۵ دقیقه
پاکسازی صورت بعد از جراحی بینی

اصلاح صورت بعد از عمل بینی

آنچه می خوانید...

اصلاح صورت بعد از عمل بینی از دغدغه های افرادی است که می خواهند بدانند آیا مجاز به اصلاح صورت بعد از عمل بینی هستند یا خیر. امروزه یکی از عمل های زیبایی که در سراسر جهان دارای طرفداران زیادی می باشد عمل زیبایی بینی می باشد. عمل بینی یکی از دشوارترین و چالش برانگیزترین جراحی های زیبایی محسوب می شود که نیاز به مراقبت های خاصی بعد از عمل دارد. نتیجه عمل زیبایی بینی علاوه بر عملکرد متخصص زیبایی به مراقبت هایی که بعد از آن انجام می پذیرد نیز وابسته می باشد.

 یکی از این مراقبت ها، زمان اصلاح صورت بعد از عمل بینی در روزهای ابتدایی و دوران نقاهت بینی می باشد. اگر افراد مراقبت های لازم را بعد از عمل بینی به خوبی انجام دهند شاهد روند بهبودی سریع تری خواهند بود. اصلاح صورت بعد از عمل بینی در روزهای ابتدایی با وجود بخیه ها و جای زخم دشوار بوده و ممکن است عوارضی را داشته باشد. در ادامه اطلاعات کامل تری را در رابطه با رعایت نکات در مورد اصلاح صورت بیان خواهیم نمود.

اصلاح صورت بعد از جراحی بینی

زمان مناسب اصلاح صورت بعد از عمل بینی

در اصلاح صورت برای تمامی افراد بعد از عمل بینی، زمان دقیقی را نمی توان مد نظر قرار داد. زیرا با توجه به نوع عمل، روند بهبود زخم ها و پوست افراد باید زمان ایمن و مناسبی را برای اصلاح صورت در نظر گرفت.

در روزهایی ابتدایی تمامی افراد مجاز به اصلاح صورت بعد از عمل بینی نیستند. چرا که نباید هیچ گونه فشاری به پوست اطراف جراحی وارد شود و یا پوست دچار کشیدگی شود. نواحی اطراف بینی، پشت لب ها، پیشانی و ابروها نواحی حساسی هستند که نباید کشیدگی و یا فشاری بر روی آنها وارد شود.

اکثر پزشکان اصلاح صورت بعد از عمل بینی را حداقل بعد از یک تا دو ماه مجاز می دانند. در صورتی که اصلاح صورت بعد از عمل بینی برایتان اهمیت دارد می توانید از کرم های موبر بدون حساسیت و یا ژیلت استفاده نمایید. زمان انجام این کار می بایست حداقل یک تا دو هفته بعد از عمل بینی باشد و در روزهایی ابتدایی این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود. اصلاح ابرو با موچین نیز در هفته ابتدایی ممنوع می باشد. همچنین توصیه می شود که ابروها را حداقل تا 4 هفته بعد از جراحی وکس و شمع نزنید.

پاکسازی پوست بعد از عمل بینی

بسیاری از افرادی که می خواهند علاوه بر رعایت نکات اصلاح بینی بعد از عمل اطلاعات دیگری را نیز کسب کنند، با چالش پاک سازی پوست نیز بعد از عمل بینی روبرو هستند. در روزهای ابتدایی بر روی بینی پانسمان قرار دارد  و این پانسمان به هیچ وجه نباید خیس شود، در نتیجه افراد نمی توانند صورت خود را شستشو نمایند.

جراحان و متخصصان زیبایی به افراد توصیه می کنند بعد از انجام عمل بینی، در دوران نقاهت از مواد شوینده برای پاکسازی صورت استفاده نکنند. برای پاکسازی صورت می توان از تکه پنبه ای که با آب مرطوب شده استفاده کرد. زیرا در صورت استفاده از مواد شوینده التهاب، کبودی و قرمزی پوست بیشتر می شود و روند بهبودی جراحی نیز به تاخیر می افتد.

5 تا 7 روز بعد از عمل بینی می توانید از شوینده ها و مواد پاکسازی ملایم بدون بو و حساسیت استفاده نمایید. علت اینکه این مواد باید بدون بو باشند این است که در صورت معطر بودن، باعث افزایش مخاط بینی و تورم زخم ها می شوند. هچنین در دوران نقاهت استفاده از هرگونه عطر، ادکلن و اسپری های موبر صورت، به علت تاخیر انداختن روند بهبودی توصیه نمی شود.

بند انداختن بعد از عمل بینی

معایب اصلاح صورت بعد از عمل بینی

  • کشیدگی پوست اطراف بینی: اصلاح صورت باعث کشیدگی پوست اطراف بینی و در نتیجه افزایش التهاب و تورم خواهد شد.
  • تغییر فرم پره های اطراف بینی: اصلاح صورت در روزهای ابتدایی باعث می شود تا بر اثر فشار و کشیدگی که نخ بر روی پوست ایجاد می کند کشیدگی پره های بینی و تغییر فرم را همراه داشته باشد.
  • التهاب و تورم: اصلاح صورت در دوران نقاهت باعث ایجاد تورم و التهاب می شود که روند بهبودی بینی را با تاخیر همراه می سازد.
  • خونریزی محل بخیه ها: اصلاح صورت در روزهای ابتدایی ممکن است باعث خونریزی جای بخیه های در داخل بینی شود. خونریزی داخل بینی باعث افزایش مخاط بینی و گرفتگی بینی خواهد شد.
  • علاوه بر اصلاح صورت می بایست در روزهای ابتدایی و دوران نقاهت به منظور جلوگیری از التهاب و تورم از مصرف کرم های موبر صورت و شوینده های صورت خودداری شود.
  • اصلاح ابروها با استفاده از موچین نیز توصیه نمی شود، چرا که موقعی که اقدام به اصلاح ابروها با موچین می شود بر اثر کشیدگی که برای بیرون آوردن موی ابرو بر روی پوست اطراف پیشانی ایجاد می شود باعث التهاب و تورم بینی خواهد شد.

توصیه کلی در رابطه با اصلاح صورت بعد از عمل بینی

علت اینکه پزشکان و متخصصان زیبایی توصیه هایی را برای اصلاح صورت بعد از عمل بینی و یا مراقبت های خاصی را به افراد دارند این است که نتیجه عمل بینی و روند بهبودی به خوبی پیش برود. زیرا سهل انگاری و رعایت نکردن مراقبت های بعد از عمل بینی، قطعاً مشکلاتی را برای افراد به دنبال خواهد داشت.

افرادی که به دنبال اصلاح صورت بعد از عمل بینی می باشند می توانند به جای بند انداختن و ایجاد فشار بر روی پوست اطراف بینی از جایگزین های بهتری استفاده کنند. استفاده از وکس و موم تا حداکثر یک ماه بعد از عمل بینی توصیه نمی شود. همچنین علاوه بر خودداری از اصلاح صورت بعد از عمل بینی، بهتر است از مواد آرایشی و مواد معطر استفاده نشود تا بدون هیچ عارضه ای دوران حساس مراقبت از بینی طی شود.

اما علاوه بر مراقبت های لازم از جانب شما در نتیجه بهتر عمل بینی، در انتخاب جراح بینی هم بسیار دقت داشته باشید چرا که نتیجه نهایی عمل بینی شما به تجربه و مهارت پزشک متخصص وابسته است. توصیه ما به شما برای انجام عمل زیبایی بینی دکتر کیانا کیا، متخصص و جراح حلق، گوش و بینی می باشد.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *