۶ دقیقه
بهترین فصل جراحی زیبایی بینی

بهترین زمان انجام جراحی زیبایی بینی چه زمانی است؟

آنچه می خوانید...

بهترین فصل جراحی بینی چه زمانی است؟ بهترین زمان جراحی زیبایی بینی را می دانید؟ در چه زمان هایی ممنوعیت عمل بینی وجود دارد؟ نکاتی برای انجام جراحی زیبایی بینی وجود دارد که در صورت رعایت آن ها درصد موفقیت جراحی زیبایی بینی بالا می رود. در کدام فصل ها می توانید نتیجه بهتری از رینوپلاستی دریافت کنید و همچنین دوران نقاهت شما آسان تر است؟

ایران یک کشور چهار فصل است. بنابراین اگر قصد انجام جراحی های زیبایی را دارید، دست شما باز است در هر زمانی که صلاح می دانید آن را انجام دهید. در این مقاله قصد داریم در انتخاب فصل مناسب به شما کمک کنیم.

جراحی بینی در فصل های مختلف سال

جراحی بینی در کدام فصل بهتر است؟ بهترین زمان جراحی زیبایی بینی کی است؟ پاسخ این سوال می تواند هم کلی باشد و هم منحصرا برای هر فرد پیشنهاد شود. در این بخش ما به هر دوی آن ها خواهیم پرداخت.

جراحی بینی در فصل های گرم سال

جراحی بینی در فصل تابستان را خیلی از کسانی که علاقه مند به انجام رینوپلاستی هستند، انجام می دهند. چیزی که در فصل تابستان باید رعایت کنید و مراقبت های لازم را در آن زمینه انجام دهید، این است که از پوست بینی خود در مقابل آفتاب سوختگی محافظت کنید. همچنین باید از قرار گرفتن در معرض گرمای زیاد بلافاصله پس از انجام رینوپلاستی خودداری کنید و اهمیت نوع پوست بینی در رینوپلاستی را جدی بگیرید.

بهترین زمان جراحی زیبایی بینی

انتخاب فصل تابستان مرایایی هم دارد و معمولا به دلایل زیر انجام می شود:

دریافت مرخصی آسان تر است

جراحی زیبایی بینی تقریبا کم تهاجمی است. بنابراین دوران نهاهت سریع سپری می شود. اما شما به یک هفته استراحت برای آن نیاز دارید. از آنجایی که ارگان هایی مانند دانشگاه در تابستان تعطیل است، ترجیح بر این است جراحی بینی در تابستان انجام شود.

از سرماخوردگی در امان هستتید

در این فصل سرما خوردگی کمتر است. پس از جراحی زیبای بینی علی الخصوص در 10 روز اول بینی شما در حال باز سازی است. بنابراین باید از خود در مقابل انواع بیماری ها و … مراقبت کنید. همینطور ضربه ممکن است در روز های اول بسیار خطرناک باشد.

بهترین زمان انجام جراحی بینی چه زمانی است؟

بهترین زمان انجام جراحی زیبایی بینی زمانس است که شما بتوانید به خوبی استراحت کنید. در این زمان باید بدن خود را از انواع بیماری ها و همچنین تروما محافظت کنید. بنابراین بهتر است این کار را در تابستان انجام دهید. البته این بستگی به شرایط شما دارد. لازم است بدانید اگر بیماری زمینه ای دارید لازم است پزشکتان را در جریان بگذارید. همینطور صحبت های دکترکاینا کیا را در اینباره بشنوید.

جراحی زیبایی بینی در فصل های سرد سال

کسانی که قصد دارند در فصل های پاییز و زمستان جراحی زیبایی بینی را امتحان کنند، این سوال را می پرسند که ایا رینوپلاستی در زمستان ضرر دارد؟ خشکی هوا در زمستان ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شود. به عنوان مثال این خشکی می تواند به مخاط بینی فشار وارد کرده و فرد را دچار مشکل کند. البته لازم به ذکر است در علم پزشکی جراحی بینی در زمستان منع نشده است.

آیا سرماخوردگی در زمستان امکان مشکلات تنفسی را افزایش می دهد؟

فصل های سرد سال به دلیل خشکی هوا ممکن است باعث ایجاد برخی ار مشکلات تنفسی قابل کنترل شود. اما این به این معنا نیست  که در زمستان رینوپلاستی منع شده است. با رعایت مراقبت های لازم رینوپلاستی می توانید این خطرات را کاهش دهید.

جراحی بینی در زمستان

جراحی زیبایی بینی ددر کدام فصل مناسب است؟

با اینکه در بالا به صورت کلی اشاره کردیم جراحی زیبایی بینی در فصل تابستان مناسب تر است. اما در پاسخ به این سوال بهتر است کمی جزئی تر شویم. رینوپلاستی را در فصلی انجام دهید که آلرژی فصلی شما کمتر است. آلرژی فصلی عاملی است که باعث ایجاد ناراحتی در بخش های بینی و حلق می شود.

همچنین علاوه بر دوری از آلرژی فصلی، لازم است از خوردن و نوشیدن خوراکی های آلرژی زا هم در امان باشید.

در چه زمانی جراحی زیبایی بینی ممنوع است؟

اگر شما هم کاندید انجام جراحی زیبایی بینی هستید، در برخی از شرایط باید از انجام آن دوری کنید. برخی از این شرایط به شرح زیر است:

  • بیماری زمینه ای دارید و پزشک شما را از انجام جراحی زیبایی بینی منع کرده است
  • از داروهای خاص برای کنترل بیماری استفاده می کنید
  • در دروان بارداری و یا شیردهی به سر می برید
  • سرما خوردگی دارید
  • در حال حاضر مبتلا به ویروس کرونا هستید

بنابراین درپاسخ به این سوال متداول شما که آیا می توان در زمان سرماخوردگی، آنفولانزا و یا ابتلا به کوید 19 رینوپلاستی انجام داد باید گفت برای انجام آن باید بهبودی کامل خود را به دست آورده و سپس جراحی بینی پهن و یا رینوپلاستی متناسب با صورت شما انجام خواهد شد.

سوالات متداول شما در خصوص انتخاب بهتررین زمان برای انجام رینوپلاستی

سخن آخر

دمای هوا ممکن است در دوران نقاهت و آسودگی شما پس از انجام جراحی زیبایی بینی تاثیر گذار باشد، اما در نتیجه آن تاثیری نخواهد داشت. بنابراین در علم پزشکی چیزی مبنی بر عدم انجام رینوپلاستی در فصول سرد سال و یا فصل گرم آن وجود ندارد. در این مقاله سعی کردیم به ویژگی های هر فصل سال بپردازیم تا بهترین زمان انجام جراحی زیبایی بینی را بدانید و برای آن تصمیم بگیرید.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *