۲۸ دقیقه
جراحی بینی فانتزی

نحوه انجام جراحی بینی فانتزی + فیلم واقعی عمل

آنچه می خوانید...

آیا با جراحی بینی فانتزی آشنایی دارید؟ تفاوت جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی طبیعی در چیست؟ عمل بینی فانتزی که به زبان عامیانه به آن عمل بینی عروسکی هم می گویند، یکی از سبک های جراحی رینوپلاستی پرطرفدار میان علاقه‌مندان آن است. متقاضیان انجام این جراحی می توانند پس از رینوپلاستی از مزایای بینی فانتزی سود ببرند. استاندارد های این جراحی ممکن است کمی با سبک های دیگر جراحی بینی متفاوت باشد.

✔️ ما در این مقاله قصد داریم به ذکر مرایا و معایب جراحی بینی عروسکی بپردازیم. اگر شما هم یکی از علاقه مندان به جراحی زیبایی بینی هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا به هر آنچه لازم است در اینباره بدانید، اشاره کنیم.

😒🙄🤔😯😊😃😁😍

نحوه جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی به سبک عروسکی

تکنیک عمل بینی فانتزی

در بین تمامی جراحی های زیبایی، عمل زیبایی بینی متقاضیان زیادی دارد. جراحی بینی به این روش یکی از انواع جراحی های بینی می باشد. جراح بينی قبل از عمل باید با توجه به استانداردهای بینی مانند پهنای بینی، تناسب آن با سایر اجزای صورت، ارتفاع بینی، فاصله بینی و لب بالا و … نتیجه جراحی را برای بیمار شرح دهد. در عمل بینی فانتزی که در اصطلاح عامیانه عروسکی نیز نامیده می‌شود، تمرکز جراح بینی بیشتر روی نوک بینی است در واقع بینی تا حد زیادی کوچک می‌شود و ارتفاع و نوک بینی از زاویه نیم‌رخ، حالت سربالایی دارد.

✔️ در جراحی بینی فانتزی، به‌ دلیل کوچک‌ شدن اندازه بینی و سوراخ‌ های آن، ممکن است فرد دچار مشکلات تنفسی و ضعف بویایی شود، بنابراین جراحی باید توسط پزشک ماهر و با تجربه انجام شود تا از به وجود آمدن عوارض احتمالی پیشگیری شود. اکثر عوارض ناشی از جراحی بینی کوتاه مدت است و از بین می رود. همچنین همانطور که به آن اشاره شد، سایر عوارض غیرقابل جبران با مراجعه به بهترین جراح رینوپلاستی در تهران از بین خواهد رفت.

مراحل انجام جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی ممکن است به شیوه های مختلف انجام بگیرد. رینوپلاستی به صورت همزمان موجب بهبود انحراف بینی (درصورت وجود) می شود. توجه شما را به مراحل انجام این کار در جراحی انحراف بینی جلب می کنیم.

جراحی بینی به طور جزئی شامل چه مراحلی است؟

برای انجام این جراحی باید آزمایش های تجویز شده توسط پزشک متخصص انجام شود. پس از آن می توان مراحل جراحی بینی به سبک فانتزی را آغاز کرد. این جراحی به گونه ای پیش می رود که از قسمت های مهم بینی کم نشود. جراحی بینی فانتزی در وحله اول با توجه به فرم بینی فرد پیش می رود و بینی را به ایده آل های مراجعه کننده و معیارهای زیبایی نزدیک می کند.

جراحی بینی فانتزی در اتاق عمل شامل مراحل زیر است:

مرحله اول: بیهوشی یا بی حسی

در این مرحله مراجعه کننده با کمک داروی بیهوشی، بیهوش می شود. ممکن است جراحی تحت بی حسی نیز انجام شود. این مرحله شامل کنترل اقداماتی برای آماده سازی زیباجو برای انجام جراحی بدون احساس درد است.

مرحله دوم: ایجاد برش در بافت بینی

در جراحی زیبایی بینی برای فرم دهی، باید قسمت هایی از بینی برش داده شود. در جراحی زیبایی بینی به روش باز، همچنین پوست بینی نیز برش می خورد. در جراحی زیبایی بینی به روش بسته، برش ها از طریق سوراخ بینی ایجاد می شود.

مرحله سوم :تغییر ساختار و اصلاح فرم بینی

در این مرحله اصلاحات لازم بر روی قسمت هایی از بینی نظیر استخوان ها و غضروف ها انجام می شود. این تغییرات ممکن است با توجه به فرم بینی مراجعه کننده، متفاوت باشد. همچنین سایر اصلاحات بینی نظیر انحراف بینی در این مرحله انجام می شود. پس از آن پوست بینی بخیه زده می شود.
.

فرق جراحی بینی فانتزی و عروسکی در چیست؟

دلیل انتخاب عمل بینی فانتزی

همان طور که پیشتر در مقدمه گفته شد در این عمل تمرکز جراح زیبایی بینی بیشتر بروی نوک بینی است و زمانی که زاویه بین نوک بینی و نوک لب بالایی 90 تا 100 درجه باشد، بینی عروسکی یا فانتزی است. اگر این زاویه از 105 بیشتر شد آنوقت اصطلاحاً با بینی خوکی مواجه خواهیم بود. بینی فانتزی نسبت به بینی معمولی به میزان بیشتری باریک و کوچکتر است.

رینوپلاستی عروسکی

در جراحی بینی فانتزی، اندازه بینی به مقدار بیشتری کوچک می شود. اگر عمل بینی فانتزی توسط پزشک ماهر و باتجربه ای انجام شود، چهره حالت ریز نقش و جوانتری پیدا می کند. بهتر است پیش از جراحی برای انتخاب مدل بینی حتما با جراح خود مشورت نمایید زیرا جراحان گوش حلق و بینی به علت تجربه و سابقه ای که در زیبایی شناسی و آناتومی چهره افراد دارند بهتر می توانند شما را در انتخاب نوع جراحی بینی راهنمایی نمایند.

افرادی می توانند به بینی فانتزی فکر کنند که بینی گوشتی ندارند. چون اگر بینی شما استخوانی باشد می توان با جراحی آن را به یک بینی فانتزی تبدیل کرد. البته جراحی بینی گوشتی نیز برگشت پذیر نیست و کنترل می شود.

مشخصات ظاهری بینی فانتزی

تفاوت بینی های فانتزی با مدل های دیگر بینی علاوه بر کوچکتر بودن بینی، قوس روی بینی و انحنای آن نیز می باشد. قد بینی در این جراحی کوتاه تر می شود و قوس روی بینی از بینی طبیعی بیشتر می شود. طبیعتا با این فرم بینی سوراخ های آن باید کوچک و متناسب با سایر قسمت ها باشد تا حالت غیر عادی نداشته باشد. از ویژگی های این جراحی ایجاد خط بالای پره های بینی است. بنابراین ویژگی بینی های فانتزی عبارتند از :

 • وجود قوس روی بینی
 • کوچک بودن بینی
 • سربالا شدن بینی

مزایای جراحی بینی عروسکی چیست؟

مزایای جراحی بینی عروسکی باعث می شده تا این سبک جراحی علاقه مندان زیادی داشته باشد. از جمله مزایای آن می توان به کوچک شدن نوک بینی، قوس دار تر شدن تیغه بینی که در ویژگی های آن شرح داده شد، اشاره کرد. سر بالا شدن بینی نیز از دیگر مزایای جراحی به این روش است که باعث زیبایی و همچنین زیبایی دو چندان در نیمرخ فرد می شود. اگر فصد انتخاب این جراحی را دارید، بهتر است ابتدا به خوبی نمونه کارهای جراحی فانتزی بینی را مشاهده کرده و آن را با انواع دیگر اعم از طبیعی و نیمه فانتزی مقایسه کرده و بعد تصمیم بگیرید. همچنین در جلسه مشاوره رینوپلاستی بینی می توانید انتظارات خود را پزشک درمیان گذاشته تا نتیجه مطلوب از رینوپلاستی بینی عروسکی حاصل شود.

جراحی بینی بدون ایراد

آناتومی بینی

در تصویر رو به رو می توانید آناتومی بینی را بهتر بشناسید. در جراحی زیبایی بینی روی هر یک از قسمت های بینی بسته به سبک جراحی و بینی مخاطب ممکن است کار شود. بخش های مختلف بینی را از تصویر رو به رو ببینید و همچنین تحلیل کنید.

آناتومی بینی برای جراحی

پوست بینی

استخوان بینی

غضروف فوقانی بینی

غضروف تحتانی بینی

نوک بینی

سوراخ بینی

غضروف بینی

پره بینی

تفاوت جراحی بینی فانتزی و طبیعی چیست؟

یرخی از زیباجویانی که به دنبال جراحی رینوپلاستی هستند، می خواهند بدانند تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی در چیست؟ آیا عمل بینی فانتزی برای شما مناسب است یا جراحی بینی نیمه فانتزی؟ تفاوت این دو مدال جراحی با جراحی بینی طبیعی در چیست؟ انتخاب این مورد که کدام نوع از جراحی زیبایی بینی را انتخاب کنید، به عهده زیباجو می باشد. اما متخصص زیبایی بینی در با توجه به آناتومی صورت شما ممکن است نوع خاصی از جراحی زیبایی بینی را به شما پیشنهاد کند.

بینی طبیعی

این مدل از جراحی زیبایی بینی، فرمی طبیعی به خود می گیرد. بیشتر کسانی که تمایل دارند که اثرات پس از رینوپلاستی در بینی آن ها پس از عمل باقی نماند از این سبک جراحی استفاده می کنند. همچنین رینوپلاستی در بیشتر آقایان مطابق با خواسته خود ایشان به سبک طبیعی انجام می گیرد. گرچه ممکن است آقایانی تمایل به انجام رینوپلاستی به سبک عروسکی و یا نیمه فانتزی داشته باشند.

جراحی بینی طبیعی

بینی نیمه فانتزی

این بینی مشخصات بینی طبیعی را دارد. با این تفاوت که در تیغه بینی کمی قوس دیده می شود. با اینکه قسمت نوک بینی با لب بالا به نسبت عمل عروسکی زاویه کمتری دارد، اما بینی کمی سربالا می شود. قوس تیغه بینی در این مورد چیزی میان جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی نیمه فانتزی است. همچنین نوک بینی کمتر کوچک می شود. کسانی که قصد دارند از مزایای جراحی بینی طبیعی و نیمه فانتزی به صور همزمان بهره ببرند، از این نوع جراحی زیبایی بینی استفاده می کنند.

بینی عروسکی

همانطور که در بالا شرح داده شد، قوس بینی در این مدل جراحی به نسبت دو مدل بالا بیشتر است. در این جراحی علاوه بر اینکه ایرادات کلی بینی رفع می شود، تیغه بینی به سمت بالا قوس داده می شود. این سبک جراحی ممکن است مناسب همه صورت ها نباشد. بنابراین در این بخش این سوال پیش می آید که آیا من کاندید مناسبی برای جراحی بینی عروسکی هستم؟

اگر شما هم می خواهید از مشاوره رایگان جراحی بینی فانتزی دکتر کیانا کیا استفاده کنید، فرم زیر را پر کنید.

✔️ نام و نام خانوادگی
✔️ ایمیل
✔️ شماره تماس
✔️ پیام
از توجه شما سپاس گزاریم 🙏 ✅ پیام شما با موفقیت ارسال شد. ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار خواهیم کرد.
متاسفیم! ❌ در ارسال پیام شما خطایی پیش آمد. لطفا دوباره تلاش کنید

پوست بینی در رینوپلاستی بینی عروسکی

آیا نتیجه جراحی به نوع پوست بینی بستگی دارد؟ آیا رینوپلاستی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟ بسیاری از متقاضیان رینوپلاستی فانتزی در پی آن هستند که بدانند آیا رضایت پس از جراحی بینی فانتزی بینی گوشتی مانند بینی استخوانی است؟ شاید بارها شنیده باشید که نتیجه در جراحی بینی استخوانی بهتر است. اما واقعیت این است که هر کدام چالش های خود را دارد.

عمل بینی فانتزی گوشتی باتوجه به نوع بینی چگونه انجام می شود؟ شناسایی نوع بینی را در این ویدئو توط متخصص گوش و حلق و بینی، دکتر کیانا کیا ببینید.

پوست بینی در عمل فانتزی بینی گوشتی

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که غضروف های آن ضعیف تر است و توانایی نگهداری پوست بینی در آن کمتر است. پوست بینی های گوشتی ضخیم تر است و همچنین معمولا بینی های گوشتی چرب است. موارد نام برده شده ریسک انجام رینوپلاستی را بالا می برد.

آیا بینی های گوشتی به صورت فانتزی عمل می شود؟

شاید کسانی که بینی گوشتی دارند، بهترین کاندیدای جراحی بینی نباشند، اما این حرف که گفته می شود عمل بینی برای بینی های گوشتی برگشت پذیر است، اشتباه است. امروزه طب پزشکی به قدری پیشرفت کرده است که می توان از بینی های گوشتی بهترین نتیجه را دریافت کرد.

جراحی بینی فانتزی برای متقاضیانی که بینی گوشتی دارند نیز انجام می شود. به این ترتیب می توان از مزایای جراحی بینی عروسکی برای بینی های گوشتی نیز بهتره برد.

پوست بینی در عمل فانتزی بینی استخوانی

هر تغییری روی بینی استخوانی پس از رینوپلاستی قابل مشاهده است. برای این کار لازم است به بهترین متخصص زیبایی بینی مراجعه کنید. پوست بینی های استخوانی نازک است. بنابراین نتیجه بعد از جراحی در آن بهتر نمایان می شود. از جمله مزایای بینی استخوانی در رینوپلاستی فانتزی شامل موارد زیر می شود:

 • ورم بینی زودتر بهبود می یابد بنابراین نتیجه رینوپلاستی زود تر نمایان می شود.
 • به دلیل نازک بودن پوست بینی، بافت پوست سریع تر ترمیم می شود و اسکار های حاصل از رینوپلاستی زودتر بهبود می یابد
 • میزان رضایت بعد از جراحی بینی استخوانی به روش فانتزی به نسبت بینی های گوشتی بیشتر است.

مزایای بینی استخوانی در صورتی که به بهترین جراح زیبایی بینی مراجعه نکنند، ممکن است به معایب آن تبدیل شود. چرا که هر گونه نقص در بینی پس از جراحی نمایان می شود.

جراحی بینی عروسکی دکتر کیا

روش های عمل بینی فانتزی

جراحی بینی به طور کلی به روش های باز و بسته قابل انجام است. انتخاب هر کدام از روش های جراحی بینی با توجه به وضعیت بینی، باید توسط متخصص انتخاب شود. برخی از روش ها در این زمینه نظیر جراحی بینی با لیزر جدید است. هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی به روش باز ابتدا پوست بینی برداشته شده و سپس تغیرات لازم زوی بینی و غضروف های بینی انجام می شود. سپس پوست بینی به موقعیت خود برگشته و بخیه زده می شود. جراحی بینی عروسکی معمولا به این روش انجام می شود. چرا که تغییراتی که قرار است بر روی بینی ایجاد شود، زیاد است. این سبک جراحی دید بهتری به جراح می دهد. همچنین توانایی ایجاد تغییر روی بینی در این روش بیشتر است.

جراحی بینی به روش بسته

در این نوع جراحی بینی، از طریق سوراخ های بینی انجام می شود. بنابراین به غیر از برش بافت های داخلی بینی، پوست بینی برداشته نمی شود و بخیه نمی خورد. در جراحی هایی که میران تغییرات کم تر باشد، می‌توان از این سبک استفاده کرد. به دلیل سالم ماندن پوست بینی دوران نقاهت زودتر طی می شود. اما عوارضی نظیر ورم بینی پس از جراحی زیبایی به دلیل برش خوردن بخش های داخلی در همه روش ها مشترک است.

چه مواردی در جراحی بینی عروسکی باید رعایت شود؟

از آنجایی که در این سبک جراحی، بینی به نسبت قابل توجهی تغییر می کند باید موارد زیر رعایت شود:

 • هماهنگی پره های بینی
 • انداره سوراخ های بینی و تقارن آن
 • سایز بینی
 • اندازه طبیعی غضروف بینی
 • قوس متناسب در کل تیغه بینی

از آنجایی که جراحی بینی فانتزی بینی را به نسبت قابل توجهی کوچک تر می کند، اندازه بینی نباید بیش از حد کوچک شود. اندازه بینی باید طبیعی باشد و با وحود قوس و سر بالا بودن آن، متخصص باید شکل طبیعی آن را حفظ کند. رعایت استانداردهای بینی با توجه به آناتومی آن توسط جراح مشخص شده و در نهایت نتیجه نهایی ابتدا به شما اعلام شده و در صورت تایید، جراحی انجام خواهد شد.

نمونه کار جراحی بینی فانتزی

می توانید پس از مشاهده نمونه کار جراحی های زیبایی بینی در این زمینه تصمیم بگیرید. نمونه کار دکتر کیانا کیا را در تصاویر زیر ببینید.

جراحی بینی مردانه فانتزی
جراحی بینی قوز دار
سربالا کردن بینی با جراحی
نمونه کار رینوپلاستی
نمونه کار جراحی عروسکی
رضایت از جراحی بینی

مراقبت های بینی عروسکی

جراحی بینی عروسکی مانند سایر جراحی ها نیازمند مراقبت های بعد از رینوپلاستی و همچنین قبل از آن است. البته لازم به ذکر است امروزه این جراحی بسیار کم تهاجمی به حساب می آِید. بهترین جرح بینی عروسکی در تهران بینی شما را جوری جراحی می کند که بتوانید از مزایای عمل بینی عروسکی استفاده کنید.

مراقبت های قبل از عمل بینی عروسکی

 • قبل از جراحی زیبایی بینی استحمام کنید، ممکن است مدتی پس از رینوپلاستی نتوانید استحمام کنید و پوست بینی خود را شست و شو دهید.
 • اگر بیماری خاصی نظیر دیابت دارید، حتما پزشک خود را از قبل در جریان بگذارید. اگر داروی خاصی مصرف می کنید ممکن است مدتی قبل از جراحی روال مصرف آن تغییر کند. تشخیص این امر به عهده پزشک متخصص است.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون باید حداقل دو هفته قبل از عمل پرهیز شود.
 • به مدت دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی از الکل و اسعتمال دخانیات پرهیز کند.
 • در روز جراحی از یک لباس آزاد و راحت استفاده کنید
 • چند روز قبل از جراحی سعی کنید آرامش خود را بازیابید. قدم بزنید و سعی کنید ار استرس دوری کنید
 • از انجام فعالیت های سنگین در روز قبل ار جراحی خودداری کنید
 • سعی کنید رژیم غذایی سلامت را حداقل دو هفته قبل از عمل بینی پیش بگیرید سلامت را حداقل دو فته قبل ار جراحی بینی پیش بگیرید
 • در روز جراحی چهره خود را از هرگونه موارد آرایشی و بهداشتی تمیز کنید
 • بهتر است آقایانی که متقاضی انجام این جراحی هستند، ریش و سبیل خود را بتراشند

مراقبت های بعد از عمل بینی عروسکی

 • احساس درد پس از جراحی بینی بسیار طبیعی می باشد که شما می توانید برای کاهش درد از مسکن استفاده کنید.
 • به مدت یک هفته پس از جراحی بینی از استحمام کردن بپرهیزید.
 • داروهای تجویز شده توسط جراح بینی خود را مرتب استفاده کنید.
 • به منظور کاهش ورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • پس از جراحی به صورت طاق باز و به پشت بخوابید.
 • بهتر است به هنگام خواب دو بالش در زیر سر خود بگذارید.
 • به مدت دو هفته بعد از جراحی زیبایی بینی از داروهای رقیق کننده خون و نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.
 • به مدت 2 هفته بعد از عمل بینی باید از استعمال دخانیات خودداری کنید.
 • تا چند روز سر خود را خم نکنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین تا مدتی خودداری کنید.
 • از انجام ورزش هایی مانند شنا که باعث فشار آمدن به بینی می شود پرهیز نمایید.
 • سعی کنید رژیم غذایی پس از عمل بینی را حداقل دو هفته بعد از جراحی هم بینی پیش بگیرید.
 • از مصرف سدیم خودداری کنید.
 • از مصرف غذاهای پر ادویه پرهیز کنید.
 • از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد جدا خودداری نماید.
 • در صورت بروز هرگونه عوارض مشکوک فورا پزشک خود را جریان قرار دهید

دوران نقاهت عمل بینی فانتزی

دوران نقاهت این جراحی به چه عواملی بستگی دارد؟ دوران نقاهت این جراحی به دو بخش طولانی مدت و کوتاه مدت تقسیم بندی می شود. در دوران نقاهت کوتاه مدت بسیاری از عوارض کوتاه مدت رینوپلاستی از بین می رود. این عوارض موارد زیر را شامل می شود:

 • درد زیاد
 • عوارض بیهوشی
 • جوش خوردن نسبی بخیه ها در صورت جراحی بینی به روش باز
دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی

با خارج کردن اسپلینت بینی یک بهبودی نسبی برای انجام انواع فعالیت های روزمره به دست می آید اما بهبودی کامل در اینجا میسر نیست. برخی از عوارض عمل بینی نظیر بهبود جای اسکار ها و زخم های ناشی از جراحی و ورم بینی ممکن است مدت ها طول بکشد. در دوران نقاهت بلند مدت، ورم بینی و جای بخیه ها چک می شود. از چسب زدن بینی در این دوران استفاده می شود.

مراقبت های دوران نقاهت جراحی عروسکی

 • گاهی آمپول کورتون بعد از جراحی بینی برای کنترل ورم بینی تجویز می شود. مصرف آن در طول دوران نقاهت ضروری نیست، اما نتیجه نهایی رینوپلاستی را زودتر نمایان می کند.
 • عدم مصرف ادویه و نمک و رژیم غذایی سالم در این دوران بسیار اهمیت دارد.
 • تمیز نگه داشتن پوست بینی بدون فشار آوردن به آن یکی از مراقبت های لازم برای بهبود اسکارها است. برخی فکر می کنند پوست بینی با عمل چرب می شود. اما این چربی بینی موقتی بوده و پس از مدتی پوست به حالت اول خود باز می گردد.
 • استفاده از میوه هایی نظیر آناناس به بهبود زخم ها در دوران نقاهت کمک می کند
 • شیوه صحیح چسب زدن بینی یکی از مراقبت های لازم و ضروری در دوران نقاهت است
 • رعایت سبک زندگی سالم در این دوران در کوتاه تر شدن دوران بهبودی نتیجه به سزایی دارد
 • انجام ورزش پس از عمل بینی فانتزی در 10 روز اول ممنوع است. پس از آن فرد تا مدتی ممکن است است نیاز داشته باشد تا از ورزش های سبک استاده کند.

کاندید مناسب جراحی بینی فانتزی

آیا جراحی بینی عروسکی به صورت من می آید؟ از کجا بفهمم این جراحی مناسب من است؟ یکی از سوالاتی که پیوسته توسط مراجعان پرسیده می شود در ارتباط با سبک جراحی زیبایی بینی است. با اینکه در وحله اول این موضوع کمی سلیقه ای است، اما باید با معیارهای زیبایی شناختی در صورت شما سازگار باشد تا نتیجه آن چندین برابر به چشم آید. متخصص رینوپلاستی در این زمینه به شما کمک می کند.

اگر پهنای صورت شما زیاد نیست و همچنین فاصله لب تا بینی شما به صورت طبیعی بیش از حد زیاد نیست، شما می توانید از مزایای جراحی بینی عروسکی استفاده کنید. اما این موضوع به صورت دقیق مشخص نیست، بلکه با مراجعه به جراح زیبایی بینی و بررسی معیارها به صور دقیق تر انجام می شود.

آیا می خواهید بدانید که جراحی بینی برای شما مناسب است یا خیر؟ آیا شما مجاز به انجام رینوپلاستی هستید؟ حتما در آزمون رو به رو شرکت کنید .

❌دقت داشته باشید نتیجه آزمون نسبی است❌

7
کاندید جراحی بینی

آیا شما کاندید خوبی برای جراحی بینی فانتزی هستید؟

آیا پوست بینی شما چرب است؟

آیا شما سابقه جراحی زیبایی بینی را دارید؟

آیا در تنفس از طریق بینی با مشکل مواجه هستید؟

آیا بیماری زمینه ای دارید؟

آیا بینی شما استخوانی است؟

برای مشاهده نتیجه آزمون و برقراری ارتباط شماره تماس خود را وارد کنید.

ارتباط رینوپلاستی فانتزی و تزریق ژل لب

تزریق ژل لب بالا با جراحی بینی عروسکی چه ارتباطی دارد؟ همانطور که در بالا شرح دادیم، در عمل بینی به سبک عروسکی، نوک بینی سربالا می شود. همین موضوع باعث می شود نوک بینی از لب بالا فاصله بگیرد. بنابراین مطالعات در ایران نشان داده اکثر کسانی که از این سبک جراحی استفاده می کنند، به تزریق ژل لب بالا و یا تزریق فیلر روی می آورند. انتخاب این موضوع کاملا سلیقه ای است.

افزایش حجم لب

جراحی بینی فانتزی مردانه

این جراحی برای آقایان هم انجام می گیرد اما همانگونه که اشاره شد، برای آن دسته از آقایانی که تمایل دارند ظاهر طبیعی خود را حفظ کنند، مناسب نیست. عمل بینی مردانه معمولا به سبک طبیعی انجام می شود. اما جراحی بینی فانتزی مردانه نیز انجام می شود. البته لازم به ذکر است در این سبک جراحی به دلیل اینکه بینی بیش از حد کوچک می شود، امکان ایجاد تغییر در آن بسیار کم است. پس خانم ها و آقایانی که از این نوع جراحی استفاده می کنند، باید در انتخاب خود مصمم باشند تا بهترین نتیجه حاصل شود.


درصد رضایت جراحی بینی عروسکی چقدر است؟

یکی از مزایای رینوپلاستی بینی فانتزی، میزان تغییرات صورت است. در جراحی به این روش صورت بسیار تغییر می کند. بنابراین در صورتی که شخص معیارهای لازم برای عمل بینی عروسکی را داشته باشد، درصد رضایت این جراحی بسیار بالا است. در بینی های استخوانی برای بالا رفتن درصد رضایت جراحی باید با دقت مضاعف انجام بگیرد. چرا که هر تغییری در تیغه استخوان بینی به دلیل نازک بودن پوست آن، قابل مشاهده است. همین موضوع دقت جراحی را بالا می برد. در بینی های گوشتی بالا رفتن رضایت پس از جراحی با از بین رفتن تورم ایجاد می شود. البته ورم بینی گوشتی کمی بیشتر از بینی استخوانی باقی می ماند.


رضایت بینی پس از جراحی دکتر کیانا کیا

و اما بشنوید از رضایت مراجعه کنندگان جراحی بینی 👇

بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

از آنجایی که این جراحی بسیار حساس می باشد انتخاب جراح بینی در نتیجه و فرم نهایی بینی بسیار تاثیر گذار می است. پس سعی نمایید پیش از جراحی تحقیق کنید و در انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی عجله نکنید. برای پیدا کردن یک جراح خوب می توانید نمونه کارهای پزشک را در شبکه های اجتماعی و یا در مطب از نزدیک مشاهده نمایید. پس از انتخاب جراح بینی خود و در جلسه مشاوره ، درباره انتظارات و تمام مشکلات ظاهری و عملکردی بینی خود صحبت کنید.

همچنین بررسی سوابق کاری و موفقیت های جراح بینی نیز اهمیت دارد. . زیرا در بینی های فانتزی به علت حجم بالای تغییراتی که بر روی فرم اولیه بینی اعمال می شود، مهم است که نتیجه به چه صورت باشد. اینکه بینی بیش از اندازه کوچک نشود و در عین عروسکی بودن، تناسب خود را با سایر اجزای صورت از دست ندهد.

جراحی زیبایی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی چه عوارضی دارد؟

بینی عملکرد مهمی در تنفس و رساندن اکسیژن به بدن دارد و عامل مهمی برای حفظ سلامت و زنده ماندن انسان نیز می باشد بدین ترتیب فرم فانتزی بینی نباید باعث ایجاد مشکلاتی در تنفس فرد شود.

از دیگر عوارض این فرآیند شامل موارد زیر می باشد:

 • تورم و التهاب بینی
 • کبودی زیر چشم
 • احساس سرگیجه
 • پر شدن مخاط درون بینی و سختی در تنفس

برخی دیگر از این عوارض کوتاه مدت و همچنین طبیعی هستند. یکی از شایع ترین آن ها تورم بینی است. صحبت های دکتر کیا در اینباره را بشنوید.

معمولاً این عارضه ها کوتاه مدت هستند و صرفا به دلیل اعمال تغییرات تهاجمی در بینی ایجاد شده و طی مدت کوتاهی از بین می روند. برخی دیگر از عارضه ها نظیر آسیب به راه تنفس از طریق بینی و یا از دست دادن بویایی، با علم کامروز قابل کنترل است. اکثر عوارض ناشی از جراحی بینی کوتاه مدت است و سایر آن ها نیز در بلند مدت از بین می رود. مدت زمان لازم برای بهبودی کامل در جراحی بینی در این مورد 9 ماه در نظر گرفته شده است.

سوالات متداول شما در ارتباط با جراحی بینی عروسکی

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

6 پاسخ
  1. ابتدا باید معاینات لازم روی بینی شما انجام بشه. پس از بررسی نتیجه دقیق خدمت شما اعلام میشه

  1. هزینه جراحی بینی به عوامل متغیری وابسته است. اما شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *