۶ دقیقه
آلرژی و جراحی بینی

جراحی بینی برای کسانی که آلرژی دارند

آنچه می خوانید...

جراحی بینی برای کسانی که آلرژی دارند، چگونه انجام می شود؟ آیا کسانی که آلرژی دارند می توانند پس از جراحی بینی قرص آلرژی مصرف کنند؟ اصلا آیا جراحی بینی برای این افراد مجاز است؟ سال هاست که جراحی زیبایی بینی در جهت زیباسازی آن در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعات نشان داده حدود 8 درصد از افراد بزرگسال به آلرژی مبتلا هستند که این مقدار کمی نیست و حدود 20 میلیون از جمعیت کل جهان را شامل می شود. بنابراین در این مقاله قصد داریم به جراحی بینی و آلرژی اشاره کنیم. در ادامه با مقاله همراه باشید.

آیا کسانی که آلرژی دارند می توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند؟

یکی از سوالات متداول در کسانی که مابل به انجام جراحی زیبایی بینی هستند، این است که کسانی که آلرژی دارند می توانند جراحی بینی انجام دهند؟ بله. برای این موضوع باید بدانید در کدام فصل و در کدام شرایط علائم خفیف تری از آلرژی را تجربه می کنید. بنابراین شما باید بیشتر فصل مناسب جراحی زیبایی بینی را جدی بگیرید. همچنین در این خصوص می توانید با پزشک خود مشورت کنید. اگر حساسیت شما با خوردن خوراکی هایی تحریک می شود، از خوردن آن ها قبل از انجام رینوپلاستی اجتناب کنید.

درمان آلرژی با جراحی زیبایی بینی

آیا آلرژی با جراحی زیبایی بینی درمان می شود؟

به طور کلی آلرژی با هیچ جراحی درمان نمی شود. اما ممکن است انجام جراحی بینی از علائم آلرژی شما بکاهد. زمانی که جراحی شامل پولیپ بینی، هیپرتروفی شاخک و انحراف سپتوم باشد، به بهبود ساختار بینی شما در تنفس کمک کرده و اختلالات نیز درمان می شود. کاهی وجود اختلالاتی نظیر قوز بینی، انحراف بینی و مواردی از این قبیل علاوه بر زیبایی بر روی عملکرد بینی نیز تاثیر می گذارد. اما اگر جراحی شامل موارد فوق نباشد، هیچ تاثیری در بهبوی آلرژی نخواهد داشت. اگر آلرژی دارید، لازم است جراح خود را در جلسات قبل از عمل در جریان بگذارید. بنابراین نه تنها جراحی بینی برای افرادی که دچار آلرژی هستند منعی ندارد، بلکه ممکن است پزشک با یک روش درمانی ترکیبی نظیر سپوتورینوپلاستی از عوارض آلرژی بکاهد.

آیا شما آلرژی فصلی دارید؟

در بخش بالا خواندید که جراحی زیبایی بینی چگونه به درمان آلرژی فصلی شما کمک می کند. اما آییا آلزيی فصلی دارید؟ برای بررسی این مورد لازم است ابتدا علائم آلرژی را بدانید. بنابراین به موارد زیر توجه کنید:

  • احساس خارش در بینی
  • رقیق شدن و آبریزش بینی
  • عطسه مداوم
  • احساس خارش در کام دهان
  • تمایل به تمیز کردن دائم گلو به دلیل وجود ترشحات پشت حلق
  • آبریزش چشم و یا خارش از چشم
  • احساس خستگی و کسلی
جراحی زیبایی بینی و آلرژی

برای درمان کامل آلرژی هنور راهکار درمانی اصلی و کاملی اراده نشده است. بنابراین راهکارهای درمانی شامل انجام راهکارهای کنترلی می شود. درمان با دارو، استتفاده از واکسن و در آخر مداخله جراحی راهکارهایی است که برای برطرف کردن آلرژی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

گرفتگی بینی بعد از رینوپلاستی

آیا گرفتگی بینی بعد رینوپلاستی نشانه آلرژی فرد است؟ کسانی که می خواهند بدانند آیا جراحی بینی درد دارد یا خیر لازم است به این نکته اشاره کرد که گرفتگی بینی بعد از جراحی زیبایی بینی موردی است که بیشتر از درد آن ایجاد ناراحتی می کنند. این مورد امکان تنفس از طریق بینی را از بین می برد. این از عوارض جراحی بینی است که به صورت کوتاه مدت برطرف شده برای همه کسانی که این جراحی را انجام می دهند، ایجاد می شود. بنابراین اگرمی خواهید گرفتگی های بعد ینوپلاستی را از بین ببرید، علاوه بر رعایت دستورات پزشکی نیاز به زمان دارید. البته قرار دادن اسپلینت بینی بعد عمل زیبایی به جای تامپون بینی تا حد زیادی از این عوارض می کاهد.

آیا مصرف داروهای ضد آلرژی در دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی مجاز است؟

پس از انجام جراحی زیبایی بینی داروهایی برای شما تجویز می شد که در دروان نقاهت به شما کمک می کند. اگر نیاز به داروهای دیگر در دره مقاهت جراحی بنی علی الخصوص در یک هفته ابتدایی آن باشد، متخصص زیبایی بینی آن را برای شما تجویر خواهد کرد. اگرنیاز بهه مصرف داروهای دیگری علاوه بر داروهایی که براستان تجویز می شود دارید، حتما با متخصص خود مشورت کرده و ازمصرف خودسرانه دارو پرهیز کنید.

سرماخوردگی و جراحی زیبایی بینی

سرماخوردگی با آلرژی متفاوت است. زمانی که شما سرماخورده باشید و یا مبتلا به کرونا شده باشید، تا زمان بهبودی کامل جراحی زیبایی بینی برای شما انجام نمی شود. به این ترتیب علی الخصوص در زمان شیوع کوید 19 آزمایش کرونا به یکی از آزمایشات الزامی رینوپلاستی تبدیل شده است. اگر هر کدام از علائم سرماخوردگی را دارید و یا به آن مشکوک هستید، لازم است زمان جراحی خود را به تعویق بی اندازید.

سوالات متداول شما در ارتباط با آلرژی و جراحی زیبایی بینی

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *