۷ دقیقه
جراحی سانترال لب

جراحی لیفت سانترال لب

آنچه می خوانید...

امروزه بسیاری از افراد تمایل زیادی به انجام سانترال لب دارند. جراحی سانترال لب فرآیندی به منظور جوانسازی و بهبود فرم لب ها می باشد. با افزایش سن، لب بالا دچار افت می شود. بدین ترتیب فاصله ی بین لب و بینی کاهش پیدا می کند و ظاهر فرد مسن تر نشان داده می شود.

عمل-لیفت-لب

لیفت لب از انتهای سوراخ بینی به سمت خارج انجام می گیرد به این بخیه در سوراخ بینی بخیه شاخ گاوی گفته می شود. لیفت لب بالا برخلاف تزریق ژل و فیلر یک روش دائمی است در این روش لب های شما برجسته دیده می شود. به هنگام خنده دندان های شما به خوبی دیده می شود از این رو لبخند جذاب تری خواهید داشت. به طور کلی در برخی از افراد به دلیل ژنتیک، طول لب بالا زیاد است و همین موضوع باعث می شود دندانهای پیشین بالا، بوسیله لب پوشیده شده و دیده نشوند، ولی این وضعیت می تواند با افزایش سن نیز ایجاد گردد. در افراد مسن، لب بالا طویل تر می شود و حجم خود لب کاهش می یابد. از طرفی فاصله بینی تا لب بالا افزایش می یابد. افتادگی لب بالا و پوشیده ماندن دندانهای بالایی در زیر لب، به عنوان یکی از علائم پیری، اثر نامطلوبی را در زیبایی هر فرد ایجاد می نماید.

عمل-سانترال-لب
عمل-سانترال-لب

نمونه کار جراحی سانترال لب

نمونه کارهای جراحی سانترال لب دکتر کیانا کیا را ببینید.

برجسته کردن لب دکتر کیانا کیا
نمونه کار تزریق فیلر لب
نمونه کار برجسته کردن لب

مزایای جراحی سانترال لب چیست؟

 • جراحی سانترال لب موجب جوانسازی و پرحجم شدن لب می شود.
 • این عمل موجب نمایش بهتر و زیباتر دندان ها می شود از این رو شما با سانترال لب صاحب یک لبخند هالیوودی می شوید.
 • در جراحی سانترال لب زاویه ی بین بینی و لب تا حدود زیادی اصلاح می شود و نوک بینی شخص به سمت بالاتر می رود البته این جراحی صرفا برای بهبود ظاهر لب می باشد اما تغییراتی هم در بینی شخص ایجاد می شود.
 • در صورت برخی از افراد به هنگام خندیدن خط افقی بین لب و بینی آن ها ایجاد می شود. جراحی سانترال لب موجب از بین رفتن این خط می شود.
 • چنانچه در زیر بینی به دلایلی اسکار ایجاد شده باشد با جراحی سانترال لب این اسکار از بین خواهد رفت.

نحوه انجام جراحی سانترال لب چگونه است؟

برای انجام جراحی سانترال لب قسمت انتهایی بینی برشی زده می شود تا پوست اضافه ی زیر بینی برداشته شود این عمل موجب تغییر زاویه ی بین بینی و لب می شود. در طول این جراحی فقط پوست زیر بینی برش می خورد. عضله و اعصاب زیر بینی در حین جراحی آسیبی نخواهند دید. این جراحی در مدت زمان کوتاه و به صورت سرپایی انجام می گیرد. جراحی لیفت لب یک عمل جراحی کم تهاجمی می باشد اما دارای عوارضی است. فرد پس از سانترال لب دچار تورم و درد می شود. برای رفع این مشکل پزشک داروهای ضد التهابی و ضد درد تجویز می کند. احتمال دارد محل جراحی دچار خونریزی و کبودی شود برای کاهش این عوارض باید سر خود را بالا بگیرید و به هنگام خواب دو بالش زیر سر خود قرار دهید.

انواع جراحی لیفت لب

جراحی لیفت لب انواع مختلفی دارند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

جراحی لیفت لب ایتالیایی

جراحی سانترال لب نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و بیمار با بی حسی موضعی به آسانی عمل می شود. در نوع اول جراحی لیفت لب پزشک با توجه به فرم صورت بیمار و زوایای بین بینی و لب الگویی را در صورت بیمار طراحی می کند. سپس محل مورد نظر را بی حس می کند. پزشک برش باریکی زیر بینی می زند و پوست بالای لب را به سمت بینی لیفت می کند و در انتها شکاف ایجاد شده را به صورت حرفه ای بخیه می زد. این سبک از جراحی را لیفت لب ایتالیایی نیز می نامند. این نوع از جراحی برای افرادی انجام می شود که فاصله ی بین بینی و لب آن ها زیاد است. بدین ترتیب پزشک با برداشتن 3 میلیمتر از پوست بالای لب می تواند ظاهر زیبایی در لب ها ایجاد کند.

جراحی لیفت لب گال

این نوع از جراحی سانترال لب مناسب افرادی است که فاصله ی بین بینی و لب آن ها مناسب می باشد اما ضخامت لب بالایی آن ها بسیار باریک است. به همین جهت برای افزایش ضخامت لب فقط پوسته ی بالایی آن برداشته می شود. در این نوع از جراحی لب، بافت قاعده ی بینی دست نخورده باقی می ماند. در جراحی لیفت لب گال، خط بالایی لب که قرمز رنگ است برش داده می شود و بخش جزئی پوست لب برداشته می شود. به همین جهت لب ها برجسته می شوند. در صورتی که فردی هم لب های باریکی داشته باشد و هم زاویه ی بین لب و بینی وی مناسب نباشد. پزشک متخصص هر دو نوع جراحی را به صورت همزمان برای این فرد انجام می دهد.

لیفت گوشه لب

یکی دیگر از انواع روش های جراحی سانترال لب برای لیفت گوشه های لب مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از افراد با افزایش سن دچار شلی و افتادگی پوست می شوند. به همین جهت گوشه های لب آن ها به سمت پایین متمایل می شوند. از این رو فرد چهره ای پیر و اخم آلود پیدا می کند. این نوع از لیفت لب مناسب افراد میانسال و کهنسال می باشد. برای رفع افتادگی پوست در گوشه های لب، برش های مثلثی در گوشه های لب زده می شود و پوست این قسمت از لب به سمت بالا لیفت می شود. بخیه های زده شده در این جراحی بسیار ظریف و از نوع جذبی می باشند.

نمونه-عمل-سانترال-لب
نمونه-عمل-سانترال-لب

نکاتی که قبل از جراحی سانترال لب باید به آن توجه کنید.

 • افراد سیگاری نباید تا 10 روز پس از جراحی سانترال لب سیگار بکشند.
 • قبل از آغاز عمل جراحی به مدت 2 روز از خوردن نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.
 • برای جراحی سانترال لب لیست داروهایی که مصرف می کنید را باید در اختیار پزشک قرار دهید شاید لازم باشد مصرف برخی از داروها را قطع کنید.
 •   12 ساعت قبل از آغاز جراحی سانترال لب از خوردن و نوشیدن خودداری کنید.
 • چنانچه فرد دچار بیماری های زمینه ای اعم از قند، فشارخون و … است باید به پزشک خود اطلاع دهد. ·        چنانچه به دارویی حساسیت دارید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید .   

مراقبت های بعد از جراحی سانترال لب

سعی کنید پس از جراحی سانترال لب به توصیه ها و مراقبت های پزشک به طور دقیق عمل کنید. بدین ترتیب به سرعت بهبودی خود را بدست خواهید آورد. برخی از مراقبت های بعد از سانترال لب عبارتند از:

 • چنان چه سر خود را خم کنید احتمال افتادگی پوست به حالت قبل وجود دارد. بنابراین تا 7 روز سعی کنید سر خود را بالا نگه دارید.
 • هفته اول پس از عمل غذاهای آبکی و نرم بخورید زیرا فشار بیش از حد به دهان موجب بازگشت پوست به حالت اولیه ی خود می شود.
 • در حین فعالیت های شدید ممکن است پوست لب لیفت شده به حالت قبل برگردد به همین جهت تا مدت ها از انجام ورش های سنگین خودداری کنید.
 • داروهای تجویز شده ی پزشک را مصرف کنید تا لب شما دچار عفونت نشود.     

اهمیت انتخاب بهترین دکتر لیفت سانترال لب

برای انجام این عمل، سعی نمایید به بهترین جراح لیفت لبی که می شناسید، مراجعه کنید. زیرا امروزه دیده شده افراد برای انجام این عمل به افراد غیر متخصص و بی تجربه و ختی برخی آرایشگاه ها مراجعه کرده اند و آسیب های غیر قابل جبرانی دیده اند، به طور کلی فرم لب آن ها نامتناسب تر از قبل شده است. اما زمانی که برای انجام این عمل به جراح متبحر وبا تجربه در ایت زمینه مراجعه کنید، پزشک سعی می نماید تناسب لب با فرم صورت و بینی را خفظ نماید و بهترین روش لیفت لب را برای شما انجام دهد. همچنین عوارض جراحی را برای شما به حداقل برساند.

نمونه-عکس-های-قبل-و-بعد-سانترال-لب

هزینه جراحی سانترال لب چقدر است ؟

هزینه‌ عمل سانترال لب به نوع لب، دستمزد جراح ، موقعیت جغرافیایی مطب یا مرکز زیبایی و آزمایشات قبل جراحی و داروهای بعد از عمل بستگی دارد.اگر شما به طور همزمان بجز لیفت لب عمل‌های دیگری نیز مانند جراحی بینی انجام دهید، هزینه‌ها بالاتر می‌رود. معمولاً این عمل‌ها، عمل زیبایی محسوب می‌شوند و تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *