۵ دقیقه
تغییر چهره بعد جراحی بینی

تغییر چهره بعد از عمل بینی

آنچه می خوانید...

بعد از عمل بینی چهره چه تغییری می کند؟ آیا فاصله میان لب و بینی زیاد می شود؟ آیا کسانی که جراحی کردند، از نتیجه عمل بینی راضی بودند؟ بازیگران و افراد زیادی را دیده اید که پس از جراحی بینی چهره آن ها تغییر کرده است. همچنین افراد زیادی هستند که پس از جراحی از نیتجه آن ناراضی بودند. در پاسخ به این سوال که تغییر چهره پس از عمل بینی ممکن است باید گفت بینی کانون صورت است. قطعا پس از جراحی، صورت نیز تغییراتی خواهد کرد.

تغییرات چهره پس از جراحی بینی چگونه خواهد بود؟

برخی نگران تغییرات ایجاد شده در صورتشان هستند. آیا این تغییرات ایجاد شده در فرم صورت مثبت هستند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت یکی از اصلی ترین اهداف رینوپلاستی بهبود ظاهر بینی شما و به طبع بهبود ظاهر صورت شماست. بنابراین تغییرات ایجاد شده در بینی مثبت خواهد بود. در ادامه می توانید برخی از نمونه کار های جراحی بینی که منجر به ایجاد تغییرات بینی شده است را مشاهده کنید.

نمونه کار جراحی بینی استخوانی
نمونه کار جراحی بینی گوشتی دخترانه
جراحی بینی طبیعی دخترانه

برخی افراد برای ایجاد تغییرات در فرم کلی صورت به همراه جراحی بینی از پروتز چانه و یا بعد دوران نقاهت آن به فکر تزریق ژل می افتند. تغییرات اصلی پس از رینوپلاستی به دو دسته تغییرات بینی و تغییرات ایجاد شده در صورت است.

عمل بینی شکسته

چه تغییراتی در صورت شما پس از رینوپلاستی ایجاد می شود؟

در واقع در صورت شما تغییری به وجود نمی آید. بلکه این تغییرات بینی است که صورت شما را متفاوت تر نشان می دهد. برخی افراد کاندید انجام جراحی زیبایی بینی از انجام این تغییرات واهمه دارند. برخی نیز تصور می کنند قرار است تغییرات عمده در کل صورت ایجاد شود. در صورتی که اینطور نیست. ایجاد اصلاحات استاندارد و متناسب زیر نظر متخصص صورت خواهد گرفت.

زیاد شدن فاصله لب بالا و بینی بعد از جراحی

در جراحی زیبایی بینی، نوک بینی رو به بالا می رود. بنابراین اینگونه به نظر می رسد که فاصله میان لب بالا با نوک بینی بیشتر شده است. در حالی که در فاصله تغییری ایجاد نمی شود. بنابراین کسانی که جراحی بینی فانتزی انجام می دهند، مایل به تزریق فیلر به لب بالا هستند. زاویه لب بالا و بینی در این زمینه باید به گونه ای باشد که با کل صورت هماهنگی داشته باشد.

تغییرات بینی پس از انجام جراحی زیبایی

هرچقدر در بخش قبل اشاره کردیم جراحی زیبایی در بخش های دیگر صورت تغییری ایجاد نمی کند، بینی را به طور کل تغییر می دهد. میزان تغییرات با توجه به اصلاحات برای هر فرد متفاوت است. به عنوان مثال ممکن است این تغییرات در فردی بسیار زیاد و در فردی جرئی تر باشد. به موارد زیر دقت کنید.

اصلاح نوک بینی

کسانی که بینی آن ها گوشتی است، غضروف نوک بینی آن ها ضعیف تر است. بنابراین دچار افتادگی نوک بینی می شوند. همچنین در بینی های گوشتی نوک بینی پهن است. در کسانی که نوک بینی آن ها پهن است و غضروف توانایی نگهداری پوست بینی را نداشته باشد، غضروف بینی تقویت می شود.

اطلاح تیغه بینی

بینی هایی که دچار قوز بینی هستند، این مورد در جراحی زیبایی بینی اصلاح می شود. همچنین تیغه برخی بینی ها دچار انحراف است. برای این افراد سپتورینوپلاستی تجویز می شود. همچنین اگر دچار تنگی نفس به این دلیل هستید، این عمل وضعیت شما را دچار بهبود می کند.

اصلاح پهنای بینی

اصلاح سوارخ های بینی و جا به جایی پره ها در بینی ممکن است در همه جراحی ها انجام نشود. این کار در عمل هایی که نیاز است انجام می شود. در رابطه با اصلاح پهنای بینی لازم است بگوییم این مورد تنها به پره های بینی خلاصه نمی شود. بلکه بخش های دیگر بینی نظیر غضروف آن نیز نیاز به ایجاد تغییرات دارد.

بهترین تغییر چهره پس از عمل بینی

بهترین و مناسب ترین تغییر پس از انجام رینوپلاستی آن است که بینی شما توازن خود را با دیگر اندام های صورتتان پیدا کرده باشد. بنابراین برای انجام اصلاحات جراحی بینی به پزشک خود اعتماد کنید. انتظارات خود را از جراحی بینی بیان کنید. همچنین بینی بسیار کوچک به صورتی که با اناتومی بینی شما همخوانی نداشته باشد، و یا اصلاحات نامتعارف، توسط جراحان بینی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

بهترین زمان انجام جراحی بینی

اگر می خواهید تغییرات مناسبی را در این زمینه تجربه کنید، لازم است بهترین سن برای مراجعه جراحی بینی را جدی بگیرید و بی شک بهترین سن نیز زمانی است که رشد بینی شما به اتمام رسیده باشد.

سخن آخر

برای اصلاح فرم طبیعی بینی، نیاز است جراحی بینی متناسب با آناتومی صورت شما انجام شود. بنابراین اصلاحات با توجه به انتظارات شما به گونه ای تنظیم خواهد شد که علاوه بر ایجاد تغییرات مثبت در بیی شما فرم کلی آن نیز اصلاح شود. بنابراین صورت شما نیز متفاوت دیده خواهد شد. اگر قصد انجام رینوپلاستی را دارید، حتما به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *