۶ دقیقه
مدت رمان بالا نگه داشتن سر بعد از عمل بینی

بالا گرفتن سر بعد از عمل بینی

آنچه می خوانید...

امروزه یکی از پرطرف‌دارترین جراحی‌های زیبایی در بین خانم‌ها و آقایان انجام عمل بینی می‌باشد. دلایل بسیار متعددی وجود دارد که افراد به سراغ این عمل جراحی می‌روند به عنوان مثال رفع نواقص و اصلاحات ظاهری اعم از تقارن سوراخ‌های بینی و انحراف تیغه بینی یا با هدف بهبود مشکلات تنفسی. به این نکته توجه داشته باشید بهتر است این عمل جراحی را با یک پزشک متخصص و مجرب تجربه کنید تا بتوانید احتمال بروز عوارض عمل بینی را کاهش دهید. یک پزشک متخصص مانند دکتر کیانا کیا به متقاضیان خود در خصوص مراقبت‌های اساسی قبل و بعد از عمل جراحی مانند بالا گرفتن سر بعد عمل بینی صحبت خواهد کرد؛ زیرا در صورتی که متقاضی این عوامل را رعایت نکند حتی موفق‌ترین جراحی بینی نیز با شکست مواجه خواهد شد.

تا چه زمانی بعد از عمل بینی لازم است سر خود را بالا نگه دارید؟

برای بسیاری از افرادی که قصد انجام دادن عمل بینی را دارند این سؤال به وجود می‌آید که بالا گرفتن سر بعد عمل بینی تا چه زمانی باید ادامه داشته باشد؟ یکی از اصلی‌ترین مراقبت‌ها و نکات مهمی که تمامی افراد بعد از عمل بینی باید آن را رعایت کنند بالا گرفتن سر تا مدت زمان مشخص شده می‌باشد. امروزه با انجام جراحی زیبایی بینی می‌توانید تناسب بینی را با دیگر اجزای صورت خود هماهنگ کنید؛ همین امر نیز باعث می‌شود تا چهره شما جذاب‌تر و زیباتر از قبل دیده شود. از دیگر عواملی که بر روی ظاهر بینی تأثیر می‌گذارد نوک بینی می‌باشد؛ نوک بینی باید به خوبی بعد از عمل جراحی چسب زده شود تا از افتادگی آن جلوگیری شود. به این نکته توجه داشته باشید بالا گرفتن سر بعد عمل بینی می‌توانید جلوی افتادگی نوک بینی را نیز بگیرید. لازم به ذکر است شما با بالا گرفتن سر بعد عمل بینی باعث می‌شوید تا از کبودی و التهاب بیشتر بینی نیز جلوگیری کرده باشید و دوران نقاهت خود را کاهش دهید.

عوارض حررف زدن بعد از عمل بینی

بالا گرفتن سر بعد از عمل بینی

عوارض پایین انداختن سر بعد از عمل بینی

بهتر است به این صورت شروع کنیم که هر گونه بی احتیاطی و یا عدم مراقبت بعد از جراحی بینی می‌تواند عوارض ناخوشایندی را برای شما به همراه داشته باشد و باعث نارضایتی در خصوص شکل بینی شود. یکی از اصلی‌ترین مراقبت‌هایی که بیمار باید داشته باشد درست نگه داشتن سر بعد از جراحی بینی می‌باشد. مراقبت‌های بعد از جراحی بینی؛ مانند بالا گرفتن سر بعد عمل بینی از مهم‌ترین عوامل موفقیت بعد از جراحی بینی به شمار می‌رود. این امر باعث می‌شود که متقاضی عوارض جانبی کمتری را تجربه کند و با مشکلاتی مانند افتادگی بینی همراه نباشد. عوارض پایین انداختن سر بعد عمل بینی عبارت است از:

افتادگی نوک بینی بعد عمل

یکی از اصلی‌ترین عوارضی که شما با پایین انداختن سر خود به دنبال دارید افتادگی نوک بینی می‌باشد. این عارضه خود را به مرور زمان نشان خواهد داد. البته بهتر است به این نکته توجه داشته باشید افتادگی نوک بینی بعد از عمل بینی می‌تواند دلایل دیگری اعم از نبود مهارت کافی پزشک، انتخاب تکنیک نامناسب برای جراحی و… باشد.

تورم و کبودی

از دیگر عوارضی که شما به همراه دارید، تورم و کبودی بینی بعد از عمل جراحی خواهد بود؛ زیرا با پایین انداختن سر شما باعث می‌شوید که تجمع خون افزایش داشته باشد. البته بهتر است بدانید مقداری تورم و کبودی بعد از انجام عمل جراحی کاملاً طبیعی خواهد بود که با استفاده از کمپرس یخ می‌توان آن را به راحتی حل کرد. در صورتی که این کبودی و تورم به دلیل درست نگه نداشتن سر بعد از عمل بینی باشد، دوره بهبودی و نقاهت افزایش خواهد داشت و این امر برای فرد خوشایند نخواهد بود.

خونریزی

خونریزی از دیگر عواملی است که شما را موجب می‌کند تا بالا گرفتن سر بعد عمل بینی را با دقت بیشتری انجام دهید، در صورتی که این نکته را رعایت نکنید به مویرگ‌های بینی فشار وارد می‌شود و موجب پارگی خواهد شد. مویرگ‌هایی که در اطراف ناحیه جراحی شده هستند به شدت حساس و آسیب پذیر هستند که هر نوع فشاری به آن‌ها موجب پارگی و بروز خونریزی می‌شود.

بالا نگه داشتن سر بعد از عمل بینی

در صورتی که شما نیز تازه عمل جراحی بینی را انجام داده‌اید بهتر است به سمت پهلو نخوابید. نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی اهمیت زیادی دارد. زیرا این امر علاوه بر آن که باعث ناراحتی شما می‌شود؛ بلکه باعث افزایش تورم و التهاب بعد  از جراحی خواهد شد. علاوه بر این موضوع هنگامی که شما در هنگام خواب تنها به یک سمت بخوابید، بینی شما بیشتر به یک طرف متمایل خواهد شد. برای جلوگیری از بروز این عوارض شما بعد از عمل جراحی بینی به مدت 6 هفته باشد بالا گرفتن سر بعد عمل بینی در هنگام خواب را انجام دهید. برای این کار تنها کافی است در هنگام خواب 2 بالشت را در زیر سر خود قرار دهید و دیگر نگران این عوارض نباشید. نکاتی که برای شما ذکر کردیم باعث می‌شود که دوره بهبود و نقاهت شما تا حد قابل توجهی کوتاه شود. بهتر است در هنگام خواب نیز بالا گرفتن سر بعد عمل بینی را تمرین کنید تا از بروز عوارض متعدد جلوگیری کنید.

دلیل بالا نگه داشتن سر بعد از عمل بینی

جلوگیری از افتادگی نوک بینی

برای آن که شما بتوانید از افتادگی نوک بینی خود جلوگیری کنید بهتر است به دو مورد زیر دقت کنید:

  • روش عمل بینی
  • مراقبت‌های بعد از عمل بینی

با توجه به تحقیقاتی که تا به امروز انجام شده است در بینی‌هایی که بافت چربی و ماهیچه‌ای بیشتری دارند افتادگی نوک بینی بیشتر از بینی‌های استخوانی دیده شده است؛ در صورتی که پزشک مهارت و سابقه درخشانی در این راه داشته باشد می‌تواند با پیوند غضروف و تقویت بافت بینی از بروز این عارضه به صورت 100 درصد جلوگیری کند. امروزه با توجه به آن که علم و تکنولوژی روزبه‌روز در حال پیشرفت هستند امکان بروز این مشکل به کمترین حد خود رسیده است. پزشک شما باید با برداشتن بافت کمتری از بینی به جای کوچک کردن بیش از حد آن باعث تقویت بینی و نوک آن می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت یکی از عوامل مؤثر در افتادگی نوک بینی روش عمل پزشک می‌باشد.

از دیگر عواملی که باعث جلوگیری از افتادگی بینی می‌شود، رعایت مراقبت‌های بعد از عمل می‌باشد. یکی از اصلی‌ترین نکاتی که شما بعد از عمل بینی باید به آن توجه داشته باشید بالا گرفتن سر بعد عمل بینی است. این معیار می‌تواند از بروز مشکلات مختلفی جلوگیری کند و دوره نقاهت شما را به حد چشمگیری کاهش دهد.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *