کشی تنها تیغه بینی سوهان کشیده می شود. رسپینگ بینی نیز شامل مراقبت های قبل از بعد می شود که باید رعایت شود. برخی از بارور های درست در رابطه با سوهان کشیدن بینی درمان مردم رواج پیدا کرده است. به عنوان مقال گفته می شد رسپینگ بینی نیاز به مراقبت قبل و بعد از انجام جراحی ندارد در ادامه به این مورد اشاره خواهیم کرد.

مراقبت های قبل و بعد از رسپینگ بینی

درست ایت که در رسپینگ بینی بافت بینی برداشته نمی شود و تنها عملیات سوهان کشی انجام می شود، اما پس از آن نیز ممکن است بیمار عوارضی را تجربه کند از جمله ان ها به موارد زیر می پردازیم:

  • پس از ریسپینگ بینی تورم وجود دارد از بین رفتن این تورم ممکن است چیزی بین 9 ماه تا یکسال ادامه پیدا می کند
  • در سوهان کشیدن بینی به روش باز، بینی بخیه می خورد، بنابراین باید اقدامات لازم برای از بین رفتن اسکار های ناشی از جراحی انجام شود
  • مصرف ادویه جات علی الخصوص در هفته های اول به دلیل تورم بینی ممنوع است

با اشاره به موارد بالا متوجه شدید که مراقبت های پس از رینوپلاستی در مورد سوهان کشی بینی هم صدق می کند.

رسپینگ بینی

قیمت سوهان کشیدن بینی

سوهان بینی ممکن است از جمله راه های ترمیمی پس از جراحی بینی باشد. قیمت رسپینگ بینی با توجه به بینی هر زیباجو ممکن است متفاوت باشد. هزینه های این کار علاوه بر سوهان کشی، شامل آزمایش های لام برای انجام این کار نیز می شود. مراجعه به بهترین متخصص رینوپلاستی در تهران موجب می شود در ارتباط با بهترین روش برای زیبایی بینی و همچین هماهنگی آن با سایر قسمت های صورت اشنا شوید.

سخن آخر

رسپینگ بینی یکی از روش های از بین بردن قوز بینی است. این روش یک روش سرپایی محسوب می شود. کسانی که تنها قصد دارند قوز بینی خودرا از بین ببرند، می توان از مزایای سوهان کشیدن بینی بهره مند شوند. استفاده از این روش نیازمند مراقبت های قبل و بعد است و به علت این که بافت بینی برداشته نمی شود، دوران نقاهت کوتاه تری دارد. اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید، به دکتر کیانا کیا جراح زیبایی بینی به شما در انتخاب روش مناسب کمک کند.

سوالات متداول

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *