۷ دقیقه
تقارن سوراخ بینی با جراحی

جراحی پره های بینی برای بینی پهن

آنچه می خوانید...

جراحی بینی پهن یکی از بخش های جراحی زیبایی بینی است. جراحی پره های بینی یکی از تکنیک هایی است که بهترین جراح بینی در تهران از آن استفاده می کند. استفاده از این تکنیک به کوچک شدن سوراخ بینی بسیار کمک می کند. به این دلیل که تقارن و رعایت آناتومی بینی و صورت در این جراحی از اهمیت زیادی برخوردار است، اگر بینی پهن دارید به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

آیا در رینوپلاستی اندازه پره های بینی تغییر می کند؟

جراحی پره های بینی یکی از قسمت های اصلی رینوپلاستی است. اگر بینی پهن باشد، اصلاح پره های بینی هم در دستور کار تغییرات ایجاد شده قرار می گیرد. بینی پهن بیشتر در بینی های گوشتی وجود دارد. این بینی ها ممکن است باغضروف تقویت شود. جراحی پره های بینی به سبک باز انجام می شود. به همین دلی است که جراحی بینی گوشتی تکنیک های منحصر به فرد خود را دارد.

جراحی بینی پهن

منظور از آلار پلاستی چیست؟

شاید این اصلاح را از جراحان بینی شنیده باشید. آلار پلاستی به منظور اصلاح سوراخ های بینی انجام می شود. در این جراحی، بخشی از پوست پره های بینی برداشته می شود. به این ترتیب دیگر بینی از زاویه تمام رخ پهن به نظر نمی رسد. تکنیک هایی برای این کار صورت می پذیرد. اصلاحات بخش های مختلف بینی در ینوپلاستی ممکن است تنها در بخش سوراخ های بینی و ایجاد تقارن و کوچکی در آن شود. همچنین ممکن است شامل تغییرات دیگری نظیر تیپ پلاستی نیز شود. برای آگاهی از نتایج احتمالی جراحی در جلسه مشاوره قبل از عمل می توانید در ارتباط با همه این موارد همچنین انتظارات واقع بینانه خود با پزشک مشورت کنید.

تکنیک های برش در آلار پلاستی ممکن است متفاوت باشد. اصلاح بخش های مختلف بینی در این جراحی، صورت بگیرد.

اگر قصد انجام اصلاحات در بینی خود را دارید، دکتر کیانا کیا متخصص و جراح بینی به شما در این زمنیه کمک می کند. ایشان با وجود نمونه های جراحی زیبایی بینی بسیار، در این زمینه تخصص دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آلار پلاستی و یا سایر جراحی های زیبایی بینی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۹۲۵۹۴ تماس حاصل فرمایید.

فرایند اصلاح سوراخ بینی شامل چند مرحله می شود؟

فرایند اصلاحیه بینی با توجه به فرم بینی شما ممکن است متفاوت باشد. مادامی که اصلاحیه تنها در بخش پره های بینی باشد، معولا مراحل زیر طی می شود.

  1. در یک سوم تحتانی بینی، آلار قرار دارد. این غضروف ها، تثیر به سزایی در شکل گیری نوک بینی دارند. ممکن است جراحی برای اصلاح پره های بینی، قسمتی از این غضروف را بردارد.
  2. همچنین برش پوست بینی و کوچک کردن آن برای ایجاد تقارن در پرههای بینی برای کسانی که عرض بینی ان ها زیاد است ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

در موراردی یکی از دو اصلاح ذکر شده در فوق و در مواقعی ممکن است هر دوی آن ها انجام شود. مراحل ذکر شده در فوق تنها شامل اصلاح پهنای بینی است.

سوالات متداول در ارتباط با جراحی پره های بینی

عدم تفارن پره های بینی پس از جراحی

برای تقارن پره های بینی پس از جراحی، لازم است مراقبت های بعد از رینوپلاستی را رعایت کنید. بهترین جراح بینی بینی شما را جوری برش خواهد زد که تقارن در پره هیا آن حفظ شود. اما مسئله ای است که پس ار جراحی بینی بسیار حساس و شکل پذیر است. بنابراین لازم است برخی از مراقبت ها نظیر موارد زیر را رعایت کنید:

  • به پهلوها یا روی شکم نخوابید. علی الخصوص در روز های ابتدایی سعی کنید زیر سر خود را کمی بلند کنید و طاق باز بخوابید.
  • با دهان باز عطسه و سرفه کنید و در صورت نیاز صورت خود را نگه دارید.
  • از هنگام خندیدن علی الخصوص در روز های ابتدایی، صورت خود را بگیرید. جوری که به پره های بینی فشار وارد نشود.
  • از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند، علی الخصوص در روز های اول خودداری کنید. سعی کنید غذای خود را میکس کنید و از گاز زدن پرهیز کنید.
  • از رفت و آدن در مکان های شلوغ برای عدم ضربه به بینی جلوگیری کنید.

در صورت عدم تقارن در پره های بینی به دلیل عدم رعایت مراقبت ها، جراحی ترمیمی بینی حداقل یکسال بعد انجام می پذیرد.

جراحی پره های بینی

هزینه عمل جراحی پره های بینی چقدر است؟

هزینه عمل بینی انجام این جراحی به مواردی نظیر گستردگی ایجاد تغییرات در بینی شما، دستمزد جراح، هزینه های بیمارستان، آزمایشات قبل از جراحی و مواردی از این قبیل بستگی دارد. برای کسب اطلاعات لازم در ارتباط با جراحی زیبایی بینی بهتر است در یک جلسه مشاوره به پزشک مراجعه کرده و ضمن بیان انتظارات خود، از این مورد آگاه شوبد.

چرا پس از انجام جراحی پره های بینی هنوز بینی من بزرگ است؟

یکی از سوالات متداولی که از جراحان زیبایی بینی پرسیده می شود، این است که چرا پس از انجام رینوپلاستی پره های بینی هنوز بزرگ است؟ جواب این سوال این است که پس از انجام رینوپلاستی، بینی ورم می کند. بنابراین برای دیدن نتیجه نهایی باید صبر کرد. کسانی که جراحی پره بینی انجام می دهند، معمولا بینی گوشتی دارند و ورم در این بینی ها کمی دیر تر از بین می رود. بنابراین نتیجه نهایی تقریبا 9 ماه الی یکسال بعد خود را نشان می دهد.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *