۶ دقیقه
جراحی بینی به سبک بسته

آیا جراحی بینی به روش بسته همان پریزرویشن است؟

آنچه می خوانید...

جراحی بینی به روش بسته یک سبک از رینوپلاستی است. در این جراحی زیبایی بینی پوست بینی برش نمی خورد. بلکه جراحی از طریق سوراخ های بینی انجام می شود. این روش مزایا و معایبی دارد. آیا می دانید منظور از رینوپلاستی preservation یا جراحی بینی پریزرویشن چیست؟ برخی از جراحی ها نظیر جراحی پلیپ بینی به صوت بسته انجام می شود. تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده که جراحی های زیبایی بینی هم به این سبک انجام می شود. اگر قصد انجام رینوپلاستی را دارید بهتر است با این روش هم آشنایی پیدا کنید. پس به شما توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه جراحی بینی به روش بسته

برخی از متقاضیان به اشتباه گمان می کنند در این سبک جراحی بینی، از بافت بینی کم نمی شود. در صورتی که تیغه بینی و قسمت های مورد نیاز در جراحی از این طریق برداشته می شوند. تنها تفاوتی که این روش با جراحی به روش باز دارد، این است که پوست بینی برای انجام تغییرات لازم برش نمی خورد. بلکه نظیر جراحی پلیپ بینی، اقدامات لازم از طریق سوراخ های بینی اعمال می شود. این جراحی بینی با نام Closed Rhinoplasty هم شناخته می شود. این روش جراحی معمولا برای کسانی انتخاب می شود که مایل به انجام تغییرات جزئی در بخش های مختلف بینی خود هستند.

در این مقاله با بخش های زیر آشنا می شوید:

  • تفاوت نتیجه جراحی بینی به روش باز و بسته
  • مزایای جراحی بینی به روش بسته چیست؟
  • عوارض جراحی بینی به روش بسته را بشناسید.
جراحی بینی مدرن

جراحی بینی مدرن یا پریزرویشن

اول لازم است چند نکته را خاطر نشان کنیم. بهترین متخصصان معتبر در زیبایی در حوزه رینوپلاستی موتقدند جراحی بینی باید تا جایی پیش برود که به قسمت های اصلی بینی حذف نشود. بنابراین جراحی بینی به سبک فانتزی که به زبان عامیانه شناخته می شود، از نظر متخصصان تعریف دیگری دارد. جراحی بینی در قدیم عوارض ار نظر زیبایی داشته که توسط رینوپلاستی preservation یا جراحی بینی پریزرویشن بر طرف شده است.

>> حالا سوال اصلی <<

جراحی بینی بسته بهتر است یا باز؟

در این بخش می خواهیم به تفاوت نتیجه جراحی بینی به روش باز و بسته بپردازیم. این سوال خیلی از کسانی است که قصد انجام رینوپلاستی را دارند. انتخاب نوع جراحی به عهده متخصص است. نباید برای نوع جراحی به پزشک خود اصرار کنید. زمانی که پزشک صلاح ببیند جراحی بینی به روش بسته می تواند برای اصلاحات بینی شما مناسب باشد به شما پیشنهاد می دهد. در صورتی که اصلاحات بینی بیشتر باشد، جراحی بینی به سبک باز انتخاب می شود.

نتیجه رینوپلاستی در هر دو حالت باید به گونه ای باشد که انتظارات فرد را براورده کند. در رابطه با این انتظارات در جلسه مشاوره قبل از جراحی صحبت می شود و همچنین در رابطه با جزئیات آن بحث می شود.   

مزایای جراحی بینی به روش بسته چگونه است؟

انجام جراحی به این روش مزایایی دارد که از جنله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اسکار های ناشی از جراحی روی پوست بینی باقی نمی ماند.
  • میزان تورم پس از جراحی به این روش کمتر خواهد بود.
  • مدت زمان جراحی معمولا به دلیل انجام اصلاحات کم، کمتر است.
  • نتیجه نهایی جراحی زودتر نمایان خواهد شد.
  • دوران نقاهت آسان تر خواهد بود.

در جراحی های ترمیمی بینی، بسته یه تشخیص متخصص می توان از این روش برای اصلاح مجدد فرم بینی استفاده کرد.

هزینه جراحی بینی بسته

جراحی بینی بدون بخیه

درست شنیدید. این یکی از تکنیک های جراحی بدون بخیه است برای کسانی که نمی خواهند جای بخیه بر روی بینی آن ها باقی بماند. اما مگر جای بخیه و اسکارهای جراحی روی بینی باقی می ماند؟ خیر. برای این کار لازم است به بهترین جراح بینی مراجعه کنید تا بهترین نتایج را دریافت کنید. داروها و شیوه ایجاد برش در پوست بینی، تکنیک های نظیر جراحی بینی با لیزر و… این امکان را فراهم کرده کرده که در هر دو سبک جراحی جای بخیه بر روی بینی باقی نماند.

عوارض جراحی بینی بسته چیست؟

در واقع نمی توان گفت عوارض! بهتر است بگوییم معایب این روش در مقابل جراحی بینی به سبک باز چیست. معایب این روش در رینوپلاستی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

این سبک جراحی وسعت دید جراح را محدود تر می کند. همچنین برای بینی هایی که اصلاحات زیاد دارد مناسب نیست. به همین دلیل از این روش در موارد محدودی استفاده می شود. تجسم فرم بینی در این مدل جراحی سخت تر است و به مهارت های بیشتری نیز نیاز دارد.

آیا این جراحی بینی کم تهاجمی است؟

با علمی که امروزه طب پزشکی پیدا رینوپلاستی یک جراحی کم تهاجمی به حساب می آید با رعایت مراقبت ها می توان دوران نقاهت این جراحی را کاهش داد. تحقیقات نشان داده عوارضی که در قدیم باعث نارضایتی کسانی بود که رینوپلاستی را تجربه می کنند، دیگر وجود ندارد. بنابراین می توان این عوارض را تا حد زیادی کاهش داد.

جراحی اصلاحی بینی

این سبک حراحی بسیار مناسب کسانی است که بینی آن ها قوز دارد. در این خصوص باید گفت برای این افراد جراحی بیشتر روی تیغه بینی انجام می شود. به همین دلیل جراحی بینی به روش بسته بهترین روش از بین بردن قوز بینی است. جراحی قوز بینی امروزه طرفداران خاص خود را دارد.

جراحی بینی بدون بخیه

هزینه جراحی بینی به روش بسته

آیا هزینه در این روش متفاوت است؟ مثل باقی موارد هزینه های این جراحی نیز با معاینات پزشکی مشخص می شود و به مدل بینی شما بستگی دارد. موارد دیگری نطیر دستمزد جراح زیبایی بینی، هزینه های کلینیک و تجهیزات مورد استفاده، آزمایشات قبل از جراحی و… متفاوت است.

بهترین جراح بینی به سبک بسته

اگر قصد انجام جراحی به این روش را دارید، بهتر است به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید. بهترین جراح بینی کسی است که با رعایت استاندارد های لازم، انتظارات شما از جراحی را بررسی می کند و پس از ارائه آگاهی های لازم در این زمینه انتظارات شما را برآورده می کند.

سوالات متداول در ارتباط با جراحی بینی بدون بخیه

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *