۶ دقیقه
خطرات عمل بینی برای افراد میتلا به اسم و آلرژی

آسم و عمل زیبایی بینی

آنچه می خوانید...

عمل زیبایی بینی با وجود آسم اگرچه به ظاهر ممکن است یک نوع جراحی سخت به نظر بیاید اما  طبق نظرات بهترین جراحان و متخصصان جراحی بینی و عمل زیبایی بینی، ابتلا به آسم باعث نمی شود فرد برای جراحی بینی یا به طور کلی هر نوع جراحی مناسب نباشد؛ زیرا می توان احتمال حمله آسم را قبل از وقوع آن کنترل یا پیش بینی کرد.

امروزه افراد متعددی هستند که می توان گفت متاسفانه از بیماری های تنفسی و آسم رنج می برند و حتی این مسئله در کودکان نیز شایع است اما خوشبختانه نکته مهم اینجاست که بیماری آسم جزء بیماری های خطرناک محسوب نمی شود و کاملا قابل درمان و کنترل می باشد. با وجود این نوع نقشی که آسم در جهت بهبود دارد انجام هر نوع جراحی برای بیماران مبتلا به آسم امری خطرناک نمی باشد ولی لازم است که حتما و قطعا با مشورت پزشک معالج و نیز با درجریان قرار دادن پزشک و جراح زیبایی بینی صورت گیرد.

در این مقاله قصد داریم بطور کاملا تخصصی راهکارهایی را برای متقاضیان عمل زیبایی بینی و آسم ارائه دهیم و از یک پزشک ماهر در این مسیر کمک بگیریم. پس با ما همراه باشید.

رینوپلاستی و آسم

نکات مهم در جلسه مشاوره جراحی زیبایی بینی برای مبتلایان به آسم و آلرژی

عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی جراحی است که شکل بینی را تغییر می دهد. انگیزه رینوپلاستی ممکن است تغییر ظاهر بینی، بهبود تنفس یا هر دو باشد. قسمت بالایی ساختار بینی استخوانی و قسمت پایینی آن غضروفی است. رینوپلاستی می تواند استخوان، غضروف، پوست یا هر سه را تغییر دهد.

✔️ بالا گرفتن سر بعد از عمل بینی

نکته مهم اینکه قبل از برنامه ریزی برای جراحی بینی، باید با جراح خود ملاقات کنید تا در مورد عوامل مهمی که تعیین می کنند آیا جراحی برای شما خوب عمل می کند یا خیر صحبت نمایید. همچنین هنگام مشاوره و برنامه ریزی برای جراحی بینی، جراح سایر ویژگی های صورت شما، پوست روی بینی و آنچه که می خواهید تغییر دهید را در نظر می گیرد. همچنین در صورتی که فرد مراجع برای جراحی زیبایی بینی دارای یک نوع بیماری مزمن مانند ناراحتی های قلبی، تنگی نفس و یا آسم باشد و یا هر نوع بیماری دیگری را با خود همراه داشته باشد لازم است که جراح زیبایی حتما از آن مطلع باشد تا قبل از جراحی زیبایی بینی به کنترل آن بیماری بپردازد و نتایج حاصل از جراحی زیبایی با صحت و سلامت کامل همراه باشد.

کنترل آسم در زمان عمل زیبایی بینی

برای کنترل آسم در زمان عمل زیبایی بینی ابتدا لازم است که بدانیم انواع مختلفی از آسم وجود دارد، مانند:

آسم ناشی از آلرژی، آسم ناشی از ورزش و آسم شبانه که کنترل و مداوای هر کدام تا حدودی با یکدیگر متفاوت است.

بطور مثال برای کسانی که داوطلب عمل زیبایی بینی باوجود آسم هستند اگر نوع آسم آنها  ناشی از آلرژی باشد،  می توان با تعویض دقیق تجهیزات و مواد مورد استفاده در حین جراحی، از استفاده از موادی که حاوی ماده حساسیت زا هستند، و نیز از  مواردی که باعث واکنش می شوند، اجتناب کرد. به طور خاص پزشکان، مراقب آلرژی های ناشی از دستکش ها و روکش های پزشکی لاتکس یا داروهای بیهوشی هستند، اگرچه این نوع حساسیت و آسم از نظر آماری بسیار نادر است.

✔️ ماساژ بینی بعد از عمل زیبایی بینی

 روش دیگر پایش و کنترل آسم است. بدین منظور مانند بسیاری از شرایط پزشکی، آسم را می توان از طریق عادات خوب کنترل کرد، از جمله: پاسخ به علائمی که ظاهر می شوند، اجتناب از محرک های آسم؛ و نیز عدم تکیه بر داروهای بدون نسخه که تسکین فوری علائم آسم را فراهم می کنند.

آیا انجام عمل زیبایی بینی برای مبتلایان به آسم خطرناک است؟

لازم می دانیم بطور دقیق تر در خصوص این سوال صحبت کنیم که آیا ممکن است عمل زیبایی بینی با وجود آسم برای افراد مبتلا خطرناک باشد؟ همانطور که در ابتدا اشاره شد انجام این جراحی با وجود شرایط حساسیت و آلرژی و حتی آسم، یک عمل خطرناک نیست و تنها نیاز به اجرای دقیق مراحل پزشکی دارد.

یک نکته مهم در این قسمت انتخاب یک پزشک و جراح زیبایی باتجربه و دلسوز است که در وهله اول حفظ سلامت شما برایش در اولویت باشد. دکتر کیانا کیا از جمله پزشکانی است که توانسته طی چندین عمل موفقیت آمیز به جراحی عمل زیبایی بینی برای مراجعینی بپردازد که دچار عارضه آسم و مشکلات تنفسی بوده اند.

عمل بینی با وجود اسم

روش های مشاوره ای دکتر کیانا کیا در کنار تجویزات قبل و بعد از عمل کمک می کند که بیمار در عین غلبه بر نگرانی و اضطراب، بتواند در صحت کامل از یک جراحی زیبایی با شرایط مطلوب و داشتن چهره ای زیبا، حس رضایت و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد.

 اگرچه تجویز دارو برای مبتلایان به آسم باید توسط پزشک معالج خود بیمار صورت گیرد، اما روش های جراحی صحیح در حین عمل و نیز توصیه های پزشکی پس از اتمام عمل زیبایی بینی توسط یک پزشک متخصص و با تجربه کمک میکند تا مراجعه کننده از تسریع در بهبود و سلامت برخوردار شود.

✔️عینک زدن بعد از عمل بینی

روش استفاده از استروئید قبل از عمل جراحی بینی برای افراد مبتلا به آسم

از آنجایی که از دیدگاه پزشکی آسم یا حساسیت تنفسی همان التهاب پاسخ سیستم ایمنی برای مبارزه با عفونت است. بخشی از فرآیند التهاب از بین بردن سلول‌های بی‌عمل یا ضعیف می باشد. متاسفانه التهاب ناراحت کننده است و می تواند مجاری تنفسی را منقبض کند، و این همان چیزی است که برای مبتلایان به آسم اتفاق می افتد.

حال به کارگیری استروئیدها، یا کورتیکواستروئیدها به طور خاص، آزادسازی مواد شیمیایی تحریک کننده التهاب را کند می کنند. برای کاهش تورم بعد از عمل، بسیاری از جراحانی که جراحی بینی را انجام می دهند، قبل از جراحی از استروئیدها استفاده می کنند که این مواد به عنوان یک شبکه ایمنی برای کسانی که از آسم رنج می برند، سیستم ایمنی آنها را دوچندان می کند.

بر این اساس در روز عمل، داروهایی که معمولاً برای درمان آسم تجویز می‌شوند بطور دقیق تر استفاده می شود.

 ابتلا به آسم برای متقاضیان عمل زیبایی بینی یکی از شرایطی است که نیاز به هماهنگی ویژه  بین پزشک متخصص بیمار و پزشک جراح زیبایی دارد. این هماهنگی از قبل ضروری است اما پس از انجام هماهنگی و ایجاد جلسات مشاوره های راهبردی دیگر چیزی برای نگرانی وجود ندارد جز اینکه فرد به شخصه مانند سایر متقاضیان عمل زیبایی بینی مراقب سلامت فردی خود باشد.

دکتر کیانا کیا

دکتر کیانا کیا

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن جراح پلاستیک صورت و بینی فارغ التحصیل دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر کیانا کیا دارای چندین سال سابقه موفق در زمینه جراحی بینی، صورت و پلاستیک می باشد و همچنین عضو کلینیک فوق تخصصی سینا در آلمان و ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *