۵ دقیقه
برداشتن قوز بینی

جراحی قوز بینی چگونه انجام می شود؟

آنچه می خوانید...

جراحی قوز بینی چگونه انجام می شود؟ روش دائمی برداشتن قوز بینی با رینوپلاستی انجام می شود. به همین دلیل با کمک جراحی زیبایی بینی می توان این مشکل را برطزف کرد. این جراحی هم برای آقایان و هم برای خانم ها مرسوم است. هدف از این روش صاف کردن خطوط زیبایی پشتی و متناسب با بقیه قسمت های بینی و صورت مراجعه کننده است. البته درصوزت علاقه تغییرات بیشتر نیز می توان در بینی به وجود آورد. اگر شما هم می خواهید درباره رینوپلاستی بینی قوز دار بدانید، در این مقاله با ما همراه باشید.

چرا قوز بینی ایجاد می شود؟

اصلا چرا به رینوپلاستی برای برداشت برآمدگی تیغه بینی استفاده می کنیم؟ ممکن است به دلایل مختلف تیغه بینی شما انحراف داشته باشد و یا قوز داشته باشید. برخی از این دلایل عبارت است از موارد زیر:

  • دلایل ژنتیکی و ارثی
  • شکستگی استخوان تیغه بینی
  • ضربه به بینی حتی بدون شکستن تیغه بینی
برداشتن قوز بینی با جراحی

روش های مختلفی برای اصلاح این اختلال وجود دارد. ماندگار ترین و مادام العمرترین این روش ها، تکنیک های جراحی است که امروزه در کمترین زمان انجام می شود.

جراحی بینی قوزدار

ضربه به بینی می تواند باعث ایجاد قوز شود، حتی اگر هیچ استخوانی شکسته نشود. غضروف جانبی فوقانی و سپتوم می تواند از استخوان جدا شود و به داخل فرو رود و باعث شود استخوان بینی ناصاف به نظر برسد. قوز بینی را می توان تکنیک های جراحی زیبایی بینی به روش بسته یا باز از بین برد.

✔️ آیا از سوهان کشیدن بینی برای اصطلاح قوز بینی استفاده می شود؟

جراحی قوز بینی چگونه انجام می شود؟

برای این کار ابتدا لازم است نزد بهترین جراح بینی در تهران معاینه شوید تا نتایج رضایت بخشی دریافت کنید. رینوپلاستی یک جراحی کم تهاجمی به حساب می رود. بنابراین نیاز به نگرانی نیست. تنها لازم است با مراحل این جراحی آشنا شوید که در ادامه مقاله به آن پرداختیم

مراحل جراحی برداشتن قوز بینی

روز قبل از جراحی

مرحله اول روز قبل از جراحی است. در این مرحله شما باید مدارک خود را تحویل دهید و برای روز عمل آماده شوید در این روز به شما گفته می شود شب قبل لازم است ناشتا باشید. این مرحله معمولا نیاز به بستری ندارد. اما ممکن است پزشک صلاح ببیند زودتربستری شوید.

روز جراحی

داروی بیهوشی عمومی و یا بی حسی برای عدم احساس درد استفاده می شود. جراح بینی شما را با روش باز یا بسته جراحی می کند. جراحی ممکن است تنها شامل اصلاح قوز بینی و یا قسمت های دیگر نیز باشدو همچنین ممکن است تحت روش جراحی باز یا بسته انجام شود. پس از حدود 2 ساعت برای ریکاوری منتقل می شوید.

روز بعد از جراحی

معمولا مراجعه کننده یک روز بعد در کلینیک بستری نمی شود و به محض پایدار شدن وضعیت با ذکر مراقبت های لازم ترخیص می شود. مراقبت های هفته اول جراخی بینی خیلی مهم است. چرا که در این هفت روز بینی در حال بازسازی است و باید دارو های تجویزشده به موقع مصرف شود. مراحل اصلاح قوز بینی به روش جراحی را از ویدئو های زیر ببینید.

اصلاح تیغه بینی

برخی به روش های از بین بردن قوز بینی روش های بدون جراحی می گویند. این به این دلیل است که این کار با تزریق ژل هم اصلاح می شود. اما ماندگار نیست. همچنین تکنیک های جراحی بینی به قدری پیشرفت کرده است که از عوارض بعد از جراحی جلوگیری می شود.

✔️ رینوپلاستی بدون جراحی چگونه است؟

سخن آخر

جراحی از بین بردن قوز بینی مناسب کسانی است که ار طرفداران جراحی بینی به سبک طبیعی هستند. برای این مورد لازم است انتظارات خود را به طور کامل برای جراح مطرح کنید تا بهترین روش برای شما پیشنهاد شود. سبک مناسب جراحی بینی توسط جراح مطابق با علم روز پزشکی برای کسب رضایت 100 درصدی مراجع انتخاب می شود. بنابراین به پزشک خود اعتماد کنید و به بهترین جراح بینی تهران مراجعه کنید.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *