۶ دقیقه
رینوپلاستی بدون جراخی

رینوپلاستی بدون جراحی از دروغ تا واقعیت!

آنچه می خوانید...

منظور از رینوپلاستی بدون جراحی چیست؟ آیا راهکار های زیبایی بینی بدون جراحی را می دانید؟ زیبایی بینی به روش های مختلف انجام می شود. با پیشرفت علم حتی در شیوه بیهوشی قبل از انجام جراحی های زیبایی نیز حق انتخاب وجود دارد. بدیهی ست که روش هایی برای زیبایی بینی به صورت کم تهاجمی به وجود آمده که مورد استقبال خیلی از زیباجویان قرار گرفته است. به همین منظور در این مقاله قصد داریم به روش های زیبایی بینی بدون جراحی و با جراحی کم تهاجمی بپردازیم.

کاندید مناسب زیبایی بینی بدون جراحی

اول از همه لازم است به این مورد اشاره کنید که رینوپلاستی بدون جراحی برای چه کسانی مناسب است؟ انجام این کار فقط برای کسانی امکان پذیر است که قصد داند تغییرات خیلی کمی در بینی آن ها به وجود بیاید. در واقع این جراحی برای کسانی که به دنبال تغییرات گسترده تر در قسمت های غضروف بینی هستند مناسب نیست.

افرادی که بینی های گوشتی دارند، می توانند با انجام روش های جراحی بینی، از مزایای این روش بهره ببرند.

آیا رینوپلاستی بدون جراحی واقعیت دارد؟

منظورتان از جراحی چیست؟ جراحی بینی با روش های کم تهاجمی تر قطعا عوارض کمتری خواهد داشت. برخی از روش های زیبایی بینی با بی حسی انجام می شود. به عنوان مثال جراحی بینی به صورت بسته هم شامل برداشتن قسمت هایی از بینی می شود. بنابراین حتی اگر در طی جراحی از بی حسی هم استفاده شود، به نوعی عمل جراحی اما به صورت کم تهاجمی است. اما به چه شیوه هایی رینوپلاستی بدون جراحی می گویند؟

روش زیبایی بینی بدون جراحی

در بالا مشاهده کردید اکثر روش های که به زیبایی بینی بدون جراحی معروفند، در واقع به نوعی عمل جراحی محسوب می شوند. اما به دلیل اینکه این روش ها به نسبت قبل  وهمچنین در مقایسه با سایر جراحی ها کم تهاجمی است، شاید به نام هار رینوپلاستی بدون جراحی معروف شوند. همچنین سایر روش های کوچک کردن بینی، ماندگار نیتسند و نغییر چندانی بر روی صورت ایجاد نمی کنند. 

برداشتن قوز بینی بدون جراحی

برداشتن قوز بینی بدون جراحی

این روش ها شامل تزریق ژل و یا تزریق چربی برای از بین بردن قوزی بینی می شود که نیاز به تمدید دارد. همچنین در کاهش سایز بینی نیز کمکی نمی کند. همه این موارد باعث شده جراحی بینی در میان کسانی که فصد دارند بینی خود را خوش فرم تر کنند، رواج پیدا کند.

تزریق فیلر به بینی برای اصلاح قوز بینی ممکن است ربای همه مناسب نباشد وهمچنین ماندگاری آن 6 ماه است.

این کار در یک جلسه قابل انجام است و در مدت زمان 20 دقیقه ای قابل انجام است.

اما روش های جراحی قوز بینی ماندگار هستند.

باور های اشتباه درباره انواع رینوپلاستی بدون جراحی را بشناسید

زیبایی بینی بدون جراحی ممکن است شیوه های مختلف تبلیغ شود. برخی از انواع این شیوه ها به شرح زیر است.

✔️ آیا زیبایی بینی با لیزر بدون جراحی است؟  

این روش تحت جراحی بینی با لیزر شناخته می شود. لیزر در برش های ایجاد شده در بخش های مختلف بینی تفاوت ایجاد می کند. اما درواقع نوعی جراحی است که تحت بی حسی و یا بیهوشی انجام می شود.

✔️ منظور از تیپ پلاستی در رینوپلاستی چیست؟

تیپ پلاستی جراحی نوک بینی است و به منظور زیباسازی نوک بینی و رفع افتادگی های آن است. این کار یکی از مهم ترین اقدامات جراحی زیبایی بینی است. اما این کار تحت جراحی رینوپلاستی انجام می شود و انجام آن نیاز به بی حسی و یا بیهوشی دارد.

✔️ آیا سوهان کشیدن بینی بدون بیهوشی انجام می شود؟

سوهان کشیدن بینی به صورت یکی از اقدامات پس از جراحی زیبایی بینی شناخته می شود. در این مورد نیز از داورهای بی حسی ایتفاده شده و استخوان بینی تراشیده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مورد مقاله سوهان کشیدن بینی را بدانید.

جراحی بینی یک جراحی کم تهاجمی است

جراحی بینی در قدیم شامل انجام روش های پرتهاجمی بود. اما این روش امروزه با تکنیک هایی انجام می شود که کمترین میزان تهاجم را دارد. در واقع فرد پس از جراحی زیبایی بینی می تواند به زودی به کارهای روزمره خود رسیدگی کند.

رینوپلاستی بدون جراحی

در برخی از رینوپلاستی هایی که با بی حسی انجام می شود، زیباجو می تواند در همان روز به خانه باز گردد و پس از چند روز با رعایت مراقبت ها به سر کار باز گردد.

مراقبت های پس از رینوپلاستی به چند قسمت تقسیم می شود. در هفته اول به دلیل وجود اسپلینت بینی بهتر است در استارحت مطلق باشید. اما معمولا یک هفته مرخصی برای جراحی زیبایی بینی کافی است. پس از آن می توانید به کار های روزمره خود رسیدگی کنید.

آیا در جراحی زیبایی بینی قسمت های مهم بینی حذف می شود؟

به هیچ وجه در هیچ کدام از سبک های زیبایی بینی از قسمت های مهم بینی کم نمی شود. بلکه این جراحی شامل کاهش استخوان ها و غضروف هایی است که در آینده برای فرد مشکلی ایجاد نکند.  همچنین این مورد در جراحی های ترمیمی بینی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

سوالات متداول

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *