۱۰ دقیقه
جراحی نوک بینی

عمل جراحی نوک بینی یا تیپ پلاستی

آنچه می خوانید...

آیا با جراحی تیپ پلاستی آشنایی دارید؟ جراحی نوک بینی چگونه انجام می شود؟ رینوپلاستی یکی از رایج ترین عمل های جراحی زیبایی امروزی در سراسر دنیا است. با این حال، نتایج جراحی زیبایی بینی اغلب نتوانسته است که انتظارات بالای بیماران را برآورده کند. در نتیجه، روش های زیادی برای بهبود ظاهر نوک بینی و برآمدگی بینی مانند تیپ پلاستی ایجاد شده است.

نوک-بینی

با این حال، ویژگی‌های نوک بینی از جمله ظاهر پیازی (که به ضخامت پوست نسبت داده می‌شود)، سوراخ‌های بینی باز و نا متقارن وانسداد نوک بینی که به دلیل رشد ناکافی استخوان‌ های غضروف آلار و کلوملا است، چنین روش‌هایی را دشوار کرده است. در حال حاضر، اکثر جراحان گوش حلق و بینی برای بهبود نتایج جراحی، جراحی بینی را به طور همزمان با تکنیک های مختلف جراحی نوک بینی یا تیپ پلاستی انجام می دهند. در خاتمه می توان گفت که رینوپلاستی با پلاستیک همزمان نوک بینی که با تکنیک های مختلف با توجه به وضعیت نوک بینی بیماران انجام می شود، روشی موثر برای بهبود ظاهر بینی و ارضای خواسته های بیماران است.
توجه داشته باشید که نوک بینی گرد و بیش از حد بزرگ یکی از دلایلی است که ممکن است زیباجویان بخواهند به جراحی بینی نوک یا تیپ پلاستی فکر کنند.

تیپ پلاستی چیست؟

رینوپلاستی نوک بینی یا تیپ پلاستی یک عمل جراحی است که غضروف نوک بینی (غضروف جانبی پایین بینی) را تغییر شکل می دهد تا بینی کوچکتر، صاف و زیباتر به نظر برسد. اگر نگران نوک بینی خود هستید و به این فکر می کنید که یک بینی عالی و بی نقص چگونه به نظر می رسد، این روش می تواند کمک کننده باشد. رینوپلاستی نوک بینی یا تیپ پلاستی یک عمل جراحی پر طرفدار و غالبا موفقیت آمیز است که پهنای نوک بینی شما را کاهش می‌دهد و برجستگی زیباتری به آن می‌دهد.

روش های انجام تیپ پلاستی

روش های انجاام تیپ پلاستی به موارد زیر تقسیم بندی می شود

جراحی و تغییر غضروف

در این جراحی معمولاً تغییر شکل، کاشت و جایگزینی غضروف در بینی بیمار انجام می شود. جراح با استفاده از قسمتی از بدن مثل لاله گوش یک قطعه از بافت سالم را می گیرد تا در ناحیه ای که بافت شکسته است، کاشته شود.

جراحی سوراخ بینی

کاهش آلار یا سوراخ بینی برای مواردی است که ظاهر بینی صاف به نظر می رسد حتی اگر پل بینی بالایی داشته باشد. هنگامی که قسمت کنار بینی بزرگ به نظر می رسد، جراح از این نوع جراحی استفاده می کند. برخلاف جراحی غضروف، این نوع جراحی غضروف را درگیر نمی کند. در عوض، فقط روی پوست و عضلات بینی بیمار تمرکز می کند.

بهترین کاندید برای جراحی تیپ پلاستی چه کسانی هستند؟

 • افراد دارای نوک بینی بزرگ و پهن
 • افرادی که پوست بینی ضخیم دارند.
 • کسانی که غضروف بینی شان بزرگ است.
 • در صورت ضربه به بینی
 • کسانی مه عمل جراحی بینی شان نتایج بدی به همراه داشته است.
 • آویزان بودن نوک بینی
 • درصورت داشتن سوراخ های بینی نامتقارن، به ویژه در نتیجه ضربه، آسیب یا عوامل ارثی
 • انحنای نامطلوب یا نامتناسب بودن نوک بینی

ضمنا سعی نماید از بهترین جراح بینی در تهران در این عمل انتظارات واقع بینانه داشته باشید.
این روش یکی از رایج‌ ترین روش‌ های جراحی بینی است، زیرا نتایج رضایت‌ بخشی را با حداقل زمان توقف حدود 3 تا 5 روز به همراه دارد.

مراقبت های بعد از جراحی نوک بینی

 • باید از انجام های فعالیت های ورزشی به مدت چند هفته خودداری شود.
 • رفتن به استخر و شنا را عقب بیاندازید.
 • استفاده از عینک چه طبی و چه آفتابی ممنوع می باشد.
 • مسواک زدن باید با احتیاط و به آرامی انجام شود تا فشار کمتری به نوک بینی و بخیه ها وارد شود.
 • از فین کردن بینی باید خودداری شود.
 • در تماس مستقیم با نور خورشید قرار نگیرد و یا از کرم های ضد آفتاب استفاده کند.
 • کبودی و ورم بعد از گذشت چند هفته کاهش خواهد یافت.
 • بهتر است بیمار بعد از جراحی، رژیم غذایی مغذی داشته باشد و آب و مایعات مصرف کند تا به تسریع روند بهبودی کمک شود.
 • بخیه ها نیز یک هفته تا ده روز بعد از جراحی کشیده خواهند شد.
 • رعایت تمام نکات گفته باعث می شود دوره نقاهت با سرعت بیشتری طی شود .
 • نتایج این روش جراحی، بعد از برداشته شدن اسپلینت به خوبی مشخص خواهد شد.

اهمیت انتخاب بهترین جراح تیپ پلاستی

انتخاب جراح برای هر عملی به ویژه جراحی های زیبایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فرم بینی می تواند تا حد زیادی در ظاهر فرد تاثیرگذار باشد و هر گونه تغییر در آن، می تواند سایر اعضا را نیز تحت تاثیر قرار دهد.برای این کار هم لازم است عمل خود را به دست پزشکی با تجربه و متبحر بسپارید تا در آینده دچار پشیمانی نشوید. تجربه پزشک و آشنایی او با انواع بینی ها و ایرادات احتمالی، می تواند در انتخاب بهترین روش جراحی به او کمک کند. بنابراین به هیچ عنوان در انتخاب پزشک خود عجله نکنید.

هزینه عمل تیپ پلاستی چقدر است ؟

هزینه جراحی تیپ پلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد و در هر فرد نسبت به فرد دیگر متغیر می باشد ؛ از این رو جهت آگاهی از هزینه نهایی آن با مشاوران ما صحبت نمایید و یا به صورت حضوری به مطب مراجعه نمایید تا پس از آن هزینه عمل جراحی تیپ پلاستی در شما مشخص گردد.

کلام آخر

جراحی بینی تیپ پلاستی را به عنوان یک عمل با میزان رضایت بالا ارزیابی کرده اند. میزان موفقیت این جراحی بین 85 تا 93 درصد، می باشد. ین روش جراحی نتایج خوبی به دنبال دارد و خوشبختانه به اندازه یک عمل جراحی بینی معمولی هزینه ندارد و زمان بهبودی و نقاهت آن کوتاه تر خواهد بود.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *