۶ دقیقه
برگشت پذیری عمل بینی گوشتی

آیا عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

آنچه می خوانید...

امروزه توجه به ظاهر و زیبایی بسیار رایج است و افراد سعی دارند که نقص های صورت خود را برطرف کنند. بینی گوشتی به‌خصوص برای بانوان یکی از نقص های بزرگ به حساب می‌آید که ممکن است بعضی از افراد به فکر ترمیم و عمل آن بیفتند. اما یکی از سوالات به خصوصی که بعد از عمل بینی گوشتی برای هر فرد به وجود می آید این است که آیا عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است یا نه؟

در این مطلب قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم و نکات لازم بعد از انجام عمل بینی را با یکدیگر بررسی کنیم. اگر قصد دارید که ظاهر بهتری به بینی گوشتی خود ببخشید تا پایان این مطلب با دکتر کیانا کیا همراه باشید.

چرا گفته می شود عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

در واقع بینی گوشتی به بینی هایی گفته می شود که پوست نسبتاً ضخیم تری در مقایسه با بینی های عادی دارند و این بینی ها غضروف های بسیار ضعیفی را در خود جای دادند. اما نکات به خصوصی در ارتباط با عمل بینی گوشتی وجود دارد که شما باید آنها را بدانید تا تجربه بهتری از این عمل داشته باشید. این نکات عبارتند از:

در ارتباط با ورم این بینی بعد از عمل باید بدانیم که این بینی ها با توجه به ساختار پوست ایشان نسبت به بینی های استخوانی دیرتر بهبود می یابند. این روند ممکن است که یک سال و نیم هم طول بکشد.
در ارتباط با زدن چسب جراحی بعد از عمل بینی گوشتی باید بدانید که این عمل را باید بیشتر انجام دهید. درباره مدت زمان استفاده از چسب نحوه چسب زدن حتماً باید با پزشک متخصص خود یا دکتر کیانا کیا در ارتباط باشید.

تکنیک های برگشت پذیر نبودن ععمل بینی گوشتی

گاها بعد از عمل بینی چندین مرتبه کورتون زیر پوست تزریق می شود زیرا این بینی ها نیازمند انجام این تزریق می باشند. در ارتباط با مقدار تزریق کورتون زیر پوست بعد از عمل بینی گوشتی می توانید با پزشک متخصص خود در ارتباط باشید.

لازم به ذکر است که پس از عمل بینی گوشتی به یک بینی ظریف و استخوانی نخواهید رسید بنابراین قبل از عمل دیدگاه خود را در ارتباط با ظاهر خود تغییر دهید. به علاوه متخصص جراحی بینی نباید این دسته از بینی ها را بسیار کوچک و ظریف کند زیرا ممکن است در نهایت این بیماران به مشکل تنفسی بر بخورند.

آیا عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

در گذشته های نه چندان دور عمل بینی گوشتی با کیفیت بالایی انجام نمی شد و اغلب افراد بعد از انجام این عمل شاهد برگشت بینی خود به حالت اول بودند. با پیشرفت تکنولوژی و ابداع تکنیک های جدید توسط متخصصان مجرب کشور دیگر این عمل به روش های قدیمی انجام نمی گیرد و برگشت پذیری آن تقریباً غیر ممکن شده است. در این روش جراح ها غضروف میانی بینی را بر می دارند و آن را در نوک بینی می گذارند که همین عمل باعث افزایش استحکام غضروف بینی خواهد شد. در نتیجه احتمال برگشت بینی های گوشتی بعد از عمل تقریباً صفر خواهد شد.
چگونه بعد از عمل بینی گوشتی ورم آن را کاهش دهیم.

چگونه می توان امکان برگشت پذیر بودن بینی گوشتی را کاهش داد؟

اقدامات لازم و ضروری برای بعد از عمل در نظر گرفته شده که شما باید حتما آنها را رعایت کنید. با رعایت این اقدامات شما می توانید بینی اصلی خود را سریعتر بازیابی کنید. لازم به ذکر است که این نکات و فرآیند برای بینی های گوشتی تخصصی تر و بیشتر از و شما باید توجه بیشتری به آن داشته باشید. این اقدامات به شرح زیر می باشند:

  • در قدم اول برای بهبود ورم بینی تان سعی کنید همواره سرتان رو به بالا قرار دهید و موقع خواب دو بالش و یا بیشتر زیر سرتان قرار دهید.
  • بعد از عمل جدا از مصرف دخانیات خودداری کنید.
  • به شدت از فین کردن پرهیز کنید و مصرف برخی نوشیدنی ها مانند آب آناناس و آب کرفس را ادامه دهید.
  • برای کاهش تورم می توانید به مدت ۴۸ ساعت بعد از عمل تان از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
  • سعی کنید در حین اینکه مصرف نمک را به حداقل رسانده اید برای مصرف مایعات از نی استفاده کنید.
  • تلاش کنید که در آن مدت بیشتر از غذاهای آبکی استفاده کنید و از خوردن غذاهای جویدنی و سفت اجتناب کنید.
  • علاوه بر آن از قرار گرفتن در معرض آفتاب به شدت خودداری کنید و تاپ مدتی که پزشکتان به شما اجازه دهد از حمام آب داغ به شدت پرهیز کنید.
آیا عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است

هزینه های عمل بینی گوشتی با تکنیک های جدید برای عدم برگشت پذیری

در عصر تورم و گرانی به دلیل بالا بودن کیفیت مواد هایی که در عمل استفاده می شود و واردات آنها در حضور تحریم ها، موجب شده که هزینه های عمل بینی تا حد زیادی بالا برود. ما نباید به وعده های دروغین افرادی که از مواد بی کیفیت استفاده می کنند و یا تخصص کافی در انجام این را ندارند اعتنا نکنید. اما در قالب کلی هزینه های عمل بینی گوشتی با توجه به موارد مختلفی در رقم می خورد که آنها را در قسمت زیر با یکدیگر بررسی خواهیم کرد:

جراحی بینی باز و بسته: با توجه به مدل جراحی که انتخاب می کنید و یا متخصصان برای تان تجویز می کند هزینه آن متفاوت خواهد شد.
دستمزد جراح بینی: با توجه به سابقه جراح و مهارت وی در انجام عمل بینی گوشتی این رقم در نظر گرفته می شود که بسیار اختلاف قیمت نیز میان جراحان وجود دارد.
دستمزد متخصص بیهوشی: در عمل بینی همانند دیگر عمل های جراحی که نیازمند بیهوشی می باشد شما باید دستمزد متخصص بیهوشی را نیز در نظر بگیرید.
هزینه های مربوط با کلینیک: هزینه های متفرقه در ارتباط با کلینیک شما وجود دارد که با توجه به خصوصی و دولتی بودن آن و همینطور که پزشک متخصصتان این هزینه ها رقم خواهند خورد.

در نهایت سخن

در قالب کلی برگشت پذیر بودن بینی گوشتی یک امر ناممکن و درصد احتمال آن نزدیک به صفر است. این ماجرا به این دلیل است که پیشرفت تکنولوژی موجب شده که شما بتوانید با اعتماد کافی عمل جراحی بینی تان را انجام دهید. دکتر کیانا کیا به شما کمک می کند که ظاهر زیباتری داشته باشید و عمل بینی گوشتی آسان تری را تجربه کنید. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت خصوصی با مشاوران دکتر کیانا کیا در ارتباط باشید. امیدوارم مطالب این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *