۶ دقیقه
تزریق ژل به گونه

ماندگاری تزریق فیلر به گونه چقدر است؟

آنچه می خوانید...

برجسته سازی گونه یکی از معیار های زیبایی است. این برجسته سازی به روش های مختلفی انجام  می شود. پروتز گونه یا تزریق ژل و چربی به ناحیه گونه از روش هایی است که برای اصلاحاین بخش از صورت از آن بهره گرفته می شود. اما کدام روش بهتر است؟ آیا تزریق ژل و چربی به ناحیه گونه عوارض دارد؟ بهترین فیلر گونه جهت برجسته سازی چست؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا با مقایسه روش های مختلف برجسته سازی، به عوارض هر یک از آن ها و هر آنچه باید در اینباره بدانید، اشاره کنیم.

تزریق فیلر به گونه چگونه انجام می شود؟

این کار ممکن است چیزی حدود نیم ساعت طول بکشد. تزریق فیلر به پوست درد زیادی ندارد . پس از آن نیز نیاز به دوران نقاهت سخت و پیچیده ای نخواهید داشت. قبل از آن و یا به همراه فیلر داروی بی حسی برای از بین بردن درد استفاده شده و سپس فیلر در مکان های مورد نظر تزریق می شود. این کار یک فرایند ساده و کم تهاجمی است. این تزریق در چند نقطه از صورت انجام می شود.

یک راه دیگر جراحی پروتز گونه است. در طی این جراحی، پروتز در ناحیه گونه قرار داده شده و فیکس می شود. جنس پروتز گونه معمولا سیلیکونی است.  روش جراحی در مقابل روش های غیر جراحی کمی پرتهاجمی تر بوده و دوران نقاهت آن بیشتر طول خواهد کشید. در طی این جراحی با ایجاد برش در بخشی از صورت پروتز وارد بخش گونه خواهد شد.

تزریق چربی به گونه

مزایای تزریق چربی و فیلر به گونه چیست؟

تزریق بوتاکس به صورت در نواحی مختلف مزایای بسیاری دارد. از مهم ترین آن ها می توان به زاویه سازی صورت اشاره کرد. زاویه سازی صورت در میان خانم ها و آقایان در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. همانگونه که پروتز چانه و فک می تواند تغییرات متفاوتی در صورت ایجاد کند، از مزایای این روش هم نباید غافل بود. از دیگر مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یک روش غیر تهاجمی برای برجسته سازی گونه به شمار می رود.
 • باعث از بین رفتن چین و چروک ها در ناحیه گونه و سایر قسمت های صورت می شود.
 • باعث جوانسازی پوست در نواحی صورت می شود.
 • عوارض استفاده از این روش بسیار اندک است.
 • اگر می خواهید لیفت گونه کنید، از این روش استفاده کنید.

ماندگاری برجسته سازی گونه بدون روش های جراحی

بدیهی است روش های بدون جراحی با اینکه عوارض کم تری از جراحی پروتز گونه دارد، به همین ترتیب ماندگاری کم تری هم دارد. بنابراین روش های دائمی برای برجسته سازی نواحی گونه نیسستند و لازم است هر چند وقت یکبار تمدید شود.

ماندگاری برجسته سازی گونه با تزریق ژل

مدت زمان منادگاری تزریق ژل گونه چیزی حدود 12 ماه الی 18 ماه است. البته ماندگاری به خیلی از موارد مثل نوع مواد تزریقی و مهارت پزشک و بدن خود بیمار هم بستگی دارد. بنابراین برای افزایش ماندگاری فیلر گونه، لازم است علاوه بر رعایت مراقبت های لازم، به بهترین جراح پلاستیک صورت در تهران مراجعه کنید.

ماندگاری برجسته سازی گونه با چربی

ماندگاری تزریق چربی به گونه به موارد مختلفی بستگی دارد. درست مانند تزریق ژل، مراجعه به جراح کاربلد در این زمینه توصیه می شود. تزریق چربی در مقابل تزریق ژل ماندگار تر است. به این خاطر که سلول های چربی در صورت تزریق به صورت باقی می ماند. اما به مروز زمان چربی در این ناحیه از بین خواهد رفت یا اثرات آن کمتر خوهد شد. اما باز هم دیده می شود چربی به عنوان یکی از ماندگار ترین فیلر ها شناخته می شود.

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق فیلر به گونه هستند؟

کسانی که مایل به برجسته سازی صورت در نواحی مختلف گونه خود هستند، بهترین کاندید برای انجام جرحی پروتز گونه و یا تزریق ژل و چربی به ناحیه گونه خود هستند. همچنین کسای که در اثر کاهش وزن، صورتشان لاغر شده و پوست صورت در نواحی گونه و اطراف آن با افتادگی رو به رو شده است، می توانند از این روش برای اصلاح بخش های مختلف صورت استفاده کنند.

اگر شما هم از کسانی هستید که با آرایش و کانتور کردن صورت گونه خود را برجسته می کنید، یا به دنبال راه های للیفت گونه خود هستید، می توانید از این روش های اصلاحی و زیبایی استفاده کنید.

عوارض احتمالی تزریق فیلر به گونه

برخی از عوارض موقتی بوده و از بین خواهد رفت. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرمزی
 • تورم
 • کبودی
 • احساس خارش

عوارض فوق در محل تزریق ایجاد می شود. این موارد پس از چند روز از بین خواهد رفت. اما برخی عوارض جدی تر و نادرتر هستند. اما نمی توان امکان ایجاد آن ها را نادیده گرفت. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تزریق فیلر به گونه
 • نکروز
 • عفونت
 • از دست دادن بینایی در موارد بسیار نادر
 • حوادث عروقی و مغزی

سخن اخر

یکی از جمله مواردی که می تواند باعث برجسته سازی گونه شود، تزریق فیلر به صورت است. تزریق فیلر به صورت مزایا و معایب مختلفی ممکن است داشته باشد که به تفصیل در مقاله به ذکر آن پرداختیم. اما از دیگر روش ها می توان به عمل پروتز گونه اشاره کرد. پروتز گونه یک روش پرتهاجمی و ماندگار است. در هر جال برجسته سازی گونه با این روش ها مزایای زیادی دارد. از جمله آن ها هم  می توان به جوانسازی پوست با از بین بردن چین و چروک در این ناحیه اشاره کرد.

سوالات متداول

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *