۵ دقیقه
رینوپلاستی

رینوپلاستی بینی چه تکنیک هایی دارد؟

آنچه می خوانید...

رینوپلاستی یک اقدام زیبایی است که تمرکز آن بر زیبایی بینی است. با پیشرفت علم پزشکی در زمینه های مختلف و علی الخصوص زیبایی، میزان متقاضیان رینوپلاستی افزایش یافت. تکنیک های جدید آن به اصلاح آناتومی بینی افراد بر اساس آناتومی کلی صورت می پردازد.

آیا می دانید رینوپلاستی چه تکنیک هایی دارد؟ نتیجه آن برای بینی های گوشتی و استخوانی چگونه است؟ آیا رینوپلاستی با عمل زیبایی بینی تفاوت دارد؟ هزینه آن چقدر است؟ در این مقاله به هر آنچه باید در اینباره بدانید، اشاره خواهیم کرد.

آیا رینوپلاستی همان عمل زیبایی بینی است ؟

رینوپلاستی یا همان عمل زیبایی بینی تکنیکی است که شامل ایجاد تغییرات دائمی در بینی است. از آنجایی که بینی یکی از عضو هایی است که تغییر در آن موجب زیبایی چهره می شود، این جراحی در سال های اخیر متقاضیان زیادی پیدا کرده است. تکنیک های این عمل به کاهش بافت غضروف در بینی، پیوند غضروف در نواحی مورد نیاز، برطرف کردن انحنا، از بین بردن قوز بینی و ایجاد قوس مناسب می پردازد که این اقدام کل بافت بینی را تحت تاثیر قرار می دهد.

رینوپلاستی بدون درد

دلیل انجام رینوپلاستی چیست؟

همانطور که می دانید این جراحی می تواند به اصلاح ظاهر بینی بپردازد. اما همیشه به منظور اقدامات زیبایی انجام نمی شود. این جر احی ممکن است به دلیل بهبود مسیر تنفسی از طریق بینی نیز انجام شود.

رینوپلاستی می تواند در پوست، استخوان و غضروف بینی شما تغییر ایجاد کند و موجب زیبایی آن شود.

مزایای رینوپلاستی

قبل از اینکه به نحوه انجام این اقدام زیبایی اشاره کنیم، لازم است بدانید که این تکنیک درواقع یک راهکار جراحی است و یکی از محبوب ترین راهکارهایی است که بدون عوارض طولانی مدت (در صورت مراجعه به متخصص) در ظاهر بینی شما تغییرات دائمی ایجاد می کند. این مهم ترین مزیت رینوپلاستی است.

نمونه کار رینوپلاستی

نمونه کار های واقعی رینوپلاستی دکتر کیانا کیا جراح بینی در تهران را در تصاویر زیر مشاهده کنید.

رینوپلاستی بدون جراحی
رینوپلاستی چیست

نحوه رینوپلاستی به چه صورت است؟

در ادامه مراحل انجام رینوپلاستی را برای کسانی که قصد دارند از این راهکار برای زیبایی بینی خود استفاده کنند، شرح دهیم.

  • بیهوشی و یا استفاده از داروهای بی حسی: این مرحله باعث می شود در طول جراحی درد را احساس نکنید. همچنین درد بعد از عمل نیز با مسکن ها کنترل می شود.
  • ایجاد برش: ممکن است با لیزر یا ابزاهای مخصوص جراحی انجام شود. بسته به اینکه کدام سبک جراحی برای بینی شما در نظر گرفته می شود، متفاوت است.
  • تغییر شکل ساختار بینی: این مرحله با توجه به فرم بینی شما انجام می شود. ایجاد تغییرات ممکن ست جزئی و یا گسترده باشد.
  • اصلاح سپتوم انحرافی: در صورت وجود انحراف تیغه سپتوم در بینی شما، اصلاح این بخش نیز صورت می پذیرد.
  • بستن برش: در مرحله بعد بینی شما بخیه می خورد و در صورت بیهوشی عمومی به ریکاری منتقل می شوید.

نتایج رینوپلاستی را چه زمانی مشاهده می کنید؟

دوران نقاهت رینوپلاستی به دو دسته طولانی مدت و کوتاه مدت تقسیم بندی می شود. در دوران نقاهت کوتاه مدت، اکثرا عوارض کوتاه مدت نظیر خونریزی جزئی در صورت وجود، در و ناراحتی ناشی از گرفتگی بینی و همچنین بخشی از تورم را از بین می رود.

 در دوارن نقاهت طولانی مدت، بافت بینی شروع به بازسازی می کند. بنابراین شما نمی توانید نتیجه بعد از این اقدام را بلافاصله مشاهده کنید. لازم است دوران نقاهت طولانی مدت آن را نیز طی کنید.

بهترین متخصص رینوپلاستی در تهران

بهترین متخصص رینوپلاستی در تهران به شما کمک می کند بینی خود با به بهترین شکل ممکن جراحی کنید و از شما پشتیبانی می کند تا زمانی که نتایج جراحی بینی شما مشخص شود. یک متخصص به روز و با دانش از عوارض طولانی مدت آن پیشگیری می کند.  

رینوپلاستی در تهران

هزینه رینوپلاستی در سال 1402

هزینه رینوپلاستی به موارد زیادی از قبیل متخصصی که انتخاب می کنید، امکانات بیمارستانی که در آن جراحی می کنید و… بستگی دارد. اما با این حال باز هم هر ساله ارقام عجیبی را در ارتباط با هزینه های این جراحی می شنویم که منطقی نیست. بنابراین لازم است برای دانستن هزینه ها به صورت دقیق تر بررسی کنید.

آیا رینوپلاستی نیاز به ترمیم دارد؟

رینوپلاستی یک تکنیک دائمی برای ایجاد تغییرات در بینی شماست. نتایج این جراحی تا حدود 10 سال باقی می ماند. بعد از آن ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشید.

به این نکته نیز توجه کنید با آنکه این یک اقدام جراحی برای اصلاح فرم بینی است، ممکن است مدت ها بعد به علت مواردی از قبیل افزایش سن تغییراتی جزئی در نتیجه جراحی شما ایجاد شود. اما سایر روش های غیر جراحی  تنها به اصلاح فرم بینی به روش کوتاه مدت خواهد پرداخت.

سوالات متداول

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *