۷ دقیقه
بوتاکس خط اخم و پیشانی

صفر تا صد از بین بردن بوتاکس خط اخم و پیشانی

آنچه می خوانید...

اگر شما هم به دنبال یک روش بسیار ایده‌آل و مناسب برای از بین بردن خط و خطوط صورت خود هستید، انتخاب بوتاکس خط اخم و پیشانی، بسیار ایده‌آل است. بوتاکس خط اخم و پیشانی یکی از راهکارهای بسیار مناسب برای از بین بردن دائم چین و چروک‌ها، به شمار می‌رود. یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد با افزایش سن، بروز چین و چروک‌ها و از بین رفتن جوانی و شادابی در چهره می‌باشد. ایجاد خط و خطوط پیشانی می‌تواند ظاهر جذاب و جوان افراد را به چالش بکشد.

بوتاکس-پیشانی

بوتاکس خط اخم و پیشانی یکی از راهکارهای بسیار مناسب برای از بین بردن دائم چین و چروک‌ها، به شمار می‌رود. یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد با افزایش سن، بروز چین و چروک‌ها و از بین رفتن جوانی و شادابی در چهره می‌باشد.
ایجاد خط و خطوط پیشانی می‌تواند ظاهر جذاب و جوان افراد را به چالش بکشد. همچنین با وجود آنها، علائم پیری در چهره افزایش یافته و اعتماد به نفس افراد کاهش خواهد یافت. همانطور که میدانید، به سبب حرکت عضلات صورت، پدید آمدن چین و چروک‌ها در این ناحیه بسیار رایج خواهد بود. یکی از رایج‌ترین خطوط ایجاد شده در صورت، خط اخم و خط پیشانی است. امروزه به جهت افزایش دانش و به کارگیری آن در علم پزشکی، شاهد متدهای برجسته برای از بین بردن این خطوط خواهیم بود.

روش تزریق بوتاکس یکی از روش‌های بسیار کاربردی، تاثیرگذار و منحصر به فرد برای از بین بردن این خطوط است. در روش تزریق بوتاکس توجه به برخی از فاکتورها و همچنین در نظر گرفتن اصول و قواعد بوتاکس، بسیار ضروری می‌باشد. لذا در این مقاله به ذکر برخی از مهمترین نکات کلیدی در این زمینه می‌پردازیم.

از بوتاکس خط اخم و پیشانی چه می‌دانید؟!

از فرایند بوتاکس خط اخم و پیشانی چه می‌دانید؟! همانطور که ذکر شد، مهمترین دلیل ایجاد این خط و خطوط در ناحیه صورت، عضلات آن است. افزایش عملکرد عضلات در ایجاد این خط و خطوط نقش چشمگیری خواهد داشت. در علم پزشکی به این مهم دست یافتند که: می‌توان از روش‌های کاربردی جهت کاهش حرکت این عضلات بهره برداری نمود. از این رو اقدام به بهره برداری از بوتاکس نموده‌اند.
بوتاکس نوعی سم بوتولینوم است که شل شدن و فلج شدن عضله را در بر دارد. این ژل پروتئینی مخصوص، کانال‌های عصبی عضله را مسدود، و بی حرکتی و شلی آنها را به همراه خواهد داشت. لذا با استفاده از تزریق این ماده، می‌توان از یک پوست صاف و بدون خط و خطوط بهره‌مند شد. عملکرد منحصر بفرد این ماده سبب شده است که بتوان از آن برای بسیاری از نقاط بدن نیز، بهره برداری کرد. بوتاکس به جهت تاثیرگذاری بسیار مثبت بر روی بدن، در دو روش زیبایی و درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قبل-و-بعد-بوتاکس-خط-اخم-و-پیشانی

چه زمانی نیاز به استفاده از بوتاکس خط اخم و پیشانی داریم؟

شاید این سوال نیز برای شما پیش آید که چه زمانی می‌توان از بوتاکس خط اخم و پیشانی، استفاده کرد؟! قبل از هر چیز بهتر است خط اخم و خط پیشانی را بشناسید. خط اخم خطی است که در بین دو ابرو پدید می‌آید. در برخی از مواقع این خط به صورت II ایجاد می‌شود. خطوط پیشانی نیز خطوط افقی هستند که بر روی پیشانی خودنمایی می‌کنند. از جمله مهمترین دلایل برای پدید آمدن این خطوط عبارتند از

 • ایجاد انقباضات مکرر در بین ابروها و پیشانی
 • ژنتیک افراد
 • رانندگی بسیار زیاد
 • استرس و اضطراب
 • اخم کردن زیاد
 • کار مداوم با رایانه

و … . اما چه زمانی بهترین زمان برای بوتاکس خط اخم و پیشانی است؟! برای اینکه بتوانید از مزایای فوق العاده‌ی بوتاکس بهره‌مند گردید، انتخاب زمان مناسب برای تزریق، بسی ضروری و حائز اهمیت خواهد بود. عوامل بسیار زیادی بر روی تعیین زمان مناسب جهت تزریق، تاثیرگذار خواهند بود. در نظر گرفتن این عوامل، می‌تواند شما را برای موفقیت در این عمل، همراهی نماید.

نکات طلایی برای تزریق بوتاکس

 • بهترین فصل را برای تزریق بوتاکس خط اخم و پیشانی انتخاب کنید. اغلب در فصل سرد و خشک می‌توانید شاهد تاثیرگذاری بهتر تزریق خود باشید. در فصل سرد با خطر کبودی و تورم کمتری مواجه می‌شوید.
 • زمان مناسب برای تزریق خط اخم و پیشانی، زمانی است که این خطوط از عمق زیادی برخوردار نشده باشند.
 • دوران بارداری هرگز انتخاب مناسبی برای بهره برداری از این تزریق، نخواهد بود. بهتر است زمانی را برای تزریق بوتاکس انتخاب کنید که بدن از سلامت کامل برخوردار باشد.

مزایای استفاده از بوتاکس پیشانی

یکی از مهمترین فواید و مزایای بوتاکس خط اخم و پیشانی، عدم برخورداری از عوارض و خطرات احتمالی بلند مدت است. این روش درمانی و زیبایی، در بر دارنده‌ی فواید بسیار زیادی برای مراجعه کنندگان، خواهد بود. از جمله فواید و مزایای بوتاکس برای خط اخم و پیشانی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برخورداری از قیمت بسیار مناسب و هزینه‌ی مقرون به صرفه در برابر خدمات ارائه شده
 • بدون درد و یا خونریزی
 • از بین بردن ایده‌آل و مناسب چروک‌های پیشانی و خط اخم
 • عوارض بسیار محدود و موقت
 • عدم تشدید  چین و چروک‌های عمیق در آینده
 • بدون نیاز به جراحی‌های شدید و پر عوارض (کم تهاجمی)

عوارض انجام بوتاکس پیشانی و خط اخم

باید در نظر داشته باشید که هیچ دارو و روش درمانی بدون عوارض، وجود ندارد. گاهی در برخی از موارد، مانند: عدم مراجعه به پزشک متخصص و مجرب برای تزریق، شاهد عوارض بسیار زیادی در این تزریق، خواهیم بود. اما در صورتی که این تزریق توسط پزشک متخصص و مجرب انجام پذیرد، کمترین میزان عوارض را تجربه خواهید کرد. از جمله عوارض این عمل، می‌توان به:

 • تورم و قرمزی که واکنش طبیعی بدن به شمار می‌رود.
 • درد در ناحیه (که با توجه به آستانه‌ی تحمل درد افراد، بسیار متفاوت خواهد بود.)
 • سردرد و یا تهوع (از جمله شایع‌ترین عوارض تزریق بوتاکس، سردرد است.)
 • کبودی (که در برخی از موارد و به جهت سوراخ شدن عروق خونی، پدید می‌آید.)

مارک‌های معتبر بوتاکس خط اخم را بشناسید

از جمله مهمترین المان‌ها برای بهره برداری از یک بوتاکس خط اخم و پیشانی مناسب، شناخت بهترین مارک بوتاکس است. از جمله بهترین برندهای بوتاکس، عبارتند از:

 • بوتاکس مصپورت
 • بوتاکس نورونوکس
 • بوتاکس دیسپورت
دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *